• Informacje na temat:

  pit 2012 rzeczpospolita

Artykuły na temat: pit 2012 rzeczpospolita
 • "Rzeczpospolita": Emerytury albo zdrowie

  Gwałtownie rosnąca liczba emerytów utrudni państwu prowadzenie polityki społecznej - alarmuje "Rzeczpospolita".

 • Tysiące emerytów, którym ZUS zwraca teraz niesłusznie zawieszone świadczenia za lata 2011-2012, ponoszą stratę. Znaczną część tych pieniędzy zabiera im fiskus. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".

 • Czas na nowe stawki podatków dochodowych!

  Podatek PIT jest tylko jednym z elementów systemu podatkowego, dlatego na wielkość obciążeń podatkowych nie można patrzeć jedynie przez pryzmat tego podatku - wskazuje resort finansów odnosząc się do skargi RPO dot. zbyt niskiej kwoty wolnej od podatku.

 • PO chce podwyższenia kwoty wolnej do 8 tys. złotych

  Podwyższenie kwoty wolnej w PIT do 8 tys. zł z mechanizmem jej waloryzacji i rekompensatami dla samorządów przewiduje projekt PO, nad którym debatował w czwartek Sejm. PiS chce odrzucenia projektu w pierwszym czytaniu, argumentując to troską o finanse państwa. Podwyższenie kwoty wolnej było wyborczym hasłem PiS w ostatniej kampanii.

 • Nieprawdą jest, że zagraniczne sieci handlowe nie płacą w Polsce podatków

  W ostatniej kampanii wyborczej do Sejmu chętnie szermowano argumentem, że zagraniczne sieci handlowe nie płacą w Polsce podatków i trzeba takowe daniny na nich nałożyć. Ostatecznie taksą obciąży się cały handel w Polsce bez rozróżnienia na pochodzenie. Informacje z kampanii okazały się nieprawdziwe - np. Jeronimo Martins (Biedronka) za 2012 rok wpłacił naszemu fiskusowi 295,7 mln zł podatku CIT

 • Szefowa Trójki Paulina Stolarek-Marat podała się do dymisji

  Paulina Stolarek-Marat po miesiącu zrezygnowała z kierowania Programem III Polskiego Radia. Ogłosiła to dzisiaj zespołowi Trójki. Jej rezygnację potwierdziła dyrektor radiowej Agencji Promocji Iwona Kostka-Kwiatkowska.. Z zespołem Trójki ma się dzisiaj spotkać prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk.

 • Jerzy Sosnowski zwolniony z radiowej Trójki

  Dziennikarz będący szefem publicystyki i prowadzącym audycję "Klub Trójki" po 16 latach pracy został zwolniony z rozgłośni.

 • Co lepsze - składka czy podatek?

  Zapowiadane przez PiS i ministra zdrowia finansowanie opieki zdrowotnej z budżetu państwa brzmi dobrze, bo formalnie wszyscy obywatele będą mieli równy dostęp do publicznych świadczeń, tak jak zapisano to w konstytucji. Jednak idealnych rozwiązań nie ma. Zarówno system ubezpieczeniowy, jak i budżetowy mają wady i zalety.

 • Prokuratura Regionalna zażądała kopii dokumentów od GetBack

  Prokuratura Regionalna w Warszawie zażądała od spółki GetBack wydania rzeczy mogących stanowić dowody w sprawie, w związku z kolejnym zawiadomieniem dotyczącym tej spółki, jakie wpłynęło od KNF - poinformowała Prokuratura Krajowa. Chodzi o kopie dokumentów. Agencja Fitch Ratings obniżyła w zeszłym tygodniu rating kredytowy GetBack do poziomu RD oraz usunęła rating GetBack z negatywnej listy obserwacyjnej (RWN). Afera z GetBack zapowiada się jako większa od Amber Gold, w przypadku którego 11...

 • KNF może odwiesić notowania GetBack po publikacji raportu rocznego spółki

  Komisja Nadzoru Finansowego może odwiesić notowania instrumentów finansowych firmy windykacyjnej GetBack po opublikowaniu przez spółkę raportu rocznego za 2017 rok, które planowane jest na 30 kwietnia - podała KNF w komunikacie. Komisja ma wątpliwości co do rzetelności informacji przekazywanych przez spółkę inwestorom. Afera z GetBack zapowiada się jako większa od Amber Gold, w przypadku którego inwestorzy stracili kilkaset milionów zł. na obligacjach GetBack ponad 9 tys. Polaków stracić...