• Informacje na temat:

  pekao bp

Artykuły na temat: pekao bp
 • Mrowiec z Pekao SA: Trzeba zrobić porządek na naszym rynku pracy

  ...- Trzeba zrobić porządek na naszym rynku pracy, a dopiero w drugim kroku otwierać się na szerokie masy imigrantów zapraszanych na trwałe - uważa główny ekonomista banku Pekao Marcin Mrowiec. Jego zdaniem, potrzebna jest np. reforma KRUS, aby ze względu na niskie składki nie "przechowywać" tam ludzi, którzy byliby przydatni w znacznie bardziej produktywnych działach gospodarki.

 • Pekao chce być jeszcze bardziej mobilny

  Pekao, trzeci co wielkości bank na rynku, zapowiada, że w drugim kwartale wprowadzi kolejne cyfrowe nowości w aplikacji mobilnej. Już teraz wprowadzone dotychczas zmiany przyniosły wymierne efekty.

 • E-maile z tematem „Uruchomienie kredytu” to oszustwo. Bank Pekao S.A. ostrzega przed e-mailami o rzekomo przyznanym kredycie....

 • Zysk grupy Pekao SA spadł 38 proc.

  Zysk netto grupy Banku Pekao SA w pierwszym kwartale 2019 roku spadł do 242,3 mln zł z 392,3 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 243,5 mln zł.

 • Mrowiec: Pracownik dobrem coraz rzadszym (opinia)

  O ile przez dominującą część ostatnich 30 lat firmy skupiały się (o ile w ogóle to robiły) na marketingu swoich produktów i usług, o tyle teraz coraz większego znaczenia nabierać będzie marketing samej firmy wśród jej potencjalnych pracowników - ocenia Marcin Mrowiec, główny ekonomista banku Pekao.

 • Pekao powalczy o nowych klientów

  Pekao, drugi co do wielkości bank na polskim rynku, chce agresywniej pozyskiwać klientów detalicznych. Zaoferował nowe konto osobiste i oszczędnościowe - liczy, że w tym roku otworzy 400 tys. nowych rachunków. W drugim kwartale udostępni też płatności telefonem BLIK.

 • Czy wszyscy menedżerowie spółek giełdowych zarabiają miliony?

  Rozmawiając lub pisząc o wynagrodzeniach menedżerów dyskutuje się przeważnie o milionowych kwotach. Prezes Comarch SA Janusz Filipiak zarobił w 2015 roku 15,4 mln zł, a najlepiej wynagradzany prezes banku Pekao SA Luigi Lovaglio - 9,5 mln zł. W niniejszym artykule chcielibyśmy zwrócić uwagę na osoby znajdujące się na końcu rankingu wynagrodzeń, czyli te które zarabiają najmniej.

 • Pekao jest pozytywnie nastawione do ewentualnych przejęć w regionie Europy Środkowej - poinformował Michał Krupiński, prezes banku, w rozmowie z Bloomberg TV. Prezes podał również, że zarząd Pekao nie podjął jeszcze decyzji w sprawie potencjalnej współpracy lub połączenia z Alior Bankiem.

 • Kilka lat temu kupiłam mieszkanie na kredyt we frankach szwajcarskich (zaciągnęłam go w banku Pekao S.A). Niestety, gdy kurs franka poszybował w górę, bank nie stosował się do wszystkich przepisów. Nie obniżył odsetek tak, jak powinno to wynikać to z umowy kredytowej. Podobno teraz powinien zwrócić niesłusznie pobrane kwoty? Agnieszka z Zakopanego...

 • Prezes Pekao: restrukturyzacja przyniesie do 100 mln zł oszczędności rocznie

  - Pekao szacuje, że planowana restrukturyzacja zatrudnienia przyniesie od przyszłego roku do 100 mln zł oszczędności rocznie - poinformował w czwartek na spotkaniu z dziennikarzami prezes Pekao SA Michał Krupiński.