• Informacje na temat:

  państwowa inspekcja sanitarna

Artykuły na temat: państwowa inspekcja sanitarna
 • W ubiegłym roku zniesiony został obowiązek powiadamiania Państwowej Inspekcji Pracy oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej o rozpoczęciu działalności gospodarczej....

 • Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności, Utworzenie jednej inspekcji, która będzie kontrolowała żywność "od pola aż do stołu".

 • Uważaj, będą nowe sankcje za palenie w miejscu pracy

  Od listopada właściciel firmy lub zarządzający obiektem będzie mógł dostać cztery razy większy mandat za brak informacji, że w firmie obowiązuje zakaz palenia, niż osoba, która zakaz łamie. Dodatkowo za wykroczenie już może karać Państwowa Inspekcja Sanitarna.

 • UOKiK ostrzega przed suplementami diety

  UOKiK i Państwowa Inspekcja Sanitarna (PIS) wystosowały list do 315 producentów i dystrybutorów suplementów diety, przypominając im, że ich reklamy nie mogą sugerować że są remedium na liczne dolegliwości.

 • Będą surowsze kary

  Rada Ministrów zobowiązała się do wdrożenia unijnych dyrektyw dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Inspekcje Pracy i Sanitarna będą częściej kontrolować i surowiej karać firmy niezapobiegające zagrożeniu życia pracowników. Unia Europejska chce, aby wszystkie kraje Wspólnoty zmniejszyły liczbę wypadków przy pracy o 25 proc.

 • GIS: Przybywa niebezpiecznych suplementów diety

  Ponad 6 proc. suplementów diety skontrolowanych w ubiegłym roku przez Państwową Inspekcję Sanitarną zostało zdyskwalifikowanych ze względu na jakość zdrowotną - wynika z danych przekazanych PAP przez Główny Inspektorat Sanitarny.

 • Obowiązki informacyjne pracodawcy

  W trakcie zatrudnienia pracodawca musi przygotować szereg dokumentów i informacji dla pracownika. Pracownik nie jest jednak jedynym adresatem pism informacyjnych od pracodawcy. Przepisy prawa nakazują w pewnych sytuacjach dostarczać je również określonym organom państwowym. Zaniedbanie tego obowiązku grozi konkretnymi sankcjami, włącznie z pociągnięciem do odpowiedzialności karnej.

 • Uwaga: PIS ostrzega przed makrelą!

  Państwowa Inspekcja Sanitarna (PIS) wydała ostrzeżenie dotyczące makreli wędzonej sprzedawanej w sklepach sieci Carrefour, Żabka i Czerwona Torebka. W produkcie wykryto obecność bakterii chorobotwórczych Salmonelli.

 • ..., a protokół podpisany przez składającego zgłoszenie i je przyjmującego – powiedział. – A jak długo trzeba czekać na rozpatrzenie skargi? – dopytywała Aleksandra. – Państwowa Inspekcja Sanitarna musi(...), że inspekcja dokonuje pomiarów tylko w uzasadnionych przypadkach, np. wtedy, gdy wpłynie skarga od mieszkańców na hałas dochodzący z wewnątrz budynku, m.in. z instalacji i urządzeń technicznych...

 • Jarosław Pinkas Głównym Inspektorem Sanitarnym

  Jarosław Pinkas został powołany na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego. 20 lipca rezygnację z pełnienia tej funkcji złożył Marek Posobkiewicz.