• Informacje na temat:

  pekao akcje

Artykuły na temat: pekao akcje
 • Mrowiec z Pekao SA: Trzeba zrobić porządek na naszym rynku pracy

  ...- Trzeba zrobić porządek na naszym rynku pracy, a dopiero w drugim kroku otwierać się na szerokie masy imigrantów zapraszanych na trwałe - uważa główny ekonomista banku Pekao Marcin Mrowiec. Jego zdaniem, potrzebna jest np. reforma KRUS, aby ze względu na niskie składki nie "przechowywać" tam ludzi, którzy byliby przydatni w znacznie bardziej produktywnych działach gospodarki.

 • Pekao mocno spada po sprzedaży ok. 10 proc. akcji przez UniCredit

  Bank Pekao osiągnął na środowej sesji 740 mln zł obrotów, co jest najwyższym poziomem obrotów w historii spółki. Akcje banku nadal spadają o niemal 6 proc.

 • Masz nadwyżki finansowe i zastanawiasz się, czy ich nie zainwestować w akcje? Wybór jest trudny, bo jak początkujący inwestor (czyli osoba kupująca akcje) ma ocenić kilkaset firm notowanych na naszej giełdzie? Bardzo dobrym wyznacznikiem jest dywidenda. To udział w zyskach przedsiębiorstwa, który wypłacany jest jego akcjonariuszom.

 • Pekao jest pozytywnie nastawione do ewentualnych przejęć w regionie Europy Środkowej - poinformował Michał Krupiński, prezes banku, w rozmowie z Bloomberg TV. Prezes podał również, że zarząd Pekao nie podjął jeszcze decyzji w sprawie potencjalnej współpracy lub połączenia z Alior Bankiem.

 • Władze spółek droższe o jedną piątą. Ile w 2017 roku zarobili prezesi banków?

  Piwowara, byłego wiceprezesa Banku Pekao. Stracił on stanowisko po przejęciu kontrolnego pakietu Banku Pekao przez PZU i Polski Fundusz Rozwoju. Jego odprawa wyniosła 2,1 mln zł, a łączne zarobki w ub.r. zbliżały się do 5,5 mln zł. Luigi Lovaglio, do połowy minionego roku prezes Pekao, w ramach odprawy dostał... 30 tys. Jego całkowite wynagrodzenie to 9,8 mln zł, z czego ponad 7 mln zł to bonusy za...

 • Prezes Pekao: restrukturyzacja przyniesie do 100 mln zł oszczędności rocznie

  - Pekao szacuje, że planowana restrukturyzacja zatrudnienia przyniesie od przyszłego roku do 100 mln zł oszczędności rocznie - poinformował w czwartek na spotkaniu z dziennikarzami prezes Pekao SA Michał Krupiński.

 • ...się w fundusze akcji, bo według przepisów w 2014 roku musiały zainwestować w akcje minimum 75 proc. pieniędzy. W tym roku musi być to minimum 55 proc. Jeśli więc zastanawiamy się, jak radzi sobie(...) straty. Największe – ING OFE (3,58 proc.), Pekao OFE (3,09 proc.) i Pocztylion (2,93). Co roku dostajemy list z naszego OFE, m.in. z informacjami o tym, ile pieniędzy ze składki emerytalnej w danym...

 • Zapowiada się wielka czystka w Pekao?

  Jak donoszą media, szykuje się wielka czystka w banku Pekao. Do wymiany idzie cały nadzór nad bankiem. Później przyjdzie czas na zarząd. Obecny prezes ma zostać w najlepszym przypadku do końca roku. Prasa spekuluje na temat zmiany prezesa w Pekao. Najczęściej pojawiająca się kandydatura na następcę Luigiego Lovaglio, to odwołany niedawno prezes PZU Michał Krupiński.

 • ​Ile zarabiają prezesi banków w Polsce? Ranking wynagrodzeń

  ...giełdowych banków zarobiło w ub.r. brutto co najmniej milion złotych. Najdroższym zarządem banku w Polsce było w ub.r. kierownictwo Pekao. Wynagrodzenia członków zarządu - jeśli policzyć nie tylko(...) spotykane u menedżerów obcokrajowców dodatki z tytułu wykonywania pracy poza swoim krajem - wyniosły tam niemal 26,5 mln zł brutto. Koszt utrzymania zarządu stanowił w Pekao 1,2 proc. skonsolidowanego...

 • UniCredit uzgodnił z PZU kluczowe parametry sprzedaży części swoich akcji Pekao

  Włoski UniCredit uzgodnił z PZU kluczowe parametry sprzedaży części swoich akcji Banku Pekao SA - podał na stronach internetowych "The Wall Street Journal", powołując się na nieoficjalne informacje.