• Informacje na temat:

  pgnig dywidendy 2013

Artykuły na temat: pgnig dywidendy 2013
 • Chęć dobrowolnego odejścia z PGNiG zgłosiło około 1000 pracowników

  ...- Docelowo liczba spółek w grupie kapitałowej PGNiG ma spaść do 14 z 53 teraz, a z programu dobrowolnych odejść skorzysta od stycznia około 900 osób - poinformowała na konferencji prasowej prezes PGNiG Grażyna Piotrowska-Oliwa. PGNiG ogłosił strategię do 2014 r.

 • PGNiG planuje kolejne przejęcia za granicą. Spółka poszukuje doradcy przy realizacji zagranicznych transakcji typu M&A.

 • PGNiG zaktualizował strategię

  PGNiG w aktualizacji strategii chce w perspektywie 2017 r. Spółka chce zwiększyć wolumen produkcji ropy i gazu do ok. 55-60 mln boe i utrzymać wydobycie węglowodorów w kraju na poziomie ok. 33 mln boe rocznie

 • Vestor obniża rekomendację dla PGNiG do "redukuj"

  Vestor w raporcie z 16 grudnia obniżył rekomendację dla PGNiG do "redukuj" z "neutralnie", tnąc cenę docelową akcji spółki do 4,6 zł z 6,3 zł.

 • Jeszcze w lipcu akwizycja związana z pozyskiwaniem gazu z Norwegii - Woźniak

  - W lipcu PGNiG zamierza zrealizować kolejną akwizycję związaną z pozyskiwaniem gazu ze złóż norweskich - poinformował w piątek prezes spółki Piotr Woźniak. Przypomniał, że docelowo PGNiG chce pozyskiwać z tych złóż ok. 2,5 mld m sześc. gazu rocznie.

 • Pogromca mitów gazowych

  Plan rozwoju gazowego potentata w Polsce, na najbliższych kilka lat: inwestowanie w upstream, utrzymanie mocnej pozycji w handlu, maksymalizacja przepływów z aktywów infrastrukturalnych i wytwarzania, akwizycja sieci ciepłowniczych. - Oczywiście także szukamy okazji na rynku. Mamy apetyt na inwestycje - podkreśla Mariusz Zawisza, prezes PGNiG.

 • Dane z niemieckiej gospodarki nie napawają optymizmem, w sierpniu produkcja przemysłowa spadła najmocniej od 2009 roku, spadek miesiąc do miesiąca wyniósł 4,0 proc. Gospodarka naszego zachodniego sąsiada wyraźnie traci impet, zdaniem analityków w drugim półroczu trend spadkowy może być niestety utrzymany.

 • Marcowe mrozy i szalejące w związku z tym ceny gazu spowodowały spadek przychodów grupy Azoty w I kwartale tego roku do niespełna 2,5 mld zł oraz zysku netto do 188 mln zł z 262 mln zł rok wcześniej. Grupa potwierdza, że jej inwestycje w tym roku wyniosą 1,6 mld zł a w ciągu trzech lat 2018-20 prawdopodobnie przekroczą planowane jeszcze 3 mld zł.

 • Rozpoczynamy wydawanie rekomendacji dla akcji KBJ S.A. Ustalamy 12-miesięczną cenę docelową na poziomie 17,13 PLN za akcję, co implikuje 82,23% potencjał wzrostu względem ostatniej ceny zamknięcia na datę wydania raportu.

 • W II kwartale 2016 roku PKN ORLEN wypracował wynik EBITDA wg LIFO na poziomie 2,6 mld zł pomimo negatywnego wpływu otoczenia makro i niższych wolumenów sprzedaży na skutek postojów remontowych.