• Informacje na temat:

  pb górski

Artykuły na temat: pb górski
 • Mecenas Janusz Górski: Gdy ktoś prosi mnie o radę w sprawie swojego majątku, zawsze proponuję...

 • Kiedyś trenowały tam słynne Orły Górskiego, teraz odnowiony obiekt wraca do ponownego obiegu

  Nie bał się zainwestować dużych pieniędzy i czasu w ruinę dawnego kompleksu, na którym w latach 70. ubiegłego wieku trenowała mistrzowska reprezentacja Polski, najpierw pod wodzą Kazimierza Górskiego, a potem - Jacka Gmocha. Z taką historią po prostu nie mogło się nie udać - mówi Michał Kleszczewski, prezes zespołu obiektów Strefa Sportu i właściciel Akademii Piłkarskiej EsKadra.

 • Płacenie alimentów byłemu małżonkowi może ciągnąć się latami. W wyjątkowych sytuacjach okres ten można skrócić - wyjaśnia mecenas Janusz Górski.

 • Rejony górskie zyskowne przez cały rok!

  Zainteresowanie działkami zlokalizowanymi w rejonach górskich od wielu lat nie słabnie. Co przesądza o atrakcyjności takich nieruchomości? Gdzie warto szukać terenów pod inwestycję i na jakie aspekty zwracać uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji?

 • Rośnie zainteresowanie zawodem bacy

  Coraz więcej osób zamieszkujących górskie tereny województwa małopolskiego chce wykonywać zawód bacy. Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach zorganizował już dwa kursy bacowskie, które ukończyło w sumie 40 osób, w tym dwie kobiety.

 • Mieszkanie w górskim kurorcie

  Górskim krajobrazem przez cały rok mogą się cieszyć jedynie mieszkańcy położonych tam miejscowości. Ci, którzy mieszkają w nizinnej części naszego kraju, na takie widoki pozwalają sobie tylko przez kilka dni urlopu, płacąc niemałe pieniądze za wynajem hotelu czy pokoju. A gdyby tak mieć własne mieszkanie w górskim kurorcie? Z jakim kosztem 1 m kw. należy się liczyć i gdzie jest najtaniej?

 • Mój były mąż notorycznie nie daje mi pieniędzy na naszego 12-letniego syna. Kilka razy zdarzyło mu się uiścić nikłą część zasądzonej kwoty miesięcznej. Czy to prawda, że można zmusić go do płacenia, zabierając mu prawo jazdy? Anna Górska z Siedlec

 • 20 firm zainteresowanych budową górskiego odcinka zakopianki

  20 firm i konsorcjów jest zainteresowanych budową trzeciego górskiego odcinka drogi ekspresowej S7 Naprawa - Skomielna Biała (Małopolskie) wraz z ponad 2-kilometrowym tunelem. Zdaniem drogowców jest to najtrudniejsze zadanie, spośród trzech, na które ogłoszono przetargi.

 • Praca w Alpach: Pracowita zima

  W dzień obowiązki na stoku a wieczorem fondue i grzane wino w górskiej restauracji - taki scenariusz sezonowej pracy brzmi bardzo kusząco. Aby znaleźć zatrudnienie w alpejskich kurortach narciarskich trzeba lubić zimową aurę i znać języki obce. Za pracą warto rozglądać się już teraz!

 • Zarząd ComPress SA informuje, że 4 lipca 2019 roku Rada Nadzorcza Spółki powołała do Zarządu ComPress S.A. Pana Łukasza Górskiego i powierzyła mu funkcję...