• Informacje na temat:

  państwowa inspekcja handlowa

Artykuły na temat: państwowa inspekcja handlowa
 • Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy w przedsiębiorstwie

  Z roku na rok poszerza się grono pracodawców, u których Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadza kontrole. Eksperci wskazują uprawnienia kontrolerów i przedsiębiorców w tym zakresie.

 • Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności, Utworzenie jednej inspekcji, która będzie kontrolowała żywność "od pola aż do stołu".

 • Państwowa Inspekcja Pracy będzie kontrolować częściej

  Państwowa Inspekcja Pracy przedstawiła plan działań na 2016 rok. Wiele zadań PIP pozostaje bez zmian, jednak dochodzi kilka nowych obowiązków. Jak informuje PIP, w 2016 roku inspektorzy przeprowadzą 80 tys. kontroli. Umowy zlecenia pod lupą inspektorów Szczególną uwagę inspektorzy poświęcą umowom cywilno-prawnym. Będą sprawdzać, czy umowy zlecenia są zawierane prawidłowo, a więc, czy nie są...

 • UOKiK ostrzega przed suplementami diety

  UOKiK i Państwowa Inspekcja Sanitarna (PIS) wystosowały list do 315 producentów i dystrybutorów suplementów diety, przypominając im, że ich reklamy nie mogą sugerować że są remedium na liczne dolegliwości.

 • 15 sierpnia Państwowa Inspekcja Pracy sprawdzi zatrudnienie

  ...15 sierpnia Państwowa Inspekcja Pracy skontroluje otwarte w to święto placówki handlowe - poinformował zastępca Głównego Inspektora Pracy Zbigniew Ryfka. Powiedział, że w każdym z okręgów przeprowadzonych zostanie minimum 15 kontroli.

 • Auchan wywołał lawinę. Rozpoczyna się wielka inspekcja w sieciach handlowych

  Na początku przyszłego tygodnia do sklepów Auchan wejdą kontrolerzy Państwowej Inspekcji Pracy. Potem odwiedzą markety innych sieci.

 • Inspekcja o planach pracy na 2018 r.

  Z udziałem kierownictwa Głównego Inspektoratu Pracy w zeszłym tygodniu odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji do spraw Kontroli Państwowej poświęcone planom pracy tej Komisji w pierwszym półroczu 2018 r. Państwowa Inspekcja Pracy planuje przeprowadzenie 72 tys. kontroli, wynika z opracowanego na rok programu działania.

 • Inspekcja Handlowa zbadała sprzedaż jaj. Ujawniono wiele nieprawidłowości

  Na pudełku grafika przedstawiająca kury na wolnym wybiegu, a w środku jaja pochodzące z chowu klatkowego - to przykład niewłaściwego oznakowania produktu. Przed świętami UOKiK radzi na co zwrócić uwagę kupując jaja.

 • Nasilają się strajki pracowników sieci handlowych. Rynek pracownika sprzyja protestującym

  ...wizerunkiem pracodawcy. Zaczęto to akcentować w reklamach, pokazywano uśmiechniętych pracowników i próbowano prostować nieprawidłowości, które pokazywała Państwowa Inspekcja Pracy, głównie niepłacone nadgodziny...

 • Handel: Uwaga na nieświeże jaja

  Niespodzianka w sklepach: jajka, które dotąd przed każdą Wielkanocą drożały, w tym roku tanieją. Możliwe, że producenci zarzucili rynek przetrzymanymi w magazynach zapasami. Czy grozi nam ryzyko zakupu nieświeżych jaj? - zastanawia się "Metro".