• Informacje na temat:

  partycypację tbs

Artykuły na temat: partycypację tbs
 • By zamieszkać w TBS, trzeba mieć na partycypację i kaucję oraz co miesiąc na czynsz i opłaty. To niemało.

 • Tanie mieszkania: Będzie wsparcie dla budownictwa czynszowego

  Rząd chce w ciągu 10 lat wybudować 30 tysięcy mieszkań o umiarkowanej wysokości czynszu. Cztery kluby parlamentarne - PO, PiS, PSL i SLD - opowiedziały się za projektem mającym uruchomić państwowy program budownictwa czynszowego

 • Spółdzielnie mieszkaniowe w programie Społecznego Budownictwa Czynszowego

  Bank Gospodarstwa Krajowego liczy na zwiększenie udziału spółdzielni mieszkaniowych w programie Społecznego Budownictwa Czynszowego - zapowiedział PAP wiceprezes zarządu BGK Włodzimierz Kocon.

 • Rząd chce dopłacać do czynszu najbiedniejszym. Kto z tego skorzysta?

  Rząd planuje przez dziewięć lat dopłacać do czynszu osobom o niższych dochodach. Skala dopłat będzie jednak bardzo zróżnicowana. W dużych miastach budżet ma pokryć od 6 do 31% wydatków na najem. Rząd przeznaczy na ten cel prawie tyle samo co na pomoc państwa w zakupie mieszkania na własność - wynika z szacunków analityków Open Finance.

 • Ponad milion posiadaczy książeczek mieszkaniowych czeka na rozwiązanie problemu

  Pomimo upływu całych dekad problem książeczek mieszkaniowych nie może doczekać się definitywnego rozwiązania systemowego. W efekcie ponad milion rodaków czuje się pokrzywdzonych, by nie powiedzieć wręcz oszukanych przez własne państwo. Czy podjęte przez Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) działania przyniosą wreszcie oczekiwany rezultat?

 • Ponad 21 tysięcy dopłaty do najmu w nowym rządowym programie

  Rząd planuje przez 9 lat dopłacać do czynszu osobom o niższych dochodach. Skala dopłat będzie jednak bardzo zróżnicowana. W dużych miastach budżet ma pokryć od 6 do 31 proc. wydatków na najem. Rząd przeznaczy na ten cel prawie tyle samo, co na pomoc państwa w zakupie mieszkania na własność - wynika z szacunków Open Finance.

 • BIG InfoMonitor: Długi czynszowe sięgają 136 mln zł

  Łączna kwota długów czynszowych osób i firm zgromadzonych w BIG InfoMonitor sięga 136 mln zł. Średnio na osobę przypada ponad 11,1 tys. zł. Z powodu nieopłaconego czynszu do rejestru częściej trafiają kobiety, co czwarty dłużnik ma między 55 a 64 lata. Najmniej zamożnym w spłacie czynszów zamierza ulżyć państwo, ale tylko w pierwszych 9 latach najmu.

 • TBS bez pomocy rodziny

  Osoby, które chciałyby mieć mieszkanie w budynku Towarzystwa Budownictwa Społecznego, będą mogły same wnieść wkład potrzebny do zawarcia umowy najmu - tak zdecydował Sejm, zmieniając przepisy o TBS.

 • TBS-y powrócą?

  Resort infrastruktury i rozwoju chce wskrzesić TBS-y. Urzędnicy planują reaktywację programu wsparcia społecznego budownictwa czynszowego. Liczą na 90-100 tys. tanich lokali.

 • Brak efektów ustawy o wykupie mieszkań w TBS

  Przez prawie rok działania ustawy umożliwiającej wykup mieszkań w TBS i niektórych spółdzielniach mieszkaniowych wykupiono tylko jeden lokal - wynika z informacji o realizacji ustawy, przedstawionej komisji infrastruktury przez wiceministra Piotra Stycznia.