• Informacje na temat:

  pit 2011 druki

Artykuły na temat: pit 2011 druki
 • Czy nadążasz za zmianami w prawie pracy?

  ...). - Omawiana zmiana wywołała również skutek w postaci modyfikacji zasad składania oraz korygowania przez pracodawców dokumentów zgłoszeniowych do ZUS; zmianie uległy również druki PIT stosowane w relacji(...) przysługuje wszystkim osobom stanu wolnego, posiadającym dzieci własne lub przysposobione, a wyłącznie tym, które wychowują je samotnie. Zmiana obowiązuje od 1 stycznia 2011 roku. * "Dodatek za...

 • PIT Last Minute: Spóźniony PIT kosztuje i odbiera przywileje

  Dziś mija termin rocznego rozliczenia z fiskusem. Osobom, które nie złożą formularza PIT na czas, grożą kary finansowe - przestrzega Tax Care w ramach cyklu PIT Last Minute. Spóźnialscy podatnicy muszą się także liczyć z utratą takich przywilejów, jak wspólne rozliczenie z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko.

 • MG: Od 1 stycznia obowiązują nowe przepisy deregulacyjne

  ...przedsiębiorców i obywateli na 3 mld zł rocznie. Resort gospodarki pracuje nad kolejnymi przepisami upraszczającymi m.in. prawo finansowe, budowlane oraz prawo zamówień publicznych. Pobierz: program PIT 2011

 • - Za pośrednictwem systemu e-Deklarcje podatnicy złożyli już ponad 4 miliony elektronicznych PIT-ów za 2013 r. - powiedziała w środę PAP rzeczniczka prasowa Ministerstwa Finansów Wiesława Dróżdż. Zaznaczyła, że to o pół miliona więcej niż w całym ubiegłym roku.

 • System podatkowy w Niemczech oraz w Austrii

  ...pracownik był zameldowany. Rok 2011 jest rokiem przejściowym dla nowego systemu rozliczeń, który w pełni wejdzie w życie z początkiem roku 2012. Osoby rozpoczynające pracę w Niemczech w roku 2011, po dopełnieniu obowiązków meldunkowych, muszą złożyć we właściwym urzędzie skarbowym druk Antrag auf Ausstellung einer Bescheinigung für den Lohnsteuerabzug 2011 (wniosek o wydanie zaświadczenia dla celów...

 • Korektę "papierowego" zeznania PIT można złożyć online

  Korektę złożonego tradycyjnie zeznania rocznego - w wersji papierowej - można zrobić przez internet. Dotyczy to jednak tylko tych rodzajów deklaracji, których złożenie możliwe było w danym roku online.

 • Brak PIT-11 nie zwalnia z rozliczenia podatku

  Nie otrzymałeś lub zgubiłeś PIT-11? Wyjeżdżałeś na urlop i nie zdążyłeś odebrać przesyłki z poczty? Brak PIT -11 nie zwalnia cię z obowiązku rozliczenia uzyskanego w 2011 roku dochodu. Jak najszybciej skontaktuj się z pracodawcą lub zleceniodawcą i poproś o przekazanie tego dokumentu albo jego duplikatu. Jeśli nie go uzyskasz, możesz posłużyć się danymi zawartymi w drukach ZUS-RMUA.

 • Korekta PIT może zwiększyć kwotę zwracanego podatku

  Znalazłeś w szufladzie zapomniany rachunek za internet lub informację o dochodzie, którego nie uwzględniłeś w złożonym właśnie PIT? Złóż korektę, dzięki której w przypadku omyłki na swoją niekorzyść możesz zwiększyć kwotę zwracanego podatku, a w sytuacji, gdy pomyliłeś się na niekorzyść fiskusa - masz szansę zapłacić niższe odsetki od zaległości podatkowych.

 • Fiskus gotowy do przyjmowania deklaracji podatkowych za 2013 r.

  Można już składać deklaracje PIT za 2013 r. W porównaniu z ubiegłym rokiem zmieniły się zasady korzystania z niektórych ulg podatkowych, a co za tym idzie i druki rozliczeń. Większość Polaków deklaracje podatkowe musi złożyć do końca kwietnia.

 • Zapisa czata z doradcą podatkowym Arturem M. Brzezińskim

  Poniżej zapis wybranych kwestii z dzisiejszego czata z doradcą podatkowym Arturem M. Brzezińskim. Czat zorganizowały wspólnie serwisy Biznes i CZATeria.