• Informacje na temat:

  parlament europejska

Artykuły na temat: parlament europejska
 • Niższy zasiłek na dzieci obcokrajowców? Parlament Europejski mówi "nie"

  Niemcy, Austria i Dania chcą, aby zasiłek na dzieci żyjące w kraju pochodzenia rodziców, został dostosowany do poziomu cen w tych krajach. Inicjatywę odrzuciła komisja społeczna Parlamentu Europejskiego.

 • Parlament Europejski za większą ochroną turystów

  Parlament Europejski przyjął pakiet turystyczny i opowiedział się za lepszą ochroną konsumentów rezerwujących swe wyjazdy przez internet. Turyści, którzy wykupują e-imprezy, zostaną objęci taką samą ochroną, jak tradycyjni konsumenci. Według Komisji Europejskiej, z regulacji tych dodatkowo skorzysta 120 milionów konsumentów.

 • Bruksela wyśle ojców na urlopy rodzicielskie; Parlament Europejski przegłosował zmiany

  Gdy przedstawiciele państw UE wypracowywali porozumienie w sprawie tych przepisów jeszcze w czerwcu ubiegłego roku, Polska nie poparła kompromisu ze względu na klauzulę nakazującą dzielenie się urlopem rodzicielskim między matką i ojcem.  Propozycja dyrektywy w sprawie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym, którą przedstawiła Komisja Europejska, zakładała m.in., że ojcowie będą musieli...

 • Parlament Europejski zajął stanowisko w sprawie przyszłorocznego budżetu Unii. Zażądał cofnięcia cięć finansowych zaproponowanych przez Radę, która reprezentuje państwa członkowskie. Państwa członkowskie opowiedziały się za zmniejszeniem planowanych wydatków wobec propozycji KE. Europarlament chciałby je zwiększyć.

 • KE, PE i Rada UE porozumiały się ws. utworzenia Europejskiego Urzędu ds. Pracy

  ...​Komisja Europejska, Parlament Europejski i kraje UE osiągnęły w czwartek wstępne porozumienie w sprawie utworzenia Europejskiego Urzędu ds. Pracy. Nowa agencja ma m.in. pilnować przestrzegania w Unii Europejskiej przepisów dotyczących mobilności pracowników.

 • Parlament Europejski potwierdził w czwartek przegłosowane jeszcze w styczniu stanowisko ws. propozycji powiązania dostępu do funduszy UE ze stanem praworządności w krajach członkowskich. Formalność ta była potrzebna ze względu na zbliżające się eurowybory.

 • ​Grupa dziennikarzy ze wszystkich państw UE pozywa Parlament Europejski

  Grupa 29 dziennikarzy ze wszystkich państw członkowskich zawiązała się w tej sprawie w czerwcu. Każdy z nich wystąpił do europarlamentu o kopie ewidencji wydatków europosłów ze swojego kraju(...) idealnie, że monitorowanie wydatków europosłów przez PE jest pozbawione wigoru" - uważają przedstawiciele mediów.  Parlament Europejski wie o pozwie z prasy, ale nie otrzymał jeszcze oficjalnej...

 • Parlament Europejski poparł we wtorek zaproponowaną przez KE strategię dotyczącą skroplonego gazu ziemnego, wskazując, że musi się ona przyczynić do zabezpieczenia dostaw energii dla UE. PE po raz kolejny wyraził zaniepokojenie planami budowy Nord Stream 2.

 • KE zadowolona z decyzji parlamentu Grecji o nowych oszczędnościach

  Komisja Europejska wyraziła w czwartek zadowolenie z decyzji greckiego parlamentu, który zatwierdził w nocy ze środy na czwartek nowe oszczędności, obejmujące m.in. likwidację tysięcy miejsc pracy w sektorze publicznym.

 • Kiedy skończy się "wędrowny cyrk" PE? Kosztuje grube miliony

  Raz w miesiącu 751 deputowanych do PE, z asystentami i stertami dokumentów przenosi się z Brukseli do Strasburga. PE chcę wreszcie skończyć z tymi kosztownymi procesjami, korzystając z szansy, jaką daje Brexit.