• Informacje na temat:

  pekao fundusz emerytalny

Artykuły na temat: pekao fundusz emerytalny
 • ...tylko do ZUS, czy też do ZUS i Otwartego Funduszu Emerytalnego (OFE). Na pozostanie w OFE zdecydowało się ponad 2,5 mln ubezpieczonych. To jak OFE inwestują składki jest ważne nie tylko dla tych osób(...) się w fundusze akcji, bo według przepisów w 2014 roku musiały zainwestować w akcje minimum 75 proc. pieniędzy. W tym roku musi być to minimum 55 proc. Jeśli więc zastanawiamy się, jak radzi sobie...

 • Początek konsolidacji funduszy emerytalnych PZU i Pekao

  PZU Życie i Bank Pekao oraz powszechne towarzystwa emerytalne należące do obu tych spółek uzgodniły sposób konsolidacji zarządzania aktywami funduszy emerytalnych.

 • Polacy nie są wyjątkiem. Wszyscy Europejczycy muszą dłużej pracować

  Kraje europejskie podnoszą wiek emerytalny nawet gdy obywatele się temu sprzeciwiają. Zrównanie wieku kobiet i mężczyzn także jest normą. Na długie utrzymywanie emerytów nie stać nawet bogatych Niemców.

 • Otwarte Fundusze Emerytalne na zakupach

  Fundusze emerytalne kupiły w kwietniu akcje za ok. 211 mln zł - wynika z szacunków Trigon DM. OFE zwiększyły w kwietniu alokację w polskie akcje do 79,7 proc. z 78,6 proc., co jest najwyższym poziomem od maja 2015 r. - wynika z danych KNF.

 • Fundusze emerytalne więcej oddają

  Zdaniem analityków DM Trigon z początkiem nowego roku otwarte fundusze emerytalne utrzymywały pozytywne nastawienie do akcji, kontynuując zakupy szósty miesiąc z rzędu. Zdaniem ekspertów z Analizy Online styczeń był dla funduszy emerytalnych najsłabszym miesiącem od ponad 7 lat.

 • Fundusze emerytalne będą sprzedawały akcje?

  Szacujemy, że fundusze emerytalne sprzedały w sierpniu akcje za ok. 530 mln PLN. Podaż dotyczyła w większości akcji polskich (-493 mln PLN), podczas gdy akcji zagranicznych sprzedały za 38 mln PLN. OFE na koniec sierpnia miały w portfelach prawie 80 proc. akcji polskich firm. Zgodnie z założeniami nowej ustawy o OFE, limit posiadanych przez nie papierów polskich spółek to 75 proc. To oznacza, że

 • OFE: Fundusze emerytalne uciekają za granicę

  Jak wynika z analizy DM Trigon, po trzech miesiącach wysokich zakupów akcji, fundusze emerytalne ograniczyły swój apetyt na ryzyko. Szacujemy, że OFE sprzedały w kwietniu akcje za około 170 mln PLN, do czego mogły skłonić je zwyżki notowań.

 • Norges Bank notuje pokaźne zyski

  Norges Bank Investment Management na koniec 2017 r. miał w portfelu akcje spółek notowanych na GPW warte łącznie 968,2 mln USD, czyli o 41,3 proc. więcej niż przed rokiem - wynika z rocznego sprawozdania funduszu. Narodowy fundusz emerytalny w 2017 r. przyniósł rekordowy zysk w wysokości 131 miliardów dolarów. Na koniec ubiegłego roku fundusz posiadał aktywa w wysokości 1,08 biliona dolarów.

 • W sierpniu OFE zyskały średnio +3,1 proc.

  Od kiedy portfele otwartych funduszy emerytalnych są pełne akcji, ich wyniki w największym stopniu zależą od koniunktury na warszawskim parkiecie. A ta, po kilku słabych miesiącach, w sierpniu mocno sprzyjała inwestorom.

 • OFE uciekają od akcji

  OFE kontynuują wyprzedaż polskich akcji. Saldo zakupów akcji przez OFE w lipcu wyniosło minus 800 mln zł, przy czym fundusze emerytalne kupiły zagraniczne akcje za 100 mln zł - wynika z szacunków Trigon DM. To największą skalą podaży w całej historii systemu piszą analitycy.