• Informacje na temat:

  pcc 3 druk

Artykuły na temat: pcc 3 druk
 • ...deklarację w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych (druk PCC-3) w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy pożyczki. Drugi warunek jest taki, że pieniądze nie mogą być przekazane z ręki do ręki(...) życza od 500 zł do 5 tys. zł. Tylko 5 proc. zadłuża się u bliskich na więcej niż 5 tys. zł. Właśnie przy takich pożyczkach powstaje obowiązek rozliczenia się z fiskusem z podatku PCC, który wynosi...

 • Rozlicz swój PIT przez internet

  ...z załącznikami oraz druk PCC-3. 3 Program automatycznie uzupełnia powtarzające się treści i oblicza wartości (np. podatku) na podstawie wpisanych danych. Urząd docelowy można wybrać z listy. Wybór...

 • Eksperci: Od handlu kryptowalutami nie trzeba płacić podatku ani składać druku PCC?

  Ministerstwo Finansów popełniło błąd. Od handlu kryptowalutami nie trzeba płacić podatku ani składać druku PCC. Zgodnie z komunikatem resortu finansów z 4 kwietnia tego roku, obrót kryptowalutami podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych (PCC).

 • Jak przekształcić spółkę cywilną w jawną?

  Spółka cywilna może być przekształcona w spółkę jawną albo w inną spółkę handlową. Jednakże transformacja spółki cywilnej w jawną przebiega w uproszczonym trybie. Kodeks wymaga tylko dostosowania umowy spółki do wymogów obowiązujących spółkę jawną. Jeśli to nastąpi, wspólnicy mogą już składać wniosek o wpis do KRS. Opłaty od niego wynoszą 600 zł.

 • Formalności przy zakupie mieszkania na kredyt

  Zakup mieszkania to dla wielu największa inwestycja w życiu. Ale to nie tylko przyjemności związane z wyborem mebli, podziałem pokoi i zakupem kina domowego. To też skomplikowana papierologia i wiele formalności do załatwienia i dokumentów do wypełnienia.

 • Kiedy wątpliwości są rozstrzygane na rzecz podatnika?

  Skomplikowane i napisane niezrozumiałym językiem regulacje podatkowe to codzienność podatników. Ochronę przed negatywnymi skutkami ich stosowania ma zapewniać zasada rozstrzygania wątpliwości interpretacyjnych na korzyść podatników. W praktyce rozumienie samej zasady wywołuje kontrowersje.

 • Urząd skarbowy wypełni za podatnika nie tylko PIT-37. Także PIT-38

  W 2016 r. Ministerstwo Finansów będzie mogło wstępnie wypełnić za podatnika zeznanie służące do rozliczania przychodów z papierów wartościowych. To nowość.

 • Podatek od pożyczek: Lepiej zadłużyć się u rodziny niż u znajomych

  Bank odmówił ci kredytu i myślisz o zadłużeniu się u rodziny lub znajomych? Lepiej pożycz pieniądze od rodziców czy rodzeństwa niż od przyjaciela - w ten sposób unikniesz podatku. Od znajomych lepsza jest nawet teściowa.

 • Pożyczyłeś od brata 10 000 zł? Musisz to zgłosić fiskusowi

  Osoby należące do najbliższej rodziny, w przypadku zawarcia umowy pożyczki pieniężnej na kwotę przekraczającą wartość 9637 zł, objęte są zwolnieniem z podatku od czynności cywilno-prawnych po spełnieniu określonych warunków. Niższa kwota nie wymaga w ogóle zgłoszenia do urzędu skarbowego.

 • Od pożyczki od najbliższej rodziny przedsiębiorca nie zapłaci podatku

  Od pieniędzy pożyczonych od najbliższej rodziny przedsiębiorca nie zapłaci 2-proc. podatku od czynności cywilnoprawnych, musi jednak pamiętać o spełnieniu kilku warunków.