• Informacje na temat:

  pfron wynagrodzenie

Artykuły na temat: pfron wynagrodzenie
 • Gdy jesteś osobą niepełnosprawną Pobyt w uzdrowisku z ramienia PFRON to nie tylko rehabilitacja, ale i zajęcia rekreacyjne dla inwalidów. Wszystkie...

 • PFRON jest pomoc dla osób z niepełnosprawnością

  W Polsce żyje blisko 7 milionów osób niepełnosprawnych. Zaledwie co trzecia z nich jest aktywna zawodowo. "To właśnie dlatego w tym roku Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizowany przez ZUS odbywa się pod hasłem "Żyj aktywnie" - mówi IAR rzecznik Zakładu Wojciech Andrusiewicz.

 • ...​Pracodawcy dokonujący wpłat na PFRON powinni liczyć się z tym, że od marca 2013 r. wydatki przeznaczane na ten cel będą wyższe. Jest to wynik wzrostu przeciętnego wynagrodzenia, na podstawie którego ustalana jest wysokość wpłat.

 • Wypadek a dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika

  W lipcu 2016 r. weszły w życie przepisy dotyczące możliwości otrzymania dofinansowania na tzw. starych pracowników. W praktyce przepisy te mogą znaleźć zastosowanie do osób, które uległy wypadkowi i stały się niepełnosprawne w trakcie zatrudnienia u pracodawcy.

 • ...sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2008 r. nr 14, poz. 92). Niania na koszt PFRON W porównaniu z wcześniej prezentowanym(...) czesne za przedszkole, żłobek czy wynagrodzenie niani - wskazuje Sławomir Piechota, przewodniczący sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. O formie takiej pomocy zdecyduje jednak ostatecznie...

 • Już w połowie maja bieżącego roku, gdy publicznie zaprezentowano pomysł zlikwidowania podatku liniowego dla przedsiębiorców i faktycznego wprowadzenia III progu podatkowego, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wyraził na ten temat bardzo krytyczną opinię, wskazując m.in. na fakt, że podatek uderzy finansowo przede wszystkim we wciąż rachityczną klasę średnią. Dzisiaj dysponujemy gotowym projektem ustawy, który trzeba ocenić jeszcze gorzej - zakłada on bowiem zwiększenie obciążeń nie tylko...

 • Duda: Dofinansowanie PFRON do wynagrodzeń niepełnosprawnych niezagrożone

  KE chce ograniczenia wymiaru pomocy publicznej do 150 mln zł rocznie; to zagraża PFRON, który tyle wydaje na dofinansowanie dla niepełnosprawnych w ciągu miesiąca. Wiceminister pracy Jarosław Duda uspakaja, że nie ma większych szans, aby propozycja ta weszła w życie.

 • Dotacja na start może wynieść nawet 59 140 złotych!

  Osoba niepełnosprawna decydująca się na rozpoczęcie własnego biznesu może liczyć na wsparcie finansowe na jego podjęcie, dofinansowanie do oprocentowania kredytu bankowego oraz refundację składek ZUS. Dotacja na start może wynieść nawet 59 140 zł.

 • ...wynagrodzenie z tego okresu stanowiło kwotę wyższą. W myśl przedstawionego przez rząd projektu, w 2013 r. przez przeciętne wynagrodzenie miesięczne w gospodarce narodowej, rozumieć będziemy przeciętne wynagrodzenie miesięczne w gospodarce narodowej w drugim półroczu 2010 r. ogłoszone przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Zatem w przypadku zakładowego funduszu świadczeń socjalnych podstawą...

 • Na program Rodzina 500 plus wydalismy 57,8 mld zł

  - Od początku obowiązywania programu "Rodzina 500 plus" do rodzin trafiło 57,8 mld zł - poinformowało w czwartek MRPiPS. Wbrew opiniom naszych przeciwników po wprowadzeniu "500 plus" gospodarka nie tylko nie runęła, ale ma się nawet lepiej - skomentowała minister Elżbieta Rafalska.