• Informacje na temat:

  parytety

Artykuły na temat: parytety
 • ...kobiety stanowią zaledwie 3 proc. członków zarządów. Parytety kobiet w zarządach stosują już Norwegia, Hiszpania i Francja. "W największych przedsiębiorstwach europejskich jeden członek zarządu na 10 to...

 • Eurostat przedstawił mapę dobrobytu w Europie

  Jak wynika z danych Eurostatu, najwyższy poziom dobrobytu materialnego w Unii Europejskiej zanotował Luksemburg (132 proc. średniej UE) i Niemcy (120 proc.). W Polsce wyniósł on 74 proc. Dane oparto na zrewidowane parytety siły nabywczej po ostatnim PKB i liczbie ludności poszczególnych państw.

 • Gospodarka jest kobietą

  Kryzys gospodarczy na świecie pokazał, że ryzykowne zachowania, do których męska cześć społeczeństwa ma upodobanie, nie są wskazane w ciężkich czasach. Norwegowie już wprowadzili obowiązek obsadzania rad nadzorczych spółek kobietami. Niemiecki rząd zamierza wprowadzić parytety dla kobiet we władzach spółek giełdowych. Coraz wyraźniej poszczególne branże, zwody są przejmowane przez płeć słabą...

 • Chiny napędzają popyt na gaz

  Światowy rynek gazu rósł w ostatnich latach o około 3 proc. rocznie ze względu na odchodzenie od technologii o wyższej emisyjności oraz rosnącą dostępność LNG. Tempo to może się utrzymać w granicach 2-3 proc. w kolejnych latach, m.in. dzięki z dalszemu wzrostowi zużycia w Chinach.

 • Skarb Państwa nie musi płacić odszkodowania akcjonariuszowi spółek energetycznych

  Skarb Państwa nie musi płacić odszkodowania akcjonariuszowi za straty poniesione przy zamianie akcji podczas konsolidacji grup energetycznych PGE, Tauron oraz Energa - orzekł w piątek Sąd Apelacyjny w Warszawie. To pierwsze z serii rozstrzygnięć w podobnych sprawach.

 • Dzisiaj rząd zajmie się programem dla górnictwa węgla kamiennego

  Dzisiaj rząd zajmie się Programem dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce do 2030 r. Przygotowany w resorcie energii dokument zawiera m.in. prognozy krajowego zapotrzebowania na węgiel oraz wyznacza kierunki działania górnictwa i strategiczne dla tej branży projekty.

 • Ministerstwo Gospodarki chce parytetów w radach nadzorczych spółek

  Ministerstwo Gospodarki chce zachęcić biznes do pomysłu wprowadzenia parytetów w radach nadzorczych. Zdaniem wiceminister Ilony Antoniszyn-Klik, argumentów za tym jest wiele. Niedostateczna reprezentacja kobiet w firmach powoduje, że w pewnym sensie tracą na tym zarówno same firmy, jak i cała gospodarka. Debata dopiero rusza, ale już wiadomo, że będzie burzliwa, bo - jak podkreśla wiceminister - dotychczasowe reakcje są bardzo krytyczne.

 • Rynek szuka parytetu

  Od 3,7 do 4,3 akcji Pekao za jedną BPH - takie są możliwe parytety wymiany walorów, jeśli doszłoby do połączenia obu banków.

 • Unia chce nam wcisnąć więcej kobiet

  Polscy prawodawcy, w raporcie przygotowanym na zlecenie rządu, krytykują plany Brukseli, by we władzach spółek wprowadzić parytety dla kobiet - informuje "Rzeczpospolita".

 • O ósmej rano za jedno euro płacono 0,9985 dolara, zaś za jednego dolara 117,25 jena.