• Informacje na temat:

  pge elektrownie

Artykuły na temat: pge elektrownie
 • ​W PGE GiEK ruszyła kolejna edycja Programu Dobrowolnych Odejść

  W styczniu ruszyła czwarta edycja Programu Dobrowolnych Odejść w koncernie PGE GiEK. Program realizowany będzie etapami do czerwca 2017 r. W wyniku poprzednich edycji skorzystało z niego 5072 pracowników.

 • Gigantyczny generator trafił na budowę elektrowni Opole

  Największy w Polsce generator, po pokonaniu w ciągu trzech dni trasy z Wrocławia do Opola, trafił na budowę nowych bloków w opolskiej elektrowni - poinformowała we wtorek PGE.

 • GE Hitachi Nuclear Energy zainteresowana inwestowaniem w Szczecinie

  .... Elektrownię jądrową w Polsce ma budować koncern energetyczny PGE. Rozważane są trzy lokalizacje: Gąski (Zachodniopomorskie) oraz Choczewo i Żarnowiec (Pomorskie). Ostateczna decyzja lokalizacyjna ma zapaść do końca 2013 r. Według planów rządu budowa obiektu ma ruszyć w 2016 r. i zakończyć się w 2020 r. Planowane są dwie elektrownie o mocy 3 000 MW każda. Przewidywany koszt inwestycji to mniej więcej 3 mld...

 • Możliwość zmian w zarządzie PGE - powtórka z rozrywki?

  Dziś zbiera się rada nadzorcza PGE, w programie obrad są zmiany personalne w zarządzie spółki. Ministerstwa Skarbu ostro zabrało się za porządki w energetyce. Punktem zapalnym jest "wstrzemięźliwość" PGE w kwestii udziału Grupy w rządowym planie ratowania górnictwa. Przyczyną odejścia poprzedniego prezesa PGE był również konflikt z Ministerstwem Skarbu.

 • Elektrownia w Opolu: Rozpoczęła się gigantyczna inwestycja

  Budowa nowych bloków energetycznych w Elektrowni Opole to największa inwestycja przemysłowa w Polsce po 1989 r. Inwestycja jest kluczowa dla bezpieczeństwa energetycznego. W listopadzie 2013 r. do dymisji podał się prezes PGE Krzysztof Kilian, od początku niechętny inwestycji jako nie gwarantującej zysków.

 • Pięciu chętnych do budowy polskiej elektrowni jądrowej

  - Jest pięciu chętnych do uczestnictwa w postępowaniu zintegrowanym, które ma wyłonić dostawcę technologii dla pierwszej polskiej elektrowni jądrowej - poinformował w piątek prezes spółki PGEEJ1 Jacek Cichosz.

 • Elektrownia jądrowa w Polsce? Czy są alternatywy?

  Choć ewentualna budowa elektrowni jądrowej w Polsce to melodia dalekiej przyszłości, nie cichnie debata o zasadności takiej inwestycji. Porównywane są koszty energetycznych przedsięwzięć i ich bezpieczeństwo.

 • Orlen analizuje udział w budowie elektrowni jądrowej

  - PKN Orlen analizuje udział w projekcie budowy elektrowni jądrowej - poinformował wiceprezes spółki Mirosław Kochalski w wywiadzie dla agencji Reuters. Orlen będzie również analizować możliwości przejęcia stacji paliw w Czechach i Niemczech. PKN prowadzi w tych krajach odpowiednio 401 i 581 obiektów.

 • PGE GiEK uruchomia jeden z bloków wytwórczych w Elektrowni Bełchatów, wyłączony w niedzielę z powodu awarii. Kolejne dwa bloki będą uruchamiane w ciągu dnia - poinformowała PAP Iwona Paziak, rzecznik prasowy PGE GiEK.

 • PGE EJ 1: Ważny krok w kierunku elektrowni jądrowej

  PGE EJ 1, spółka powołana do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, chce do końca roku uruchomić postępowanie zintegrowane - poinformowała spółka.