• Informacje na temat:

  partie sondaże

Artykuły na temat: partie sondaże
 • Brytyjski biznes niepokoi się polityką migracyjną T. May

  Brytyjski biznes jest zaniepokojony polityką migracyjną premier Theresy May. Ogłaszając program Partii Konserwatywnej, jej szefowa zapowiedziała wczoraj, że będzie kontrolować imigrację, by migracja netto wynosiła mniej niż sto tysięcy rocznie. Biznes podnosi alarm - pisze finansowy dziennik "City AM".

 • Lider norweskiej Partii Pracy rozważa wstrzymanie Funduszy Europejskich dla Polski

  Lider norweskiej Partii Pracy Jonas Gahr Stoere zapowiedział, że jeśli jego partia wygra wrześniowe wybory parlamentarne, a Polska nadal nie spełni warunków rządu Norwegii w sprawie dystrybucji tak zwanych Funduszy Norweskich, to zostanie od nich odcięta. Stoere, którego partia prowadzi w ostatnich przedwyborczych sondażach, jest zaniepokojony sposobem w jaki Polska zmienia swój system prawny. Norweskie władze na razie wstrzymały wypłatę pomocy finansowej z Funduszy Norweskich po tym jak nie...

 • Szwajcarzy opowiedzieli się w niedzielnym referendum za ograniczeniem imigracji. Wynik głosowania z aplauzem przyjęły skrajnie prawicowe partie w kilku krajach UE. Polityka izolacji źle wróży szwajcarskiej gospodarce, ale inspiruje ksenofobicznych eurosceptyków.

 • Antyimigrancka partia koalicyjna znów uderza w Polaków

  Politycy norweskiej koalicji rządzącej chcą referendum, które ograniczyłoby zalew imigrantów. Coraz częściej pojawia się retoryka wymierzona wprost w naszych rodaków.

 • Wielka Brytania: Walka o wyższe zarobki dla imigrantów

  W Wielkiej Brytanii lider opozycji domaga się zrównania zarobków pracowników etatowych i tymczasowych, zwłaszcza z zagranicy. Przywódca Partii Pracy Ed Miliband zapowiedział, że po dojściu do władzy zamknie furtkę prawną, która umożliwia zaniżanie zarobków osób mających czasowe umowy o pracę.

 • Sondaż premierów III RP: Tusk najlepszy, ale po piętach depcze mu Szydło

  Donald Tusk był najlepszym premierem po 1989 r. Po piętach depcze mu jednak Beata Szydło. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla "DGP" przez Panel Ariadna.

 • Zamiast 9,9 tys. zł brutto uposażenie posłów wyniesie 7920 zł. Ruszają prace nad projektem

  Uposażenie posłów i senatorów ma wynosić 80 proc. wysokości płacy podsekretarza stanu, ustalonej na podstawie przepisów o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. W dalszym ciągu będzie ono automatycznie zwiększane o dodatek z tytułu wysługi lat.

 • Początek nowego tygodnia handlu przynosi wyraźny wzrost na wycenie polskiej waluty w ślad za poprawą nastrojów wokół referendum w Wlk. Brytanii. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3950 PLN za euro, 3,8684 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0760 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6075 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,207% w przypadku obligacji 10-letnich.

 • Niemcy w niczym nie różnią się od Szwajcarów - też ograniczyliby imigrację

  Gdyby Niemcy mogli głosować jak Szwajcarzy, też byliby za ograniczeniem imigracji, wynika z ankiety DW.

 • Ubiegły rok był poniekąd tryumfem partii proeuropejskich - udało im się obronić status quo w Holandii, Franci i w Niemczech, choć nie bez strat. We Włoszech jednak nie było o tym mowy - wybory do parlamentu wygrywa Ruch Pięciu Gwiazd i to prawdopodobnie ta partia będzie rządzić.