• Informacje na temat:

  paszport wyrabianie

Artykuły na temat: paszport wyrabianie
 • Paszport czy dowód dla dziecka?

  Do podróżowania po krajach Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii, Liechtensteinie i Szwajcarii wystarczy dowód. Jest łatwiejszy do wyrobienia niż paszport,...

 • Od 12 lipca firmy nie będą mogły kopiować naszych dokumentów, nie wyłączając paszportów, praw jazdy, kart pojazdu czy legitymacji osób niepełnosprawnych. Są jednak wątpliwości, czy nowe przepisy obejmą banki, firmy ubezpieczeniowe oraz telekomy.

 • Zanim wybierzesz się na upragnione zagraniczne wakacje, musisz się dobrze przygotować. Nie odkładaj spraw paszportowych lub wizowych na ostatnią chwilę. Podpowiadamy, na co jeszcze warto zwrócić uwagę.

 • Rekord zastrzeżonych dokumentów. Polacy bardziej świadomi zagrożeń

  Polacy są coraz bardziej świadomi zagrożeń związanych z utratą dokumentów tożsamości. Tylko w ciągu trzech pierwszych miesięcy 2016 r. zastrzegli ponad 28 tys. sztuk dokumentów - najwięcej od 2008 r.

 • O istotnych sprawach dziecka rodzice powinni rozstrzygać wspólnie. Jeśli ojciec zgodzi się na wyjazd dziecka, poproś go o oświadczenie potwierdzające zgodę. Najlepiej w formie pisemnej lub aktu notarialnego Obecność obojga rodziców będzie konieczna przy wyrabianiu paszportu lub dowodu osobistego dziecka. Jeśli nie możesz dojść do porozumienia z byłym mężem, zwróć się do wydziału rodzinnego...

 • Każdego roku w okresie wakacyjnym ginie mnóstwo dokumentów osobistych. Warto jest mieć oczy dookoła głowy i uważnie pilnować swojego portfela, bagażu oraz torebki. Co zrobić w sytuacji utraty lub kradzieży dokumentów? Do jakich organów i instytucji należy się zgłosić? Podpowiadają eksperci porównywarki TotalMoney.pl.

 • Maluchy które wyjeżdżają za granicę, muszą mieć własny dokument tożsamości. Nie wystarczy akt urodzenia. Do podróżowania po całym świecie upoważnia paszport. Możemy go wyrobić w dowolnym punkcie paszportowym – niezależnie od miejsca zameldowania. W tym celu składamy (obydwoje rodzice) wniosek oraz odpowiednie zdjęcie. Za paszport dziecka do 13. roku życia płacimy 30 zł...

 • Program Karta Dużej Rodziny coraz większy. Od 2019 roku więcej osób będzie mogło skorzystać ze zniżek

  Z systemu ulg oraz zniżek Karty Dużej Rodziny korzysta obecnie 451,7 tys. rodzin wielodzietnych - wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Stale przybywa zarówno rodzin zainteresowanych dołączeniem do programu, jak i partnerów biznesowych, którzy oferują im zniżki. Od 2019 roku nastąpią zmiany w przyznawaniu kart. Będą mogli je otrzymać także rodzice, którzy kiedykolwiek w przeszłości mieli na wychowaniu co najmniej trójkę dzieci.

 • ...socjalnych. Sieciowe kina (multipleksy) oferują bilety ulgowe osobom powyżej 60. roku życia. Jeżeli senior wyrabia sobie paszport, płaci połowę stawki – 70 zł. Osoby, które ukończyły 70 lat, są...

 • Na Białorusi wiele zmian od 2018 roku

  W białoruskim Brześciu powitano ostatnio pierwszych turystów z Polski, którzy przyjechali odwiedzić to miasto bez wiz. 1 stycznia weszły w życie nowe przepisy umożliwiające wjazd bez wiz na okres do 10 dni do Brześcia i Grodna oraz okolic białoruskiej części Puszczy Białowieskiej i Kanału Augustowskiego.