• Informacje na temat:

  pensja brutto kalkulator

Artykuły na temat: pensja brutto kalkulator
 • Od 1 stycznia 2017 r. do 2000 zł (brutto) wzrosło minimalne wynagrodzenie. Wydawałoby się, że to dobra wiadomość, bo wcześniej minimalna pensja wynosi 1850 zł. Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich. Na tej podwyżce mogą stracić matki, które samotnie wychowują jedno dziecko. Pieniądze na utrzymanie dzieci mogą od nowego roku stracić tysiące samotnych matek.

 • Pół metra mieszkania za jedną pensję

  Siła nabywcza Polaków na rynku mieszkaniowym nie zmieniła się pomimo wzrostu wynagrodzeń o 16% w ostatnich 3 latach. Dziś za miesięczną pensję można kupić ledwie pół metra kwadratowego mieszkania na rynku pierwotnym i niespełna metr na rynku wtórnym - wynika z analizy domiporta.pl

 • Ile wyciągniesz na Wyspach

  Zastanawiasz się nad pracą na Wyspach bo kuszą cię wysokie zarobki (zwłaszcza po przeliczeniu na złotówki)? Pamiętaj, że zwykle podawane są kwoty brutto. To znaczy, że na rękę dostaniesz mniej. O ile? Podpowiadamy, jak to sprawdzić.

 • Inflacja w najbliższych miesiącach prawdopodobnie przyspieszy do okolic 1.5 proc. Wielu z nas będzie jednak odczuwać znacznie bardziej dotkliwy wzrost cen niż ten publikowany przez GUS. Wynika to z faktu, że wyraźnie droższe niż przed rokiem będą te produkty, które kupujemy najczęściej - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Zarobki Polaków w UE to średnio 7705 zł. Wzrosły o ponad 1000 zł

  ...zatrudnienie. Podpowiadamy również, jak wybrać ubezpieczenie do pracy za granicą. Austria z najwyższą średnią miesięczną pensją w wysokości 8955 zł brutto W 2017 roku średnia miesięczna pensja Polaków(...) (w 2004 roku wynosiły 4964 zł brutto). W 2017 roku średnia miesięczna pensja była minimalnie wyższa w Wielkiej Brytanii (7849 zł brutto),niż w Niemczech (7792 zł brutto). Mniej płacono Polakom...

 • Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) - zasady działania programu

  W dniu 19.11.2018 r. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o wdrożeniu Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Wg założeń PPK mają stanowić powszechny, dobrowolny i prywatny system długoterminowego oszczędzania. Program ma dotyczyć, według szacunków rządu, ok. 11,5 mln pracowników i zapewnia dodatkowe oszczędności dla przyszłych emerytów, po ukończeniu przez nich 60. roku życia.

 • ...}}--> Poznaj wstępnie swoją zdolność kredytową, zanim ustali ją bank. To pozwoli ci zaplanować kolejne kroki w staraniu o pożyczkę. Skorzystaj z kalkulatora on-line do obliczania zdolności kredytowej. Znajdziesz go na stronach banków oraz firm doradztwa finansowego. Są proste w obsłudze – wystarczy wpisać miesięczny dochód brutto, koszt opłaty za mieszkanie, koszty utrzymania, raty innych kredytów...

 • Zapomniany trzeci filar

  Polacy nie przywiązują wciąż zbyt dużej wagi do dodatkowego oszczędzania na emeryturę. Jak donosi "Rzeczpospolita" na koniec czerwca instytucje finansowe prowadziły zaledwie 886,5 tys. Indywidualnych Kont Emerytalnych.

 • Emerytura nie wystarczy

  Wysokość przyszłej emerytury może rozczarować. Jak zadbać o swoją przyszłość finansową?

 • Osiem lat pracy, żeby kupić dwa pokoje z kuchnią

  Informatyk, finansista czy górnik na dwupokojowe mieszkanie musiałby pracować cztery lata ale pod warunkiem, że z zarobionych pieniędzy nie wydałby ani grosza. Pracownikowi administracji zajęłoby to 11 lat - takie są wyniki badania Home Brokera.