• Informacje na temat:

  pit

Artykuły na temat: pit
 • Emeryci i renciści dostają pocztą ZUS PIT-40A. Jeśli nie chcą odpisywać ulg, rozliczać się ze współmałżonkiem, nie mieli dodatkowych dochodów i nie zamierzają...

 • PIT Last Minute: Dojeżdżasz do pracy? Obniż PIT za 2016 r. o 150 zł

  Jeśli na imienny bilet komunikacji podmiejskiej podatnik wydawał w zeszłym roku ponad 139 zł miesięcznie, może zaoszczędzić na rocznym PIT w Warszawie 153 zł, a w Poznaniu 129 zł - przypomina Tax Care w ramach cyklu "PIT Last Minute". Na ulgę nie mogą liczyć dojeżdżający do pracy rowerem.

 • ...łączył zatrudnienie w kilku różnych firmach, musi sam wypełnić PIT. Jeśli ktoś zalicza się do grupy, którą pracodawca może rozliczyć, powinien złożyć u niego oświadczenie PIT-12(...) o wspólne rozliczenia z małżonkiem lub dzieckiem, które podatnik samotnie wychowuje). Na podstawie złożonego przez pracownika PIT-12 pracodawca wylicza podatek roczny na formularzu PIT-40

 • Marcin Iwuć, autor popularnego bloga "Finanse bardzo osobiste" i bestsellerowej książki "Jak zadbać o własne finanse?", zdradza nam swój sposób na PIT-a.

 • Jeśli popełniło się błąd w deklaracji podatkowej, jest możliwość korekty zeznania (zarówno pocztą jak i przez internet). Po prostu musi Pani jeszcze raz złożyć formularz PIT(...) składania PIT-ów, skorzystają z obniżonej o 50% stawki odsetek za zwłokę.

 • Trudna rewolucja w PIT

  Trochę ponad 100 tys. PIT-ów za 2014 r. wysłaliśmy przez Portal Podatkowy. Ministerstwo Finansów liczyło na to, że skorzysta z nich 500 tys. podatników - donosi "Gazeta Wyborcza".

 • ...pracownicy znajdą na PIT-11, zaś przedsiębiorcy muszą je sami obliczyć. ✔ NIEPEŁNOSPRAWNI: Mogą odliczyć od dochodu środki wydane na cele rehabilitacyjne i pieniądze przeznaczone na niezbędne inwestycje(...) je, zaś końcówki o wysokości 50 gr i więcej zaokrąglamy do pełnego złotego w górę. ✔ POMYŁKA PRZY PRZENOSZENIU DANYCH – trzeba zachować szczególną uwagę i dokładność przy przepisywaniu danych z PIT...

 • Sejm będzie kontynuował prace nad uproszczeniami w rozliczeniach PIT

  Sejm będzie kontynuował prace nad projektem uproszczeń w rozliczeniach PIT. W środę posłowie zdecydowali, że projekt nowelizacji ustawy o PIT nakładający na fiskusa obowiązek wypełniania deklaracji za podatników trafi do Komisji Finansów Publicznych.

 • Fiskus ma trzy miesiące na zwrot nadpłaconego podatku. Często następuje to szybciej, zwłaszcza jeśli rozliczamy się przez internet. Zwrot na konto jest...

 • Trzy zmiany w PIT planowane przez rząd

  Według zapowiedzi rządzących, w 2020 roku miałyby wejść w życie znaczące zmiany w PIT. Dotyczą one obniżenia pierwszego progu podatkowego do 17 proc., zerowego PIT dla osób do 26. roku życia oraz podniesienia kosztów uzyskania przychodu dla pracowników. Projekt ustawy zmieniającej ma w ciągu najbliższych dwóch tygodni trafić do konsultacji.