• Informacje na temat:

  partia

Artykuły na temat: partia
 • Politycy z UK kontra Polacy. Co partie mają dla imigrantów

  ...na początku roku na portalu PoliticsHome minister May. Najpoważniejszym czynnikiem, z którym chcą walczyć konserwatyści, jest oczywiście brytyjski socjal. W tej sprawie partia stara się uczynić...

 • Partie żyją z pieniędzy podatników

  Liczące się partie polityczne działające w naszym kraju nie muszą się obawiać braku pieniędzy. Partie są na utrzymaniu narodu - wszyscy podatnicy wspierają "partiokrację" - bez względu na poglądy polityczne. Po wyborach subwencje otrzymają nie tylko zwycięzcy. Subwencja nie będzie przysługiwała jedynie formacji Kukiz'15, która nie była zarejestrowana jako partia polityczna.

 • Partia Pracy żałuje otwarcia rynku pracy w 2004 roku

  Lider opozycyjnej Partii Pracy Ed Miliband powiedział w piątek, że otwarcie brytyjskiego rynku pracy dla imigrantów z nowych państw członkowskich UE z chwilą ich przyjęcia do Unii w 2004 roku było błędem oraz że należało przyjąć okresy przejściowe.

 • Lider norweskiej Partii Pracy rozważa wstrzymanie Funduszy Europejskich dla Polski

  Lider norweskiej Partii Pracy Jonas Gahr Stoere zapowiedział, że jeśli jego partia wygra wrześniowe wybory parlamentarne, a Polska nadal nie spełni warunków rządu Norwegii w sprawie dystrybucji tak zwanych Funduszy Norweskich, to zostanie od nich odcięta. Stoere, którego partia prowadzi w ostatnich przedwyborczych sondażach, jest zaniepokojony sposobem w jaki Polska zmienia swój system prawny

 • "Sueddeutsche Zeitung": Zasiłki na dzieci nie będą na razie obniżone

  ...​Zasiłki na dzieci z krajów UE, które nie przebywają z rodzicami w Niemczech, lecz pozostały w kraju pochodzenia, nie zostaną wbrew pierwotnym planom rządu w Berlinie obniżone. Koalicyjna partia SPD zablokowała projekt ustawy - pisze "Sueddeutsche Zeitung".

 • Partia Razem wzywa Morawieckiego do sprzedaży posiadanych akcji BZ WBK

  - Partia Razem zaapelowała w poniedziałek do desygnowanego na premiera Mateusza Morawieckiego o zbycie posiadanych przez niego akcji Banku Zachodniego WBK. To olbrzymi konflikt interesów - uważa Adrian Zandberg z zarządu krajowego ugrupowania.

 • Skrócony czas pracy: W tych krajach pracuje się mniej niż 40 godzin tygodniowo

  W niektórych krajach Europy pracownicy mogą cieszyć się krótszym niż w Polsce tygodniem pracy. Obecnie tydzień pracy w naszym kraju wynosi 40 godzin. Partia Razem chce to zmienić, dlatego też rozpoczęła zbieranie podpisów pod projektem ustawy skracającej tydzień pracy do 35 godzin.

 • Partia wódki Luksusowa wycofana ze sprzedaży

  Firma Wyborowa SA postanowiła wycofać ze sprzedaży jedną partię wódki Luksusowa. Klienci skarżyli się na nieprzyjemny zapach wydobywający się z wnętrza butelki.

 • PiS walczy z bezrobociem młodych: Stypendia, praktyki, dotacje i kredyty

  Stypendia, praktyki, dotacje oraz kredyty - to część z pomysłów PiS, dzięki którym więcej młodych osób znajdzie zatrudnienie. Pieniądze na to partia chce wyjąć z kieszeni pracodawców.

 • - Partia Razem proponuje wprowadzenie sześciu stawek podatkowych, dzięki czemu najbogatsi nie mogliby już "uciekać przed sprawiedliwymi stawkami podatku" - poinformowali przedstawiciele ugrupowania na środowej konferencji prasowej.