• Informacje na temat:

  penalizacja

Artykuły na temat: penalizacja
 • "Der Spiegel": W krajach UE 880 tys. osób wykonuje pracę niewolniczą

  W krajach UE 880 tys. osób pracuje w warunkach niewolniczych, a jedna czwarta z nich wykorzystywana jest seksualnie - podał w niedzielę niemiecki tygodnik "Der Spiegel", powołując się na dane zebrane przez komisję Parlamentu Europejskiego.

 • Prawo: Nasze przelewy będą pilnie śledzone

  Rada Ministrów przyjęła w tym tygodniu projekt ustawy regulujący kwestie finansowania terroryzmu. Kodeks karny w tym zakresie będzie bardziej rygorystyczny.

 • Od września monopol ekspertów: Za samodzielną wycenę domu nawet 50 tys. zł kary

  Przepis, który w zamyśle rządu miał za zadanie zdyscyplinować rzeczoznawców majątkowych do prowadzenia działalności w dozwolonych prawnie formach, może sprowadzić odpowiedzialność karną m.in. na tych, którzy zobligowani są do wypełniania oświadczeń majątkowych. Robiąc to muszą bowiem podać wartość posiadanych działek, domów, czy mieszkań.

 • Nierzetelni dłużnicy podatkowi zapłacą fiskusowi niższe odsetki

  Ostatnia obniżka stóp procentowych przez RPP może cieszyć nierzetelnych podatników, gdyż zapłacą niższe odsetki od zaległości podatkowych - wskazują eksperci. Po kieszeni dostaną natomiast podatnicy, którzy nadpłacą podatek.

 • Przedsiębiorcy nie sabotują swoich firm i gospodarki - pracodawcy

  Polscy przedsiębiorcy zachowują się racjonalnie: nie sabotują swoich firm i gospodarki - napisali w czwartek we wspólnym stanowisku pracodawcy zrzeszeni w czterech organizacjach.

 • Projekt resortu sprawiedliwości: Przedłużenie kary za lichwę do 5 lat więzienia

  Za lichwę będzie grozić nawet 5 lat więzienia - wynika z projektu noweli ustawy kodeks karny i niektórych innych ustaw. Nowe przepisy mają poprawić sytuację osoby pokrzywdzonej, gdyż według resortu sprawiedliwości lichwiarze wciąż żerują na biedzie i ludzkich dramatach.

 • Minimum trzy lata więzienia będzie grozić hakerom, którzy wyłudzą prywatne dane. Podwyższenie kary wymusi nowa dyrektywa unijna mająca ułatwić walkę z przestępstwami kartowymi.

 • Zaostrzenie kar za przestępstwa podatkowe!

  - Zaostrzenie kar za przestępstwa podatkowe, do nawet 15-25 lat więzienia, poddanie tych śledztw nadzorowi Prokuratury Krajowej i walkę z procederem fałszowania faktur VAT zapowiedzieli na wspólnej konferencji ministrowie sprawiedliwości i finansów Zbigniew Ziobro i Paweł Szałamacha.

 • Morawiecki zarobi na wczesne emerytury

  Po maju deficyt jest najniższy od ćwierć wieku. Dobra koniunktura napełnia budżet, a dzięki poprawie ściągalności podatków w kasie państwa jest coraz więcej luzu. Przyszły rok będzie jednak trudny.

 • NBP: Nowe obciążenia dla banków zagrożeniem dla całego sektora finansowego

  Ostatnie miesiące to niedobry okres dla banków działających w Polsce. Rząd Beaty Szydło nałożył na instytucje finansowe podatek bankowy od aktywów (0,44 proc. rocznie), a prezydent Andrzej Duda przedstawił projekt ustawy frankowej, która ma pomóc osobom z zaciągniętymi kredytami walutowymi (przeliczenie kapitału po tzw. sprawiedliwym kursie waluty obcej). Oba obciążenia negatywnie odbiją się na sektorze bankowym w Polsce, na jego stabilności i bezpieczeństwie kapitałów, którymi zarządzają.