• Informacje na temat:

  paserstwo

Artykuły na temat: paserstwo
 • ...z kradzieży, nie zabezpieczy to Pana przed odpowiedzialnością w przypadku, gdyby okazało się, że jednak został ukradziony. Nabywca samochodu pochodzącego z kradzieży może zostać oskarżony o paserstwo...

 • Gdynia: Duchowny stracił ponad 2 mln zł z konta bankowego

  Ponad 2 miliony złotych ulokowanych na koncie w banku stracił duchowny z Gdyni - poinformowała prokuratura w Gdańsku. Zatrzymano cztery osoby, które podejrzane są o oszustwo i paserstwo. Wobec dwóch z nich sąd zastosował tymczasowy areszt.

 • ...można ściągać tylko programy typu freeware. Nawet posiadanie nielegalnego programu traktowane jest jak paserstwo, bo pochodzi on z przestępstwa. Legalne ściąganie z internetu muzyki, filmów, e-booków...

 • MF wypowiada wojnę oszustom skarbowym: Za lewe faktury zakaz prowadzenia działalności

  Przedsiębiorca posługujący się lewymi fakturami, dostanie sądowy zakaz prowadzenia działalności. To samo czeka paserów trzymających nielegalne banderole.

 • Zachowaj numer seryjny dla własnego bezpieczeństwa

  Zabezpiecza przed kupnem kradzionego towaru, dzięki niemu łatwiej odzyskać skradziony nam przedmiot, a dodatkowo zapewnia np. automatyczną aktualizację oprogramowania zakupionego sprzętu. Znajomość tzw. numeru seryjnego produktu może przynieść wiele korzyści, a jego sprawdzenie nie należy do szczególnie trudnych zadań.

 • Nie do 400, lecz do 500 zł zostanie obniżony próg kradzieży. Rozczarowani są nie tylko sklepikarze. Również branża naftowa, zmagająca się z plagą kradzieży paliw ze stacji.

 • Dzięki współpracy Krajowej Administracji Skarbowej i Centralnego Biura Śledczego Policji przejęto blisko 5 mln sztuk nielegalnych papierosów, wartych około 3,5 mln zł. Gdyby ten towar trafił na rynek, Skarb Państwa poniósłby straty rzędu ponad 5 mln zł - poinformowała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

 • Oszukujesz skarbówkę? Rodzina poinformuje kogo trzeba

  Ponad 35 tysięcy donosów otrzymały urzędy skarbowe, kontroli skarbowej i izby celne w 2015 roku. Najczęściej skarżą krewni, sąsiedzi i konkurencja. Na ogół anonimowo.

 • Kodeks wykroczeń - surowe kary i nowe limity

  Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało nowelizację Kodeksu wykroczeń, która wprowadza wiele zmian dla obywateli i usprawnia wymiar sprawiedliwości. Powstanie elektroniczny rejestr sprawców wykroczeń, który umożliwi skuteczne karanie. Przestępstwem ma być kradzież rzeczy powyżej stałego progu 400 zł, a nie jak obecnie progu kroczącego - jednej czwartej minimalnego wynagrodzenia (w 2017 r. - 500 zł).

 • Od 400 złotych będzie już przestępstwo!

  Obniżenie - z jednej czwartej minimalnego wynagrodzenia, czyli obecnie 525 zł, do stałej wartości 400 zł - progu, od którego kradzież nie jest wykroczeniem, a staje się przestępstwem - przewiduje projekt zmiany Kodeksu wykroczeń, który we wtorek przyjął rząd.