• Informacje na temat:

  papiery skarbowe

Artykuły na temat: papiery skarbowe
 • Instytucją uprawnioną do dystrybucji obligacji skarbowych jest PKO Bank Polski. Papiery dłużne możemy więc kupić w ponad tysiącu placówek...

 • NIK negatywnie ocenia wysokie zaangażowanie inwestorów zagranicznych w polskie papiery skarbowe

  Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia wysoki poziom zaangażowania inwestorów zagranicznych w polskie SPW (Skarbowe Papiery Wartościowe) - podał NIK w analizie wykonania budżetu państwa i założeń polityki pieniężnej w 2016 roku. NIK zwraca uwagę, że dochody uzyskiwane przez inwestorów zagranicznych (z tytułu odsetek od papierów skarbowych) bezpowrotnie wypływają z Polski.

 • Obligacje skarbowe to rodzaj pożyczki, jaką państwo zaciąga u osób prywatnych i firm, które kupują ten rodzaj papierów wartościowych. To najbardziej bezpieczna lokata oszczędności. Skarb Państwa całym swoim majątkiem gwarantuje, że w określonym terminie otrzymamy odsetki i obligacje zostaną wykupione – czyli odzyskamy pieniądze, jakie na nie wydaliśmy.

 • Polacy pozostają wierni skarbowym papierom

  Polacy wciąż chętnie inwestują w obligacje skarbu państwa. Rządowe papiery przeznaczone dla oszczędzających osób fizycznych dają niewiele wyższy zysk niż lokaty bankowe, jednak uważane są za bardzo bezpieczny sposób lokowania oszczędności.

 • Od 1 marca 2015 r. kasy fiskalne muszą stosować nie tylko mniejsze i większe sklepy, ale także osoby, które prowadzą firmy usługowe – m.in. kosmetyczki, fryzjerzy, lekarze, stomatolodzy czy właściciele stacji napraw samochodów.

 • Obligacje skarbowe biją rekordy

  W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy oszczędzający przeznaczyli na zakup obligacji skarbowych prawie 8 mld zł, o ponad miliard złotych więcej niż w całym 2017 r. Największym powodzeniem cieszą się papiery o trzymiesięcznym terminie wykupu.

 • Klasyczne lokaty bankowe, i obligacje skarbowe to najbezpieczniejsze produkty finansowe, dzięki którym możemy pomnażać nasze oszczędności....

 • Obligacje skarbowe oszczędnościowym hitem

  W 2018 r. Polacy kupili obligacje skarbowe za 12,7 mld zł, bijąc historyczny rekord. Ta forma lokowania oszczędności zyskuje na popularności kosztem lokat bankowych oraz większości innych instrumentów finansowych.

 • Często papiery po prostu wrzucamy do jednej szuflady i zapominamy o nich. Gorzej, gdy trzeba któryś z nich odnaleźć. Podzielmy tematycznie dokumenty – osobno umowy, osobno gwarancje(...) decydujemy się na pudło, lub karton – do niego chowajmy tylko takie papiery, które przechowujemy bezterminowo. Które dokumenty jak długo powinniśmy trzymać: w ramce obok. Opisane, nie zgubione Nie...

 • Kto najchętniej kupuje obligacje skarbowe?

  Ministerstwo Finansów bije rekordy sprzedaży obligacji skarbowych. Najchętniej kupują je osoby w wieku prawie 60 lat.