• Informacje na temat:

  pensje poslow

Artykuły na temat: pensje poslow
 • Czołowi dziennikarze BBC zgodzili się na obniżkę pensji

  Sześciu czołowych dziennikarzy BBC zgodziło się na obniżkę swoich pensji po proteście dziennikarki BBC w Chinach przeciwko dyskryminacji płacowej kobiet - podał w piątek na swoich stronach internetowych nadawca.

 • Ponad 140 posłów sięgnęło w ciągu roku po sejmowe tanie kredyty na kupno lub remont mieszkania. Średnio zadłużyli się na 25 tys. złotych. Łącznie pożyczyli już 3,6 mln złotych - informuje "Gazeta Polska Codziennie", powołując się dane z Kancelarii Sejmu.

 • W TK bez pracy, ale z dobrą pensją

  Prawie 300 tys. zł wypłacił Trybunał Konstytucyjny w zeszłym roku sędziemu, który nie wydał przez ten czas ani jednego wyroku.

 • Ten rząd inaczej nie umie - pensje znowu zamrożone!

  Zamrożenie funduszu płac w budżetówce i zmianę sposobu opodatkowania cygar i cygaretek - zakłada m.in. tzw. ustawa okołobudżetowa, uchwalona w piątek przez Sejm. Podczas głosowań opozycja zarzucała koalicji, że jej polityka jest "antyjanosikowa" i "bezduszna". Za przyjęciem ustawy głosowało 241 posłów, 186 było przeciwnych, a 2 wstrzymało się od głosu.

 • PiS wycofa się z obniżek pensji wójtów, burmistrzów i prezydentów miast?

  Uniwersytetu Jagiellońskiego. Eksperci wskazują także, że jeśli PiS chciałby zmniejszać pensje samorządowcom, projekt już dawno byłby w Sejmie. - Wszystko wskazuje jednak na to, że to proste(...). Nie ma też w tym interesu, aby zwiększać pensje prezydentów dużych aglomeracji, w których do tej pory zwykle wygrywała opozycja - zauważa prof. Bogumił Szmulik, radca prawny, ekspert ds...

 • Rząd szykuje ciekawy mechanizm podwyżek

  Od 1 września 2016 r. premier, prezydent i ministrowie, a także zastępcy mają zarabiać od 4 do ponad 7 tys. zł więcej. W efekcie tej zmiany, pensja Beaty Szydło wzrośnie o ponad 7 tys. zł. Posłowie PiS zaproponowali nowe zasady wynagrodzeń wg. współczynnika Giniego opartego o przeciętne wynagrodzenie i płacę minimalną.

 • Tejchman: Czas skończyć z fikcją. 20 tys. zł pensji to mało

  A to dlatego, że zatrudnieni w nich specjaliści funkcjonują nie na lokalnym, ale globalnym rynku pracy. To oznacza, że swoje pensje porównują nie z pensjami sąsiadów, ale osób zajmujących analogiczne stanowiska w innych europejskich miastach. Swoboda przemieszczania się, komunikacji i podejmowania zatrudnienia w innych państwach unijnych oznacza, że aby zatrudnić wysokiej klasy specjalistów...

 • W KGHM ruszyły konkursy na prezesa i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych. Nowych szefów spółki poznamy na początku przyszłego miesiąca.

 • Pensja minimalna z różnych składników

  Zatrudnienie na etacie daje pracownikowi gwarancję otrzymywania wynagrodzenia co najmniej na poziomie minimalnym. W przypadku gdy jego miesięczna wysokość będzie niższa od płacy minimalnej, przysługuje mu wyrównanie do tej wysokości. Ustalając miesięczną minimalną wysokość płacy, bierze się pod uwagę różne jej składniki. To, które z nich podlegają wliczeniu, a które wyłączeniu, określa ustawa o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.

 • Rządowa rewolucja w zatrudnianiu: Ulga za etat dla firmy i 12-złotych stawki godzinowej

  Rząd zapowiada rewolucję w zatrudnieniu: chce wspierać firmy, które podwyższą pensje i przyjmą na umowę o pracę.