• Informacje na temat:

  pasztety

Artykuły na temat: pasztety
 • Firmy mięsne sprzedały w tym roku w USA niemal o połowę więcej wieprzowiny niż w roku poprzednim. W ciągu zaledwie trzech lat USA urosły na pierwszego odbiorcę naszej wieprzowiny, zwłaszcza boczku - informuje czwartkowa "Rzeczpospolita".

 • Rząd za ułatwieniem sprzedaży żywności przez rolników

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy ułatwiający rolnikom sprzedaż żywności z własnego gospodarstwa - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

 • Ułatwienie rolnikom sprzedaży żywności wytworzonej

  Ułatwienie rolnikom sprzedaży żywności wytworzonej we własnym gospodarstwie, taki ma być skutek projektu ustawy, którym zajmie się specjalna podkomisja. Powołano ją na posiedzeniu sejmowych komisji finansów publicznych oraz rolnictwa i rozwoju wsi.

 • Nieprawidłowości w ponad połowie placówek sprzedających mięso - UOKiK

  Kontrola Inspekcji Handlowej wykazała nieprawidłowości w ponad połowie placówek sprzedających produkty mięsne - poinformował w piątek UOKiK. W większości przypadków zastrzeżenia dotyczyły błędnego oznakowania.

 • UOKiK - II etapu postępowanie ws. przejęcia Emperi

  UOKiK skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez Maxima Grupe kontroli nad Emperią, właścicielem sieci sklepów Stokrotka. Zdaniem ekspertów, konieczne jest przeprowadzenie badania rynku - podał UOKiK w komunikacie prasowym.

 • Nadchodzi czas na bezmięsne produkty na półce wędlin

  - Weganizm i wegetarianizm to moda, styl życia i pewna ideologia. Łagodniejszą odmianą, którą też niektórzy zaliczają do wegetarianizmu jest fleksiterianizm - mówi Magdalena Nowak dyrektor ds. marketingu REGIS.

 • MRiRW: rolniczy handel detaliczny musi być notyfikowany

  Sprzedaż bezpośrednia jest korzystną formą zbytu, która pozwala uniknąć pośredników. Korzyści ze sprzedaży bezpośredniej odnoszą nie tylko sprzedający rolnicy ale również nabywcy-konsumenci. Rolnicy sprzedają swoje produkty po cenach rynkowych zamiast oddawać surowce do skupu po niskich cenach, zaopatrywania się jest atrakcyjna nabywa świeżą żywność wiadomego pochodzenia również w dobrej cenie.

 • Bounty Brands Holdings Limited przejmuje Profi

  Bounty Brands, firma działająca w branży FMCG, posiadająca w portfelu wiodące marki sprzedawane w ponad 40 krajach, ogłasza przejęcie Profi, czołowego polskiego producenta pasztetów i zup gotowych do spożycia.

 • Co przyniesie rok 2017? Na rozwój rynku będzie miał wpływ program 500 plus

  Jaki będzie przyszły rok na rynku spożywczym? W perspektywie rodziny, duży wpływ na jego rozwój będzie miał program 500 plus.