• Informacje na temat:

  pekao akcje

Artykuły na temat: pekao akcje
 • Mrowiec z Pekao SA: Trzeba zrobić porządek na naszym rynku pracy

  ...- Trzeba zrobić porządek na naszym rynku pracy, a dopiero w drugim kroku otwierać się na szerokie masy imigrantów zapraszanych na trwałe - uważa główny ekonomista banku Pekao Marcin Mrowiec. Jego zdaniem, potrzebna jest np. reforma KRUS, aby ze względu na niskie składki nie "przechowywać" tam ludzi, którzy byliby przydatni w znacznie bardziej produktywnych działach gospodarki.

 • Pekao mocno spada po sprzedaży ok. 10 proc. akcji przez UniCredit

  Bank Pekao osiągnął na środowej sesji 740 mln zł obrotów, co jest najwyższym poziomem obrotów w historii spółki. Akcje banku nadal spadają o niemal 6 proc.

 • Masz nadwyżki finansowe i zastanawiasz się, czy ich nie zainwestować w akcje? Wybór jest trudny, bo jak początkujący inwestor (czyli osoba kupująca akcje) ma ocenić kilkaset firm notowanych na naszej giełdzie? Bardzo dobrym wyznacznikiem jest dywidenda. To udział w zyskach przedsiębiorstwa, który wypłacany jest jego akcjonariuszom.

 • Zapowiada się wielka czystka w Pekao?

  Jak donoszą media, szykuje się wielka czystka w banku Pekao. Do wymiany idzie cały nadzór nad bankiem. Później przyjdzie czas na zarząd. Obecny prezes ma zostać w najlepszym przypadku do końca roku. Prasa spekuluje na temat zmiany prezesa w Pekao. Najczęściej pojawiająca się kandydatura na następcę Luigiego Lovaglio, to odwołany niedawno prezes PZU Michał Krupiński.

 • Władze spółek droższe o jedną piątą. Ile w 2017 roku zarobili prezesi banków?

  Piwowara, byłego wiceprezesa Banku Pekao. Stracił on stanowisko po przejęciu kontrolnego pakietu Banku Pekao przez PZU i Polski Fundusz Rozwoju. Jego odprawa wyniosła 2,1 mln zł, a łączne zarobki w ub.r. zbliżały się do 5,5 mln zł. Luigi Lovaglio, do połowy minionego roku prezes Pekao, w ramach odprawy dostał... 30 tys. Jego całkowite wynagrodzenie to 9,8 mln zł, z czego ponad 7 mln zł to bonusy za...

 • UniCredit uzgodnił z PZU kluczowe parametry sprzedaży części swoich akcji Pekao

  Włoski UniCredit uzgodnił z PZU kluczowe parametry sprzedaży części swoich akcji Banku Pekao SA - podał na stronach internetowych "The Wall Street Journal", powołując się na nieoficjalne informacje.

 • ...się w fundusze akcji, bo według przepisów w 2014 roku musiały zainwestować w akcje minimum 75 proc. pieniędzy. W tym roku musi być to minimum 55 proc. Jeśli więc zastanawiamy się, jak radzi sobie(...) straty. Największe – ING OFE (3,58 proc.), Pekao OFE (3,09 proc.) i Pocztylion (2,93). Co roku dostajemy list z naszego OFE, m.in. z informacjami o tym, ile pieniędzy ze składki emerytalnej w danym...

 • Pomysł fuzji Pekao z Aliorem huśta kursem zrepolonizowanego banku

  Kurs akcji Pekao zachowuje się gorzej niż bezpośrednich konkurentów. To, zdaniem analityków, efekt niejasności związanych z tym, czy bank będzie się łączył z Aliorem.

 • ​Ile zarabiają prezesi banków w Polsce? Ranking wynagrodzeń

  ...giełdowych banków zarobiło w ub.r. brutto co najmniej milion złotych. Najdroższym zarządem banku w Polsce było w ub.r. kierownictwo Pekao. Wynagrodzenia członków zarządu - jeśli policzyć nie tylko(...) spotykane u menedżerów obcokrajowców dodatki z tytułu wykonywania pracy poza swoim krajem - wyniosły tam niemal 26,5 mln zł brutto. Koszt utrzymania zarządu stanowił w Pekao 1,2 proc. skonsolidowanego...

 • KNF: Brak podstaw do sprzeciwu wobec nabycia przez PZU SA akcji Pekao SA

  Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec nabycia przez PZU SA za pośrednictwem Polskiego Funduszu Rozwoju akcji Banku Pekao SA, w liczbie przekraczającej 20 proc. - poinformowała KNF w komunikacie.