• Informacje na temat:

  parabanki

Artykuły na temat: parabanki
 • Przed Świętami Bożego Narodzenia mamy bardzo dużo wydatków. Aby podreperować budżet chętnie sięgamy po tzw. chwilówki – pożyczki oferowane przez firmy pożyczkowe – tzw. parabanki. Przed nierozważnym zaciąganiem takich zobowiązań finansowych wielokrotnie ostrzegały m.in. Narodowy Bank Polski (NBP), Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

 • Czy to parabank? Uważaj, zanim cokolwiek podpiszesz

  Po wakacjach i rozpoczęciu roku szkolnego domowe budżety trzeszczą w szwach. Codziennie bombardowani jesteśmy ulotkami zachęcającymi do wzięcia pożyczki - od zaraz, przy minimum formalności. Pokusa jest silna. Warto jednak dokładnie przyjrzeć się temu, kto chce pożyczyć nam gotówkę. Jeśli to tzw. parabank, możemy jednym podpisem otworzyć drzwi do finansowego koszmaru.

 • ...osób jedyny sposób, by pożyczyć pieniądze, gdy bank odmawia... A na trudnej sytuacji takich klientów żerowały nieuczciwe parabanki (niektóre firmy pożyczkowe i lombardy), pobierając haracze za(...) wydanie nakazu zapłaty bez sprawy w sądzie. Jak próbują obchodzić prawo Oto sztuczki stosowane przez niektóre lombardy i parabanki. 1. Lombard zmienia się w... komis. Najpierw skupuje rzeczy od...

 • Szef Komisji Nadzoru Finansowego ostrzega przed parabankami

  Uwaga na powtórkę z Amber Gold. Szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski ostrzega, że pojawiają się nowe podejrzane parabanki, które mogą okazać się piramidami finansowymi.

 • ...rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO). Uwaga! Do całkowitego kosztu kredytu nie są wliczane dobrowolne ubezpieczenia. Niektóre parabanki tego nadużywają, twierdząc, że ubezpieczenie nie(...) Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na temat opłat stosowanych przez parabanki, instytucje te w zasadzie ten ostatni obowiązek respektują i nie przekraczają maksymalnego oprocentowania. Jednak rekompensują...

 • KNF będzie kontrolować parabanki

  Sejm rozpoczął prace nad zmianami w prawie, które mają umożliwić Komisji Nadzoru Finansowego sprawowanie nadzoru nad działalnością parabanków. Projekt wprowadza także, między innymi, maksymalną wysokość pozaodsetkowych kosztów kredytu konsumenckiego, jak również zwiększa wymogi wobec przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić działalność w formie parabanku.

 • Te firmy to tzw. parabanki. Tak zwane, bo to nazwa potoczna - nie ma jednej jasnej definicji tego rodzaju instytucji finansowych. Według najnowszego raportu Urzędu Ochrony(...) spłatę kolejnej raty), albo nie ma- ją wystarczającej zdolności kredy towej (stałego, odpowiednio wysokiego dochodu). Parabanki udzielają na ogół pożyczek krótkoterminowych. W ich ofercie dominują tak...

 • Po ponad dwóch latach mozolnych prac rząd jest bardzo blisko przyjęcia tak zwanej ustawy antyparabankowej - pisze "Puls Biznesu".

 • ...zapisano „małym druczkiem”. Tymczasem ostatni raport Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) pokazał, że parabanki, czyli firmy udzielające krótkoterminowych pożyczek, tak zwanych chwilówek(...) Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) dotyczący opłat stosowanych przez parabanki jest dostępny na stronie internetowej www.uokik.gov.pl, w zakładce konsumenci/ochrona konsumentów/ raporty...

 • "Rzeczpospolita": Ryzykowny romans gmin z parabankami

  Sytuacja gospodarcza samorządów pogarsza się z roku na rok. W minionych trzech latach ich długi wzrosły o prawie 4,3 mld zł i w końcówce ub. roku przekroczyły 72,1 mld zł, podaje "Rzeczpospolita".