• Informacje na temat:

  pazp

Artykuły na temat: pazp
 • Rozmawiamy z Komisją Europejską na temat rewizji stawek lotniczych - Szmit

  - Polskie władze lotnicze rozmawiają z Komisją Europejską na temat rewizji opłaty lotniczej, jaką pobiera od przewoźników Polska Agencja Żeglugi Powietrznej za pomoc podczas przelotu nad terytorium naszego kraju -poinformował wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit.

 • Raport bieżący nr 14/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd WASKO S.A. przekazuje do publicznej wiadomości, że w dniu...

 • Raport bieżący nr 23/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd WASKO S.A. przekazuje do publicznej wiadomości informację...

 • Unia dofinansuje 16 polskich projektów infrastrukturalnych

  Unia Europejska dofinansuje 16 polskich inwestycji infrastrukturalnych i transportowych kwotą 8 mld zł z Instrumentu Łącząc Europę (CEF) - poinformowano w komunikacie Ministerstwa Rozwoju.

 • Polacy latają coraz częściej. Liczba pasażerów może wzrosnąć do 60 mln

  Polskie lotniska obsłużyły w ubiegłym roku ponad 30 mln pasażerów, a według prognoz ta liczba podwoi się do 2030 roku. Rośnie również ruch lotniczy z i do Polski oraz w ogóle w polskiej przestrzeni powietrznej. Rodzimy rynek lotniczy jest jednym z najszybciej rosnących na tle pozostałych państw Unii. To wyzwanie zarówno dla linii lotniczych, jak i dla całego sektora. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej w ciągu kolejnych kilku lat zamierza przeznaczyć miliard złotych na inwestycje, aby sprostać...

 • Centralne lotnisko będzie bliżej Warszawy?

  Rząd rozważa lokalizację centralnego lotniska bliżej Warszawy, niż dotychczas planował - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Treść raportu: Zarząd APN Promise S. A. informuje, że w dniu 27 grudnia 2012 r. otrzymał Umowę z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej z siedzibą w Warszawie...

 • PAŻP: Może być taniej o 239 zł

  Polska Agencja Żeglugi Powietrznej od 2012 r. chce obniżyć opłatę terminalową liniom lotniczym latającym do polskich portów z ok. 1 tys. 52 zł w tym roku do 813 zł i podwyższyć opłatę za przelot samolotu przez naszą przestrzeń powietrzną z 39,46 euro do ok. 43 euro.

 • PAŻP: Nowa stawka opłaty terminalowej dla linii lotniczych na 2013 r.

  - Od stycznia 2013 r. opłata terminalowa dla linii lotniczych będzie wynosić 812,38 zł - poinformował w piątek rzecznik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Grzegorz Hlebowicz. Obowiązywać będzie jedna stawka, pobierana we wszystkich portach od przewoźników. Opłata terminalowa jest pobierana od linii lotniczych przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej podczas startów i lądowań samolotów na polskich lotniskach.

 • Europejska organizacja zrzeszająca tanie linie lotnicze skrytykowały Polską Agencję Żeglugi Powietrznej (PAŻP) za wysokie opłaty terminalowych usług nawigacyjnych. Według PAŻP opłaty są naliczane zgodnie z europejskim prawem.