• Informacje na temat:

  pensja brutto kalkulator

Artykuły na temat: pensja brutto kalkulator
 • Od 1 stycznia 2017 r. do 2000 zł (brutto) wzrosło minimalne wynagrodzenie. Wydawałoby się, że to dobra wiadomość, bo wcześniej minimalna pensja wynosi 1850 zł. Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich. Na tej podwyżce mogą stracić matki, które samotnie wychowują jedno dziecko. Pieniądze na utrzymanie dzieci mogą od nowego roku stracić tysiące samotnych matek.

 • Ile wyciągniesz na Wyspach

  Zastanawiasz się nad pracą na Wyspach bo kuszą cię wysokie zarobki (zwłaszcza po przeliczeniu na złotówki)? Pamiętaj, że zwykle podawane są kwoty brutto. To znaczy, że na rękę dostaniesz mniej. O ile? Podpowiadamy, jak to sprawdzić.

 • ...}}--> Poznaj wstępnie swoją zdolność kredytową, zanim ustali ją bank. To pozwoli ci zaplanować kolejne kroki w staraniu o pożyczkę. Skorzystaj z kalkulatora on-line do obliczania zdolności kredytowej. Znajdziesz go na stronach banków oraz firm doradztwa finansowego. Są proste w obsłudze – wystarczy wpisać miesięczny dochód brutto, koszt opłaty za mieszkanie, koszty utrzymania, raty innych kredytów...

 • Inflacja w najbliższych miesiącach prawdopodobnie przyspieszy do okolic 1.5 proc. Wielu z nas będzie jednak odczuwać znacznie bardziej dotkliwy wzrost cen niż ten publikowany przez GUS. Wynika to z faktu, że wyraźnie droższe niż przed rokiem będą te produkty, które kupujemy najczęściej - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Zapomniany trzeci filar

  Polacy nie przywiązują wciąż zbyt dużej wagi do dodatkowego oszczędzania na emeryturę. Jak donosi "Rzeczpospolita" na koniec czerwca instytucje finansowe prowadziły zaledwie 886,5 tys. Indywidualnych Kont Emerytalnych.

 • Emerytura nie wystarczy

  Wysokość przyszłej emerytury może rozczarować. Jak zadbać o swoją przyszłość finansową?

 • Osiem lat pracy, żeby kupić dwa pokoje z kuchnią

  Informatyk, finansista czy górnik na dwupokojowe mieszkanie musiałby pracować cztery lata ale pod warunkiem, że z zarobionych pieniędzy nie wydałby ani grosza. Pracownikowi administracji zajęłoby to 11 lat - takie są wyniki badania Home Brokera.

 • Znowu daliśmy się oskubać

  Z roku na rok fiskus głębiej sięga do naszych kieszeni. Nie inaczej będzie w przyszłym roku. Chociaż teoretycznie zapłacimy niższe podatki, to w rzeczywistości obciążenia fiskalne będą wyższe niż obecnie.

 • 4 kroki do wyższej emerytury

  Starzenie się społeczeństwa ma znaczący wpływ na system emerytalny. Demografowie biją na alarm, coraz mniej pracujących będzie finansować świadczenia emerytalne zwiększającej się grupy osób w wieku emerytalnym.

 • Rząd chce ograniczyć rolę OFE

  Rządowe pomysły zmian w systemie emerytalnym, budzą wśród ekonomistów obawy o wysokość przyszłych świadczeń. Nie ma na co czekać, lepiej wziąć sprawy w swoje ręce.