• Informacje na temat:

  paszport wyrabianie

Artykuły na temat: paszport wyrabianie
 • Paszport czy dowód dla dziecka?

  Do podróżowania po krajach Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii, Liechtensteinie i Szwajcarii wystarczy dowód. Jest łatwiejszy do wyrobienia niż paszport,...

 • Rekord zastrzeżonych dokumentów. Polacy bardziej świadomi zagrożeń

  Polacy są coraz bardziej świadomi zagrożeń związanych z utratą dokumentów tożsamości. Tylko w ciągu trzech pierwszych miesięcy 2016 r. zastrzegli ponad 28 tys. sztuk dokumentów - najwięcej od 2008 r.

 • Zanim wybierzesz się na upragnione zagraniczne wakacje, musisz się dobrze przygotować. Nie odkładaj spraw paszportowych lub wizowych na ostatnią chwilę. Podpowiadamy, na co jeszcze warto zwrócić uwagę.

 • Każdego roku w okresie wakacyjnym ginie mnóstwo dokumentów osobistych. Warto jest mieć oczy dookoła głowy i uważnie pilnować swojego portfela, bagażu oraz torebki. Co zrobić w sytuacji utraty lub kradzieży dokumentów? Do jakich organów i instytucji należy się zgłosić? Podpowiadają eksperci porównywarki TotalMoney.pl.

 • O istotnych sprawach dziecka rodzice powinni rozstrzygać wspólnie. Jeśli ojciec zgodzi się na wyjazd dziecka, poproś go o oświadczenie potwierdzające zgodę. Najlepiej w formie pisemnej lub aktu notarialnego Obecność obojga rodziców będzie konieczna przy wyrabianiu paszportu lub dowodu osobistego dziecka. Jeśli nie możesz dojść do porozumienia z byłym mężem, zwróć się do wydziału rodzinnego...

 • Program Karta Dużej Rodziny coraz większy. Od 2019 roku więcej osób będzie mogło skorzystać ze zniżek

  Z systemu ulg oraz zniżek Karty Dużej Rodziny korzysta obecnie 451,7 tys. rodzin wielodzietnych - wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Stale przybywa zarówno rodzin zainteresowanych dołączeniem do programu, jak i partnerów biznesowych, którzy oferują im zniżki. Od 2019 roku nastąpią zmiany w przyznawaniu kart. Będą mogli je otrzymać także rodzice, którzy kiedykolwiek w przeszłości mieli na wychowaniu co najmniej trójkę dzieci.

 • Maluchy które wyjeżdżają za granicę, muszą mieć własny dokument tożsamości. Nie wystarczy akt urodzenia. Do podróżowania po całym świecie upoważnia paszport. Możemy go wyrobić w dowolnym punkcie paszportowym – niezależnie od miejsca zameldowania. W tym celu składamy (obydwoje rodzice) wniosek oraz odpowiednie zdjęcie. Za paszport dziecka do 13. roku życia płacimy 30 zł...

 • Na Białorusi wiele zmian od 2018 roku

  W białoruskim Brześciu powitano ostatnio pierwszych turystów z Polski, którzy przyjechali odwiedzić to miasto bez wiz. 1 stycznia weszły w życie nowe przepisy umożliwiające wjazd bez wiz na okres do 10 dni do Brześcia i Grodna oraz okolic białoruskiej części Puszczy Białowieskiej i Kanału Augustowskiego.

 • ...socjalnych. Sieciowe kina (multipleksy) oferują bilety ulgowe osobom powyżej 60. roku życia. Jeżeli senior wyrabia sobie paszport, płaci połowę stawki – 70 zł. Osoby, które ukończyły 70 lat, są...

 • Ronnie Biggs - legendarny farciarz

  W jednej z wypowiedzi pod koniec żywota Ronnie Biggs gorzko podsumował swój los: "Nawet w Brazylii byłem więźniem. Być bohaterem napadu stulecia to żaden zaszczyt. Zmarnowałem życie.". Wynika z tego, że lepiej wziąć sobie do serca szczere wyznanie legendarnego rabusia, którego życiowy fart, był równocześnie klątwą.