• Informacje na temat:

  pit 2013 ulgi

Artykuły na temat: pit 2013 ulgi
 • Mój mąż, wypełniając PIT, co roku odliczał ulgę za internet. Wiem, że ta ulga została zniesiona i mąż już z niej nie skorzysta. Ale podobno mają do niej prawo osoby, które nigdy z tego odliczenia nie korzystały. Czy jest to możliwe? Natalia z Poznania.

 • PIT Last Minute: Już przy rozliczeniu za rok 2014 można stosować nową ulgę na dzieci

  Ulga na dzieci należy do najbardziej popularnych i najczęściej wykorzystywanych przez Polaków. W tym roku została ona nieco zmieniona - więcej odpiszą rodziny z trójką i więcej dzieci, a poza tym zmieniona została zasada stosowania odpisów. W rezultacie nawet rodziny z jednym czy dwójką dzieci będą mogły przy rozliczaniu roku 2014 zaoszczędzić więcej niż poprzednio.

 • Mam dwoje dzieci i w rozliczeniu podatku za 2012 r. odliczałam ulgę rodzinną. Czy w PIT za 2013 r. też mogę z niej skorzystać? Słyszałam, że są zmiany w przepisach. Anna, 32 lata, Braniewo...

 • PIT Last Minute: Milion podatników może mieć podatek niższy o kilkaset złotych

  Ulga rehabilitacyjna pozwala na odliczenie wydatków na leki, samochód czy specjalistyczne leczenie - przypomina Tax Care w ramach cyklu PIT Last Minute. Przeciętne odliczenie z tego tytułu wynosi co roku ok. 2 tys. zł, co oznacza średnią oszczędność na podatku w kwocie ok. 360 złotych.

 • Nigdy z mężem nie korzystaliśmy z ulgi na internet. Teraz chcemy ją odliczyć. Jesteśmy emerytami. Jakie dokumenty musimy mieć z ZUS-u? Lena, 65 lat, Kielce...

 • Do końca lutego płatnicy przesłali ponad 21 mln e-PIT-ów

  Od początku roku do końca lutego płatnicy wysłali za pomocą systemu e-Deklaracje ponad 21 mln deklaracji PIT - poinformowało w czwartek PAP Ministerstwo Finansów. Zdecydowana większość dotyczyła dochodów pracowników oraz pobranych zaliczek na podatek. W największych galeriach handlowych w całym kraju będzie można w weekend rozliczyć się z podatku dochodowego od osób fizycznych.

 • Formularz PIT możesz wziąć z każdego urzędu skarbowego lub pobrać np. ze strony Ministerstwa Finansów: www.mf.gov.pl...

 • W tym roku ulga na dzieci na nowych zasadach

  W rozliczeniu podatkowym za 2014 rok zwiększono ulgi na dzieci. Skorzystają na tym przede wszystkim rodzice z co najmniej trójką dzieci, bo ulgi na trzecie i każde kolejne dziecko będą wyższe o 20 proc. Lepsza jest też sytuacja tych podatników, którzy do tej pory nie mogli w pełni wykorzystać tej ulgi, bo ich podatek był niższy od jej maksymalnego poziomu. W tym roku takim rodzinom państwo zwróci

 • Od początku 2013 r obowiązują nowe przepisy o tzw. uldze prorodzinnej, czyli odliczeniach od dochodu z tytułu wychowywania dzieci. Wyjaśniamy, na czym polegają te zmiany i jak prawidłowo rozliczyć tę ulgę, wypełniając PIT za 2013. r.

 • W poniedziałek ruszył system wstępnie wypełnionych deklaracji PIT

  Do tej pory z nowej usługi skorzystało prawie 700 podatników - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej minister finansów Mateusz Szczurek. Minister powiedział, że nowa oferta administracji podatkowej kierowana jest do coraz liczniejszych zwolenników łatwego, bezpośredniego i bezpiecznego rozliczania dochodów przez internet.