• Informacje na temat:

  pge inteligentne liczniki

Artykuły na temat: pge inteligentne liczniki
 • Opóźnia się wprowadzenie inteligentnych liczników energii i gazu na masową skalę

  W ubiegłym roku rynek liczników prądu i wody rósł dwucyfrowo, jednak wśród nich w mniejszości są urządzenia inteligentne, czyli z funkcją automatycznej komunikacji. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na ten rynek będą legalizacje liczników, czyli świadectwa ich ważności i związana z tym wymiana urządzeń na nowe. Dostawcy takich urządzeń liczą też na zamówienia z zagranicy.

 • Prąd popłynie w ofercie pre-paid

  W ciągu kilku tygodni w Kaliszu, Drawsku i na Helu Energa-Operator zacznie sprzedawać energię w systemie przedpłat.

 • Pierwszy krok do cywilizacyjnego przełomu

  O elektrycznych samochodach w polskich miastach, gniazdkach w każdym garażu i inteligentnych licznikach z jedną fakturą za prąd mówi minister energii Krzysztof Tchórzewski. - Polacy w stuzłotowym rachunku za prąd dopłacają kilkanaście złotych do OZE - przypomina minister Tchórzewski.

 • Elektrycznym autem na Księżyc

  Wizja miliona samochodów elektrycznych jeżdżących po polskich drogach w 2025 roku jest mało realna. Bardzo realne jest natomiast to, że rozwijanie elektromobilności przyczyni się do przyśpieszenia rozwoju polskiego przemysłu.

 • Energa zajęła 49. miejsce na liście 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka osiągnęła największy wzrost przychodów wśród krajowych firm energetycznych i jako jedyna poprawiła pozycję w rankingu.

 • Sus w elektromobilność

  Samochody elektryczne w XXI wieku stały się nadzieją motoryzacji. A od niedawna - także planem polskiego rządu na dodatkowe rozruszanie gospodarki.

 • Inteligentne liczniki w każdym domu

  Energa, PGE i Tauron pracują nad ograniczeniem zużycia energii dzięki instalacji tzw. inteligentnych liczników. Dzięki nim konsumenci mieliby płacić niższe rachunki za prąd. Liczniki te mają ułatwić też przyłączanie do sieci elektroenergetycznej małych wiatraków i innych odnawialnych źródeł energii. W ciągu najbliższych siedmiu lat w każdym polskim domu powinien znaleźć się taki nowoczesny

 • PGE jeszcze w tym roku zainstaluje gospodarstwom domowym inteligentne liczniki prądu

  - Jeśli regulator nie podwyższy taryfy, tak by zwróciły się koszty inwestycji związane z instalacją inteligentnych liczników prądu, to może okazać się ona nieopłacalna - uważa Wojciech Ostrowski, wiceprezes PGE. Ta największa polska spółka energetyczna przymierza się do instalacji u części swoich klientów nowoczesnych liczników. Wiele wskazuje na to, że te urządzenia będą musiały zostać założone

 • Inteligentne liczniki nie obniżą rachunków za prąd?

  Automatyzacja sieci i wymiana liczników - to zadania operatora na najbliższy czas. W pierwszej połowie roku Energa zamontuje 109 tys. inteligentnych liczników za ok. 32 mln zł. Urządzenia umożliwiają pomiar energii w czasie rzeczywistym oraz szybszą lokalizację awarii.

 • Poniedziałkowa sesja na GPW przebiega pod znakiem spadków. Pewnej korekty ostatnich wzrostów można się było spodziewać - oceniają analitycy. Zwracają jednak uwagę, że zniżki nie są poparte dużymi obrotami, więc nie wygląda to na początek większej realizacji zysków.