• Informacje na temat:

  parkiet gpw

Artykuły na temat: parkiet gpw
 • Zarobki: Podsumowanie raportu „Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2014 roku”

  Poniższy artykuł stanowi podsumowanie raportu "Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2014 roku" wydanego przez Sedlak & Sedlak.  - - - - - W tegorocznej, jedenastej, edycji(...) na GPW, którzy przepracowali cały rok wyniosła 587,8 tys. zł i była najwyższa w analizowanym okresie. W stosunku do roku 2013 wzrosła o 13 proc. W 2014 roku 43,9 proc. zarządzających spółkami...

 • Spadki na GPW: Polityka negatywnie wpływa na warszawski parkiet

  Na naszym parkiecie dzień rozpoczęliśmy symbolicznym spadkiem. Niestety kolejne godziny wyglądały coraz gorzej. Indeks naszych największych spółek systematycznie tracił na wartości, osiągając nowe minima obowiązującego trendu spadkowego. Do końca byki nie miały siły, by spróbować się zmobilizować i choć w niewielkim stopniu poprawić obraz sesji - napisał w komentarzu posesyjnym Piotr Trzciński, makler DM BZ WBK.

 • Rekordowe płace prezesów

  Najlepiej opłacanym prezesem spółki giełdowej w Polsce był w ubiegłym roku prezes i największy akcjonariusz Comarchu Janusz Filipiak - informuje "Parkiet" na podstawie raportów rocznych 150 krajowych spółek notowanych na GPW.

 • Wtorkowa sesja w wykonaniu GPW była bardzo udana. Blue chipy zyskały wczoraj 1,1%, zamykając się na pułapie 2225,4 pkt., a najlepiej zaprezentowały się Tauron, mBank oraz PGE.

 • 65 tys. zł miesięcznie dla polskiego menedżera

  W minionym półroczu członkowie zarządów największych firm z GPW zarabiali miesięcznie średnio 65 tys. zł czyli podobnie jak przed rokiem - wnika z analizy "Parkietu".

 • Podatek od transakcji dobije nasz parkiet

  GPW liczy na wzrost płynności i chce pozyskiwać nowych klientów i emitentów. Do najważniejszych zagrożeń na przyszłość zalicza zapowiadany podatek od transakcji i przyszłość OFE.

 • Wkrótce uwolnią dwa zawody?

  Giełda Papierów Wartościowych i Izba Domów Maklerskich (IDM) chcą przejąć kompetencje Komisji Nadzoru Finansowego dotyczące licencjonowania maklerów i doradców inwestycyjnych - podaje "Parkiet".

 • 22 października polska grupa marketingowa MEDIACAP SA zapowiedziała, że do końca października złoży wniosek o odwieszenie postępowania przed Komisją Nadzoru Finansowego w sprawie zatwierdzenie jej prospektu emisyjnego. Grupa planuje przejść na rynek regulowany na przełomie roku, bez emitowania nowych akcji.

 • Wynagrodzenia rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa

  Z zebranych przez Sedlak & Sedlak danych wynika, że praktyki wynagradzania rad nadzorczych w spółkach z dominującym udziałem Skarbu Państwa notowanych na GPW nie odbiegają znacząco od tych jakie stosuje się w pozostałych firmach.

 • Czy parkiet odzyska blask?

  Społeczeństwo ma postrzegać rynek kapitałowy jako bezpieczne miejsce do inwestowania - zapowiada nowa prezes polskiej giełdy. Czy GPW potrzebuje rządowej strategii?