• Informacje na temat:

  pgnig notowania na gieldzie

Artykuły na temat: pgnig notowania na gieldzie
 • Koniec płacowego eldorado w spółkach Skarbu Państwa

  Niższe pensje prezesów, mniejsze odprawy i zakaz konkurencji - państwowe firmy wprowadzają nową ustawę kominową. Na pierwszy ogień poszedł PGNiG.

 • PGNiG podpisało umowy w sprawie dostaw amerykańskiego LNG

  PGNiG podpisało porozumienia z firmami Venture Global LNG i Port Arthur LNG, spółką zależną Sempra LNG & Midstream, w sprawie podstawowych warunków umowy długoterminowej na dostawy gazu skroplonego z USA.

 • ...rok wcześniej. W grupie KGHM płace poszły w górę o ponad 10 proc. na co wydano 2,69 mld zł, a w PGNiG o 7,6 proc. do 2,09 mld zł.

 • - Mamy kolejny kontrakt gazowy na rynku spot. Transport przypłynie do terminala w Świnoujściu już w lipcu - zapowiada wiceprezes ds. handlowych w PGNiG Maciej Woźniak. Nie zdradza jednak szczegółów dostawy. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo opublikowało dzisiaj bardzo dobre wyniki za I kw. 2017 r. Kurs akcji notowanej na giełdzie w Warszawie spółki rośnie obecnie o prawie 5 proc.

 • Ostatnie dni przyniosły na warszawskiej giełdzie spore spadki. Rozpoczęło się w ubiegłym tygodniu od przeceny aktywów związanej z możliwością obniżenia w piątek ratingu dla naszego kraju przez agencję Moody's.

 • PGNiG rozpoczyna działalność handlową w Londynie

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo otworzyło biuro handlowe w Londynie - międzynarodowym centrum handlu skroplonym gazem ziemnym (LNG). W ten sposób PGNiG staje się jednym z graczy globalnego rynku obrotu tym surowcem.

 • Kolejny już raz w ostatnich miesiącach warszawska giełda zaprezentowała nam festiwal słabości. Od kilku dni przez wszystkie rynki przetacza się fala wyprzedaży związana ze zwiększeniem się prawdopodobieństwa wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Zaprowadziło to nasz WIG20 na ostatnie minima w okolicach 1750 pkt, skąd strona popytowa nie potrafiła zainicjować skuteczniejszej kontry.

 • Rachunki za gaz w górę. PGNiG: Nie mieliśmy wyjścia

  Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził 5,9-proc. wzrostu ceny dla klientów PGNiG Obrót Detaliczny. Uzasadnienie - surowce na świecie drożeją.

 • Ostatnie tygodnie można uznać dla warszawskiej giełdy za całkiem udane. Stwierdzenie to odnosi się najbardziej do grona największych spółek z tego parkietu. Wśród mniejszych walorów optymizmu w tej skali trudno by się doszukiwać, ale one swoje lepsze dni miały już nieco wcześniej. W utrzymaniu tej dobrej atmosfery nie przeszkodził ani wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA, ani ubiegłotygodniowa podwyżka stóp procentowych przez Rezerwę Federalną w tym kraju.

 • Mimo niesprzyjających okoliczności zewnętrznych PGNiG zachowało w 2015 r. stabilną pozycję na rynku i poprawiło wyniki w segmentach dystrybucji i wytwarzania. Grupa osiągnęła ponad 2,1 mld zł zysku netto.