• Informacje na temat:

  papryka roczna

Artykuły na temat: papryka roczna
 • Zarobki Polaków w Holandii

  Ile mogą zarobić Polacy wyjeżdżający do pracy do Holandii? Czy to się rzeczywiście opłaca?

 • Polska przoduje w produkcji papryki. Większość pochodzi z paprykowego zagłębia na południu Mazowsza

  W okolicach Radomia, ze względu na sprzyjający mikroklimat, znajdują się jedne z największych w Europie Środkowo-Wschodniej uprawy papryki. Rocznie produkuje się ok. 100 tys. różnych odmian, różnych kolorów tego warzywa - od papryk słodkich po papryki bardzo ostre.

 • To jeszcze nie koniec wzrostu cen owoców

  Zbiory owoców w Polsce najniższe od 2010 r. zdaniem analityków Credit Agricole, cen owoców swoje maksimum osiągną w IV kw. roku. Na początku przyszłego roku oczekujemy już spadku tempa wzrostu cen owoców i warzyw.

 • Unia Europejska gra na czas ws. rekompensat dla rolników

  Unia Europejska gra na czas ws. rekompensat dla rolników w związku z rosyjskim embargiem na żywność - ocenił wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. U każdego rolnika, który złożył chęć wycofania produktów z rynku trwają kontrole, które mają zakończyć się do 15 października.

 • Nowa matryca stawek VAT trafi na głosowanie

  Projekt zmieniający matrycę stawek VAT trafi na głosowanie, wnioski o odrzucenie go w pierwszym czytaniu złożyły w środę kluby Kukiz'15, PSL-UED i Nowoczesna. Ich zastrzeżenia budzi podwyższenie do 23 proc. stawki VAT na napoje, które mają do 20 proc. wkładu owocowego.

 • Dobra wiadomość dla 350 tys. pracowników

  Nasze produkty zdobywają świat. Wartość polskiego eksportu warzyw i owoców to prawie 2 mld euro rocznie; Polska jest największym w Europie producentem pieczarek - poinformował na konferencji prasowej minister rolnictwa Marek Sawicki.

 • Polacy marnują ok. 2 mln ton żywności. Zbyt dużo kupują i przygotowują za duże porcje

  W Polsce rocznie marnuje się ok. 9 mln ton żywności, za co w większości odpowiedzialny jest sektor produkcji. Jednak konsumenci również mają znaczący udział w statystykach. Polacy wyrzucają ok. 2 mln ton żywności. Zmniejszenie tej skali nie jest trudne - wystarczy zmiana kilku nawyków żywieniowych.

 • Warzywa droższe nawet o kilkadziesiąt procent!

  Młode warzywa są w tym roku droższe o co najmniej 10 proc. w stosunku do cen z ub.r. Jest ich mniej z powodu niesprzyjającej pogody - chłodów i opadów - poinformowała dr Bożena Nosecka z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarski Żywnościowej.

 • W zakładach chemicznych Azoty-Adipol S.A. wchodzących od 2012 roku w skład Grupy Puławy, w końcową fazę procesu inwestycyjnego wchodzi pierwsza w kraju instalacja do przerobu tłuszczów zwierzęcych i olejów roślinnych do destylowanych kwasów tłuszczowych i stearyny. Inwestycja o budżecie 65 mln zł wykorzystuje surowce odnawialne, dotąd mało stosowane w polskiej chemii. Zdolność przerobowa budowanej instalacji wynosi 16 tys. ton surowca na rok.