• Informacje na temat:

  pit 16

Artykuły na temat: pit 16
 • Od lat jestem na rencie i zawsze z dochodów rozliczał mnie ZUS, ja nie wysyłałam żadnych PIT-ów do urzędu skarbowego. Niedawno dowiedziałam się, że mogłabym skorzystać z ulgi na dziecko. Czy w takim przypadku powinnam złożyć korektę zeznania podatkowego? Natalia z Bolesławca...

 • MF: Rekordowa liczba PIT-ów złożonych przez internet

  W rozliczeniu podatkowym za 2018 r. złożono rekordową liczbę PIT-ów przez internet - około 16 milionów, o prawie 5 milionów więcej, niż w zeszłym roku - poinformowało PAP we wtorek Ministerstwo Finansów.

 • Rozlicz swój PIT przez internet

  .... 2 Aplikacja obsługuje formularze PIT-R, PIT-4R, PIT-6, PIT-6L, PIT-8AR, PIT-8C, PIT-11, PIT-11K, PIT-16, PIT-16A, PIT-16Z, PIT-19A, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-40 – wraz(...) – przed wypełnieniem i wysłaniem formularza PIT (by ją zainstalować wystarczy kliknąć w podany link); – instalujemy aplikację e-Deklaracje Desktop; – wypełniamy odpowiednią deklarację podatkową...

 • - Ponieważ ostatni dzień kwietnia wypada w tym roku w sobotę, czyli dzień wolny od pracy, PIT-a z rozliczeniem za zeszły rok będziemy mogli złożyć do 2 maja - poinformował w środę dziennikarzy Paweł Jurek z biura prasowego resortu finansów.

 • 16 kwietnia PE zagłosuje nad dyrektywą ws. delegowania pracowników

  ...16 kwietnia zagłosuje nad nią Parlament Europejski. Nowe prawo w tym zakresie to jeden z elementów dyskusji o mobilności zawodowej Europejczyków - dziś ok. 3 proc. z nich przeprowadza się do(...) pracowników za granicą doświadczenie może przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności gospodarki. Europosłowie będą głosować nad dyrektywą wdrożeniową 16 kwietnia. Jeśli zostanie ona przegłosowana...

 • Kto w rocznym PIT korzysta z rozliczeniowych preferencji?

  Osoba fizyczna dokonuje rocznego rozliczenia w pdof dochodów opodatkowanych według skali podatkowej zasadniczo poprzez złożenie indywidualnego zeznania na formularzu PIT-37 lub PIT-36. Niektórzy podatnicy, po spełnieniu ustawowych warunków, mają jednak możliwość skorzystania z tzw. rozliczenia preferencyjnego. Są to małżonkowie oraz osoby samotnie wychowujące dzieci.

 • Roczny dochód do opodatkowania wyższy niż 1 mln zł zadeklarowało w ubiegłym roku około 16 tys. osób. To wstępne dane z izb skarbowych za 2014 r. Pokazują one, że tendencja z poprzednich lat – w których milionerów systematycznie przybywało – nadal się utrzymuje. W ciągu ostatniego roku grono zamożnych powiększyło się o niemal 1400 osób.

 • Nowości w zeznaniach PIT za 2017 rok

  Wzorem lat poprzednich już w grudniu startujemy z akcją PIT dotyczącą sporządzania zeznań rocznych przez osoby fizyczne. W stosunku do ubiegłych lat znacznie zwiększyło się grono osób zobowiązanych do dokonania samodzielnego rozliczenia podatku za 2017 r.

 • ...o zastosowanie opodatkowania w formie karty podatkowej (wniosek to druk PIT-16). Oto przykłady miesięcznych stawek podatku, które będą obowiązywać w 2017 roku: - 140 zł zapłaci krawcowa, która nie zatrudnia(...) – podatek może być jedynie podwyższany. Jeśli ktoś ma już firmę, a chciałby w przyszłym roku korzystać z karty podatkowej, PIT-16 powinien złożyć do 20 stycznia 2017 roku. W przypadku nowych firm...

 • Jak uregulować podatek z PIT za 2016 rok?

  Podatek wykazany w PIT za 2016 rok należy uregulować do 2 maja 2017 r. Płatności dokonuje się przelewem lub gotówką. Podatnik, który nie ma środków na uiszczenie podatku, może złożyć wniosek o zapłatę w późniejszym terminie lub w systemie ratalnym.