• Informacje na temat:

  pit 2012 gov

Artykuły na temat: pit 2012 gov
 • Formularz PIT możesz wziąć z każdego urzędu skarbowego lub pobrać np. ze strony Ministerstwa Finansów: www.mf.gov.pl...

 • Już ponad 1,3 mln elektronicznych profili w ZUS

  Platforma Usług Elektronicznych, w skrócie PUE, została udostępniona dla płatników składek i ubezpieczonych w czerwcu 2012 roku. Od tamtej pory swój profil w elektronicznym ZUS założyło ponad 1,3 mln użytkowników.

 • Dopiero teraz zorientowałam się, że w moim zeznaniu podatkowym są błędy. Co mam zrobić, skoro termin składania deklaracji PIT za 2012 r. upłynął 30 kwietnia? – pyta Ewa Sz. z Tarnowa.

 • Wygrali w sądzie po raz czwarty, mimo to fiskus pieniędzy zwrócić nie zamierza

  "Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie" - cytat z komedii "Sami swoi" Sylwestra Chęcińskiego sprzed 50 lat jest dziś nadal aktualny. We wtorek 30 stycznia Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję warszawskiej Izby Administracji Skarbowej w przedmiocie określenia kwoty zwrotu różnicy podatku od towarów i usług za miesiące od stycznia do grudnia 2012 r. dla MGM

 • Przez internet mogą złożyć PIT podatnicy rozliczający się indywidualnie, z małżonkiem, a także osoby samotnie wychowujące dzieci.

 • FOR: Fundusze unijne podporządkowane pod plan Morawieckiego?

  Połowa z biliona złotych, które w ramach tzw. planu Morawieckiego chce zainwestować rząd Beaty Szydło w ramach tworzenia "silnej polskiej gospodarki", to zagwarantowane Polsce w 2013 r. fundusze unijne na lata 2014-2020, które i tak zostałyby wydane, bez względu na to, czy "plan Morawieckiego" by powstał. Zdaniem ekspertów FOR, istnieje ryzyko wpływania na wyniki konkursów które najprawdopodobniej będą faworyzować duże państwowe przedsiębiorstwa.

 • Słyszałam, że dużo osób wysyła PIT-y przez internet. W jaki sposób to zrobić, żeby wszystko było zgodne z prawem? I jeszcze jedno pytanie – czy mój mąż może odliczyć ulgę internetową, skoro dotychczas ja to robiłam?

 • FOR: Przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego będzie wypychać młodych Polaków na emigrację

  Eksperci Forum Obywatelskiego Rozwoju uważają, że przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego (65 lat dla mężczyzn oraz 60 lat dla kobiet) może spowodować większą emigrację młodych Polaków.

 • Nabory na zbiory? Rozpoczęte!

  Wakacyjna praca za 7 euro na godzinę? Większość młodych Polaków będzie zainteresowana. Zwłaszcza, jeśli można przy tym zwiedzić kawałek Europy. Tylko, żeby zdobyć naprawdę atrakcyjną pracę przy zbiorach 2013, warto rozglądać się już teraz. Warto też mieć na względzie, że najlepsze miejsca pracy zostały zagospodarowane jeszcze latem 2012 r. Całe szczęście takie zajęcia dość łatwo znaleźć samemu...

 • Wielostronna konwencja podatkowa MLI oraz zmiany ustaw podatkowych miały w znaczący sposób wpłynąć na sytuację polskich przedsiębiorców będących udziałowcami lub właścicielami zagranicznych spółek. Jednak mimo prób wprowadzenia nowych obostrzeń ulokowanie majątku i obrót nim w obcych jurysdykcjach nadal są bardzo opłacalne. Wciąż jednym z najatrakcyjniejszych kierunków jest należący do Unii Europejskiej Cypr.