• Informacje na temat:

  parlament europejski

Artykuły na temat: parlament europejski
 • Niższy zasiłek na dzieci obcokrajowców? Parlament Europejski mówi "nie"

  Niemcy, Austria i Dania chcą, aby zasiłek na dzieci żyjące w kraju pochodzenia rodziców, został dostosowany do poziomu cen w tych krajach. Inicjatywę odrzuciła komisja społeczna Parlamentu Europejskiego.

 • Parlament Europejski przegłosował przepisy o geoblokowaniu

  - UE kończy z zakazami kupowania przez internet ze sklepów z innych krajów członkowskich. Parlament Europejski przegłosował we wtorek przepisy, dzięki którym konsumenci nie będą blokowani, czy automatycznie przekierowywani na witryny zakupowe do swojego kraju.

 • ​Grupa dziennikarzy ze wszystkich państw UE pozywa Parlament Europejski

  Grupa dziennikarzy ze wszystkich 28 państw UE pozwała PE do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości za odmowę udzielenia informacji nt. wydatków europosłów. Służby prasowe PE zapewniają o otwartości, ale wskazują na ograniczenia dotyczące danych osobowych.

 • Parlament Europejski przyjął budżet Unii na 2016 rok

  Parlament Europejski przyjął w środę budżet UE na 2016 r. ze środkami na zobowiązania wynoszącymi 155 mld euro, a środkami na płatności 143,9 mld euro. UE przeznaczy w przyszłym roku więcej pieniędzy na łagodzenie kryzysu migracyjnego.

 • Dodatkowe opłaty za rozmowy, SMS-y i transmisję danych przy połączeniach zagranicznych na terenie UE będą obowiązywać jeszcze tylko niespełna 2 lata. W grudniu 2015 r. roaming ma zostać zlikwidowany – tak zdecydował parlament Europejski. Zanim tak się stanie, czeka nas kolejna obniżka opłat roamingowych. Od lipca 2014 r. za minutę połączenia wychodzącego zapłacimy maksymalnie 97 gr (obecnie...

 • Parlament Europejski zagłosował w czwartek ws. przepisów dotyczących zniesienia geoblokowania. Dzięki nim użytkownicy z UE, którzy zapłacili za dostęp do filmów lub seriali publikowanych w sieci, będą mogli obejrzeć je również podczas podróży za granicę.

 • KE zadowolona z decyzji parlamentu Grecji o nowych oszczędnościach

  Komisja Europejska wyraziła w czwartek zadowolenie z decyzji greckiego parlamentu, który zatwierdził w nocy ze środy na czwartek nowe oszczędności, obejmujące m.in. likwidację tysięcy miejsc pracy w sektorze publicznym.

 • UE powinna mieć ambitniejsze cele klimatyczne; musi rozwinąć strategię "zero emisji" do 2050 r., a także podwyższyć swoje plany dotyczące zmniejszenia emisji do 2030 - podkreślił Parlament Europejski w rezolucji przyjętej w środę w Strasburgu.

 • Zmiany Komisji Europejskiej uderzą w niepełnosprawnych

  Niepełnosprawnych, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. zainteresowaliśmy tematem posłów do Parlamentu Europejskiego. Spotkaliśmy się z europosłami. Na podstawie przygotowanego przez nas(...) przeznacza ponad 3 mld zł rocznie. Po wejściu w życie rozporządzenia Komisji Europejskiej wsparcie dla wszystkich polskich pracodawców zatrudniających niepełnosprawnych pracowników zmalałoby do 150 mln zł...

 • Parlament Europejski za większą ochroną turystów

  Parlament Europejski przyjął pakiet turystyczny i opowiedział się za lepszą ochroną konsumentów rezerwujących swe wyjazdy przez internet. Turyści, którzy wykupują e-imprezy, zostaną objęci taką samą ochroną, jak tradycyjni konsumenci. Według Komisji Europejskiej, z regulacji tych dodatkowo skorzysta 120 milionów konsumentów.