• Informacje na temat:

  parlament europejski

Artykuły na temat: parlament europejski
 • Niższy zasiłek na dzieci obcokrajowców? Parlament Europejski mówi "nie"

  Niemcy, Austria i Dania chcą, aby zasiłek na dzieci żyjące w kraju pochodzenia rodziców, został dostosowany do poziomu cen w tych krajach. Inicjatywę odrzuciła komisja społeczna Parlamentu Europejskiego.

 • Parlament Europejski przegłosował przepisy o geoblokowaniu

  - UE kończy z zakazami kupowania przez internet ze sklepów z innych krajów członkowskich. Parlament Europejski przegłosował we wtorek przepisy, dzięki którym konsumenci nie będą blokowani, czy automatycznie przekierowywani na witryny zakupowe do swojego kraju.

 • Bruksela wyśle ojców na urlopy rodzicielskie; Parlament Europejski przegłosował zmiany

  ​PE przegłosował przepisy ws. nowych zasad urlopów rodzicielskich, które przewidują, że przez co najmniej dwa miesiące z przywileju korzystać będzie drugi rodzic. Regulacje mają pomóc matkom w powrocie do pracy i zachęcać ojców do większego zaangażowania się.

 • Parlament Europejski przyjął budżet Unii na 2016 rok

  Parlament Europejski przyjął w środę budżet UE na 2016 r. ze środkami na zobowiązania wynoszącymi 155 mld euro, a środkami na płatności 143,9 mld euro. UE przeznaczy w przyszłym roku więcej pieniędzy na łagodzenie kryzysu migracyjnego.

 • ​Grupa dziennikarzy ze wszystkich państw UE pozywa Parlament Europejski

  Grupa dziennikarzy ze wszystkich 28 państw UE pozwała PE do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości za odmowę udzielenia informacji nt. wydatków europosłów. Służby prasowe PE zapewniają o otwartości, ale wskazują na ograniczenia dotyczące danych osobowych.

 • Parlament Europejski zagłosował w czwartek ws. przepisów dotyczących zniesienia geoblokowania. Dzięki nim użytkownicy z UE, którzy zapłacili za dostęp do filmów lub seriali publikowanych w sieci, będą mogli obejrzeć je również podczas podróży za granicę.

 • KE, PE i Rada UE porozumiały się ws. utworzenia Europejskiego Urzędu ds. Pracy

  ...​Komisja Europejska, Parlament Europejski i kraje UE osiągnęły w czwartek wstępne porozumienie w sprawie utworzenia Europejskiego Urzędu ds. Pracy. Nowa agencja ma m.in. pilnować przestrzegania w Unii Europejskiej przepisów dotyczących mobilności pracowników.

 • UE powinna mieć ambitniejsze cele klimatyczne; musi rozwinąć strategię "zero emisji" do 2050 r., a także podwyższyć swoje plany dotyczące zmniejszenia emisji do 2030 - podkreślił Parlament Europejski w rezolucji przyjętej w środę w Strasburgu.

 • Dodatkowe opłaty za rozmowy, SMS-y i transmisję danych przy połączeniach zagranicznych na terenie UE będą obowiązywać jeszcze tylko niespełna 2 lata. W grudniu 2015 r. roaming ma zostać zlikwidowany – tak zdecydował parlament Europejski. Zanim tak się stanie, czeka nas kolejna obniżka opłat roamingowych. Od lipca 2014 r. za minutę połączenia wychodzącego zapłacimy maksymalnie 97 gr (obecnie...

 • Parlament Europejski za większą ochroną turystów

  Parlament Europejski przyjął pakiet turystyczny i opowiedział się za lepszą ochroną konsumentów rezerwujących swe wyjazdy przez internet. Turyści, którzy wykupują e-imprezy, zostaną objęci taką samą ochroną, jak tradycyjni konsumenci. Według Komisji Europejskiej, z regulacji tych dodatkowo skorzysta 120 milionów konsumentów.