• Informacje na temat:

  pauperyzacja

Artykuły na temat: pauperyzacja
 • Zarobki nauczycieli w Polsce należą do najniższych w Europie. Kwietniowe podwyżki tego nie zmienią

  ​Pod względem wysokości wynagrodzenia nauczycieli Polsce daleko nie tylko do zamożnych państw Europy, ale i naszych najbliższych sąsiadów. Wprowadzone od kwietnia podwyżki tego obrazu nie zmienią. Ponad 99 proc. nauczycieli może liczyć na średni wzrost wynagrodzeń o 5,35 proc., czyli od 95 do 168 zł w zależności od stopnia awansu zawodowego. W skali roku podwyżki wyniosą 3,75 proc., a odliczając inflację - 1,45 proc. To znacznie niższa dynamika, niż notują wynagrodzenia w całej gospodarce -...

 • Czy Balcerowicz musi odejść?

  28 grudnia minęła 25 rocznica przyjęcia przez polski Sejm pakietu ustaw zwanych planem Balcerowicza. W wyniku reform doszło do radykalnego pogorszenia wszystkich kluczowych wskaźników społeczno-ekonomicznych, a mimo to Balcerowicz wciąż często jest przedstawiany jako autorytet.

 • ​Pracujący biedni: Harują, ale zarabiają grosze. Jest ich w Polsce coraz więcej

  Na stanie się biednym pracującym narażeni są dziś wszyscy. Seniorzy (45+) z przyczyn oczywistych. Młodzi - zarówno ci po studiach, jak i w trakcie edukacji - też jak najbardziej. Bo to, co dziś oferuje im rynek pracy, to najczęściej śmieciowe posady w usługach, zwykle gastronomii i call centers.

 • W 2014 r. w skrajnym ubóstwie żyło 7,4 proc. Polaków egzystujących w gospodarstwach domowych, tyle samo ile rok wcześniej - wynika z danych GUS. Ale to tylko średnia dla kraju, a aż w połowie województw mieliśmy wzrost biedy - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Młodzi Polacy wpadli w pułapkę

  ...w stanie podtrzymać tych struktur. A poza tym pauperyzacja, zgodnie z tym, co głoszą teoretycy rewolucji, jest warunkiem koniecznym, ale niewystarczającym do tego, abyśmy usłyszeli jakieś rewolucyjne "bum...

 • Kreml będzie dokarmiał najbiedniejszych Rosjan?

  Nawet 240 mld rubli może wydać rosyjski rząd na program pomocy żywnościowej dla najuboższych obywateli - wynika z informacji agencji RIA Novosti.

 • Rynek pracy rośnie, ale już nie tak szybko

  Po dynamicznym przyroście ofert w I kwartale (wzrost o 22 proc. w stosunku do IV kwartału 2010), w II kwartale dynamika przyrostu ofert pracy w serwisie Pracuj.pl była mniejsza i wyniosła 6,4 proc. Najwięcej ofert przybyło w branży telekomunikacja i nowe technologie oraz w branży finansowej.

 • Pozew przeciwko dziecku. O pieniądze

  Skokowo wzrosła liczba procesów o alimenty - od dorosłych dla dorosłych. Pomocy finansowej chcą rodzice od swoich dzieci.

 • Niełatwe zadanie dla greckiego Robin Hooda

  Pod zwycięskimi sztandarami Aleksis Cipras wkracza w najtrudniejszą fazę swojej kariery politycznej. Grecki Robin Hood nie będzie miał łatwego życia.

 • Na Warmii i Mazurach 15 proc. ludności żyje w skrajnej biedzie

  W ubiegłym roku w skrajnym ubóstwie żyło 7,4 proc. Polaków egzystujących w gospodarstwach domowych. To tyle samo ile w roku poprzednim - wynika z danych GUS.