• Informacje na temat:

  parlament europejska

Artykuły na temat: parlament europejska
 • ​Grupa dziennikarzy ze wszystkich państw UE pozywa Parlament Europejski

  Grupa 29 dziennikarzy ze wszystkich państw członkowskich zawiązała się w tej sprawie w czerwcu. Każdy z nich wystąpił do europarlamentu o kopie ewidencji wydatków europosłów ze swojego kraju(...) idealnie, że monitorowanie wydatków europosłów przez PE jest pozbawione wigoru" - uważają przedstawiciele mediów.  Parlament Europejski wie o pozwie z prasy, ale nie otrzymał jeszcze oficjalnej...

 • Parlament Europejski za większą ochroną turystów

  Parlament Europejski przyjął pakiet turystyczny i opowiedział się za lepszą ochroną konsumentów rezerwujących swe wyjazdy przez internet. Turyści, którzy wykupują e-imprezy, zostaną objęci taką samą ochroną, jak tradycyjni konsumenci. Według Komisji Europejskiej, z regulacji tych dodatkowo skorzysta 120 milionów konsumentów.

 • KE zadowolona z decyzji parlamentu Grecji o nowych oszczędnościach

  Komisja Europejska wyraziła w czwartek zadowolenie z decyzji greckiego parlamentu, który zatwierdził w nocy ze środy na czwartek nowe oszczędności, obejmujące m.in. likwidację tysięcy miejsc pracy w sektorze publicznym.

 • Parlament Europejski zajął stanowisko w sprawie przyszłorocznego budżetu Unii. Zażądał cofnięcia cięć finansowych zaproponowanych przez Radę, która reprezentuje państwa członkowskie. Państwa członkowskie opowiedziały się za zmniejszeniem planowanych wydatków wobec propozycji KE. Europarlament chciałby je zwiększyć.

 • Dodatkowe opłaty za rozmowy, SMS-y i transmisję danych przy połączeniach zagranicznych na terenie UE będą obowiązywać jeszcze tylko niespełna 2 lata. W grudniu 2015 r. roaming ma zostać zlikwidowany – tak zdecydował parlament Europejski. Zanim tak się stanie, czeka nas kolejna obniżka opłat roamingowych. Od lipca 2014 r. za minutę połączenia wychodzącego zapłacimy maksymalnie 97 gr (obecnie...

 • Parlament Europejski poparł we wtorek zaproponowaną przez KE strategię dotyczącą skroplonego gazu ziemnego, wskazując, że musi się ona przyczynić do zabezpieczenia dostaw energii dla UE. PE po raz kolejny wyraził zaniepokojenie planami budowy Nord Stream 2.

 • Zmiany Komisji Europejskiej uderzą w niepełnosprawnych

  Już od przyszłego roku Komisja Europejska planuje ograniczyć wymiar pomocy publicznej udzielanej przez państwa członkowskie. Może to oznaczać utratę przez Polskę dofinansowania do wynagrodzeń dla 240 tys. osób niepełnosprawnych.

 • Kiedy skończy się "wędrowny cyrk" PE? Kosztuje grube miliony

  Raz w miesiącu 751 deputowanych do PE, z asystentami i stertami dokumentów przenosi się z Brukseli do Strasburga. PE chcę wreszcie skończyć z tymi kosztownymi procesjami, korzystając z szansy, jaką daje Brexit.

 • Prasa: Szef niemieckiego MSW szantażuje Komisję Europejską

  ...niemieckimi mostami czy w brytyjskich stacjach metra, by odstraszyć innych. Cenne dobro, jakim jest europejska solidarność, której wyrazem jest także swoboda przemieszczania się i osiedlania, jest coraz(...) powstały, i dlatego tak łatwo do nich dotrzeć. Postępowanie Friedricha może przysporzyć mu nawet głosów w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ale odruchy z prehistorycznych czasów dziś...

 • Unia Europejska zaostrza przepisy dotyczące pojazdów. Jakie czekają nas zmiany?

  Nowe przepisy zatwierdzone przez Parlament Europejski mają na celu znacznie poprawić jakość i niezależność badań homologacji pojazdów oraz wzmocnić kontrolę znajdujących się na unijnym rynku pojazdów. W jaki sposób nowe przepisy wpłyną na rynek motoryzacyjny i jakie zmiany czekają kupujących samochody?