• Informacje na temat:

  pauperyzacja

Artykuły na temat: pauperyzacja
 • Zarobki nauczycieli w Polsce należą do najniższych w Europie. Kwietniowe podwyżki tego nie zmienią

  ​Pod względem wysokości wynagrodzenia nauczycieli Polsce daleko nie tylko do zamożnych państw Europy, ale i naszych najbliższych sąsiadów. Wprowadzone od kwietnia podwyżki tego obrazu nie zmienią. Ponad 99 proc. nauczycieli może liczyć na średni wzrost wynagrodzeń o 5,35 proc., czyli od 95 do 168 zł w zależności od stopnia awansu zawodowego. W skali roku podwyżki wyniosą 3,75 proc., a odliczając inflację - 1,45 proc. To znacznie niższa dynamika, niż notują wynagrodzenia w całej gospodarce -...

 • Czy Balcerowicz musi odejść?

  28 grudnia minęła 25 rocznica przyjęcia przez polski Sejm pakietu ustaw zwanych planem Balcerowicza. W wyniku reform doszło do radykalnego pogorszenia wszystkich kluczowych wskaźników społeczno-ekonomicznych, a mimo to Balcerowicz wciąż często jest przedstawiany jako autorytet.

 • ​Pracujący biedni: Harują, ale zarabiają grosze. Jest ich w Polsce coraz więcej

  Na stanie się biednym pracującym narażeni są dziś wszyscy. Seniorzy (45+) z przyczyn oczywistych. Młodzi - zarówno ci po studiach, jak i w trakcie edukacji - też jak najbardziej. Bo to, co dziś oferuje im rynek pracy, to najczęściej śmieciowe posady w usługach, zwykle gastronomii i call centers.

 • W 2014 r. w skrajnym ubóstwie żyło 7,4 proc. Polaków egzystujących w gospodarstwach domowych, tyle samo ile rok wcześniej - wynika z danych GUS. Ale to tylko średnia dla kraju, a aż w połowie województw mieliśmy wzrost biedy - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Młodzi Polacy wpadli w pułapkę

  ...w stanie podtrzymać tych struktur. A poza tym pauperyzacja, zgodnie z tym, co głoszą teoretycy rewolucji, jest warunkiem koniecznym, ale niewystarczającym do tego, abyśmy usłyszeli jakieś rewolucyjne "bum...

 • Kreml będzie dokarmiał najbiedniejszych Rosjan?

  Nawet 240 mld rubli może wydać rosyjski rząd na program pomocy żywnościowej dla najuboższych obywateli - wynika z informacji agencji RIA Novosti.

 • Rynek pracy rośnie, ale już nie tak szybko

  Po dynamicznym przyroście ofert w I kwartale (wzrost o 22 proc. w stosunku do IV kwartału 2010), w II kwartale dynamika przyrostu ofert pracy w serwisie Pracuj.pl była mniejsza i wyniosła 6,4 proc. Najwięcej ofert przybyło w branży telekomunikacja i nowe technologie oraz w branży finansowej.

 • Nim minie rok 2019, Polaków może czekać oglądanie skutków desperackich prób Putina przykrycia ekspansją trudności wewnętrznych wielkiej stacji paliw, jaką jest Rosja. Równie widowiskowo będą wyglądać płonące samochody na ulicach zachodnich metropolii. Wynikające stąd dobre samopoczucie, że inni mają coraz gorzej, niestety może popsuć moment, kiedy i Polska oberwie jakimś rykoszetem.

 • Pozew przeciwko dziecku. O pieniądze

  Skokowo wzrosła liczba procesów o alimenty - od dorosłych dla dorosłych. Pomocy finansowej chcą rodzice od swoich dzieci.

 • Niełatwe zadanie dla greckiego Robin Hooda

  Pod zwycięskimi sztandarami Aleksis Cipras wkracza w najtrudniejszą fazę swojej kariery politycznej. Grecki Robin Hood nie będzie miał łatwego życia.