• Informacje na temat:

  parlament

Artykuły na temat: parlament
 • Niższy zasiłek na dzieci obcokrajowców? Parlament Europejski mówi "nie"

  Niemcy, Austria i Dania chcą, aby zasiłek na dzieci żyjące w kraju pochodzenia rodziców, został dostosowany do poziomu cen w tych krajach. Inicjatywę odrzuciła komisja społeczna Parlamentu Europejskiego.

 • Chiny: Parlament mianuje najwyższych urzędników

  Na rozpoczętej dziś sesji chińskiego parlamentu powołani zostaną nowi członkowie rządu, w tym wicepremierzy i szef banku centralnego; według komentatorów większość stanowisk przypadnie dygnitarzom lojalnym wobec prezydenta Xi Jinpinga.

 • ​Parlament przywraca 35-godzinny tydzień pracy w portugalskiej administracji

  Portugalski parlament uchwalił w piątek głosami rządzących socjalistów i deputowanych pozostałych ugrupowań lewicowych przywrócenie 35-godzinnego tygodnia pracy w administracji publicznej. Poprzedni, centroprawicowy rząd przedłużył tydzień pracy do 40 godzin.

 • Parlament Europejski przegłosował przepisy o geoblokowaniu

  - UE kończy z zakazami kupowania przez internet ze sklepów z innych krajów członkowskich. Parlament Europejski przegłosował we wtorek przepisy, dzięki którym konsumenci nie będą blokowani, czy automatycznie przekierowywani na witryny zakupowe do swojego kraju.

 • ​Grupa dziennikarzy ze wszystkich państw UE pozywa Parlament Europejski

  Grupa 29 dziennikarzy ze wszystkich państw członkowskich zawiązała się w tej sprawie w czerwcu. Każdy z nich wystąpił do europarlamentu o kopie ewidencji wydatków europosłów ze swojego kraju(...) idealnie, że monitorowanie wydatków europosłów przez PE jest pozbawione wigoru" - uważają przedstawiciele mediów.  Parlament Europejski wie o pozwie z prasy, ale nie otrzymał jeszcze oficjalnej...

 • Parlament Europejski przyjął budżet Unii na 2016 rok

  Parlament Europejski przyjął w środę budżet UE na 2016 r. ze środkami na zobowiązania wynoszącymi 155 mld euro, a środkami na płatności 143,9 mld euro. UE przeznaczy w przyszłym roku więcej pieniędzy na łagodzenie kryzysu migracyjnego.

 • KE zadowolona z decyzji parlamentu Grecji o nowych oszczędnościach

  Komisja Europejska wyraziła w czwartek zadowolenie z decyzji greckiego parlamentu, który zatwierdził w nocy ze środy na czwartek nowe oszczędności, obejmujące m.in. likwidację tysięcy miejsc pracy w sektorze publicznym.

 • Parlament Europejski zagłosował w czwartek ws. przepisów dotyczących zniesienia geoblokowania. Dzięki nim użytkownicy z UE, którzy zapłacili za dostęp do filmów lub seriali publikowanych w sieci, będą mogli obejrzeć je również podczas podróży za granicę.

 • Odprawa posłów polskich: 30 tysięcy brutto za utracone miejsce w parlamencie

  ...- z wyjątkiem tych, którzy zamienili izbę niższą na wyższą lub odwrotnie - przysługiwać będzie zgodnie z obowiązującymi przepisami odprawa parlamentarna w wysokości trzech miesięcznych uposażeń, czyli ok. 30 tys. zł brutto. Łączna wartość odpraw dla byłych parlamentarzystów wyniesie w tym roku ok. 8 mln zł, z czego Kancelaria Senatu wypłaci 1 mln 157 tys. 400 zł. Poziom i zasady przyznawania...

 • UE powinna mieć ambitniejsze cele klimatyczne; musi rozwinąć strategię "zero emisji" do 2050 r., a także podwyższyć swoje plany dotyczące zmniejszenia emisji do 2030 - podkreślił Parlament Europejski w rezolucji przyjętej w środę w Strasburgu.