• Informacje na temat:

  pieczątka firmowa

Artykuły na temat: pieczątka firmowa
 • Wkrótce przechodzę na samozatrudnienie. Wiem, że nie ma konieczności stemplowania faktur, więc czy muszę sobie wyrabiać pieczątkę firmową? Jeśli tak, to co powinno na niej być? Karolina z Nowego Sącza

 • Walutowi kredytobiorcy hipoteczni odzyskają znaczną część środków pobranych z tytułu spreadów, a do przewalutowania kredytów mają doprowadzić zdecydowane i odpowiednie działania o charakterze nadzorczym. Tak w największym skrócie prezentują się najnowsze propozycje Prezydenta RP odnośnie restrukturyzacji kredytów walutowych. Projekt ustawy umożliwiającej realizację pierwszego z wyżej wskazanych postulatów z początkiem sierpnia przekazany został pod obrady Sejmu.

 • Gwałtowny wzrost zadłużenia - tak zaczynał się kryzys sprzed dekady

  Ostatnio minęło 10 lat od momentu rozpoczęcia największego kryzysu finansowego od czasu Wielkiej Depresji z 1929 r. Powszechnie za początek krachu uważa się upadek banku Lehmann Brothers we wrześniu 2008 r., ale rynek załamał się już latem 2007 r. Dziś długi Amerykanów biją rekordy wysokości. Czy taki rozwój sytuacji powinien nas niepokoić? - zastanawia się Piotr Marciniak, dyrektor zarządzający BGŻOptima.

 • Masz niewiele kapitału? Ten biznes wciąż się opłaca

  Usługi ksero i wydruki komputerowe mogą być dochodowym przedsięwzięciem, pod warunkiem usytuowania przy ruchliwych ulicach. Rentowność poprawi wzbogacenie oferty o usługi np. oprawy prac lub tworzenia pieczątek. Nakłady inwestycyjne w zasadzie są małe.

 • Rozpocząłem działalność gospodarczą polegającą na usługowym prowadzeniu ksiąg rachunkowych i ewidencji podatkowych (biuro rachunkowe) na podstawie uzyskanych kwalifikacji do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Czy mogę w imieniu rozliczanych przeze mnie podatników i płatników podpisywać deklaracje podatkowe i ZUS? Jakie warunki do tego muszą być spełnione? Czy jeżeli mogę podpisać deklaracje, to czyją firmową pieczątkę przystawiam na deklaracjach: podatnika, czy biura rachunkowego?...

 • 8 zasad wyboru dobrych praktyk studenckich

  Absolwent bez doświadczenia zawodowego ma utrudniony start w karierę - dlatego okres studiów warto dobrze wykorzystać. Jak jednak wybrać praktyki, by nie okazało się, że przez trzy miesiące nauczyliśmy się jedynie parzyć świetną kawę, przybijać pieczątki na zwrotkach i tworzyć bazy w Excelu?

 • Złożenie wniosku CEIDG-1 nie jest jedyną formalnością jakiej musi dopilnować przyszły przedsiębiorca. Mimo uproszczenia procedur, konieczne jest jeszcze załatwienie kilku spraw:

 • Przewodnik: Jak założyć własny biznes?

  Zakładanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej niejednej osobie jawi się jako długi i karkołomny proces. Jednak jak przekonują eksperci nie jest to aż tak skomplikowane i nie zawsze wiąże się z koniecznością ponoszenia dużych nakładów czasu i pieniędzy. Statystyki pokazują, że dziennie od 1 tys. do 1,2 tys. osób w Polsce decyduje się na "pójście na swoje". Od czego zacząć?

 • 100 tysięcy Polaków uwierzyło w CEIDG

  Już blisko 100 tysięcy osób założyło działalność gospodarczą za pomocą Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (w skrócie CEIDG).

 • Czy można założyć w Polsce firmę w ciągu jednego dnia i przy jednym okienku? Na razie nie, ale jest nadzieja, że wkrótce będzie to możliwe.