• Informacje na temat:

  pit 37 2011 formularz

Artykuły na temat: pit 37 2011 formularz
 • Korektę "papierowego" zeznania PIT można złożyć online

  Korektę złożonego tradycyjnie zeznania rocznego - w wersji papierowej - można zrobić przez internet. Dotyczy to jednak tylko tych rodzajów deklaracji, których złożenie możliwe było w danym roku online.

 • - Za pośrednictwem systemu e-Deklarcje podatnicy złożyli już ponad 4 miliony elektronicznych PIT-ów za 2013 r. - powiedziała w środę PAP rzeczniczka prasowa Ministerstwa Finansów Wiesława Dróżdż. Zaznaczyła, że to o pół miliona więcej niż w całym ubiegłym roku.

 • Zmiany w korzystaniu z ulgi na internet

  Choć ulga internetowa nadal istnieje, to znacznie mniejsza liczba podatników będzie mogła z niej skorzystać. Prawo to przysługuje w tym roku tylko tym, którzy jeszcze nigdy nie odliczali ulgi na internet lub w ubiegłym roku skorzystali z tego prawa po raz pierwszy. Zmianie nie uległy natomiast ani wysokość ulgi, ani dokumenty, jakimi należy dysponować.

 • Co drugi polski podatnik rozlicza PIT bez problemów

  Jak wynika z najnowszego badania KPMG, ponad połowa podatników w Polsce nie ma trudności z przygotowaniem formularza PIT. Mimo tych zapewnień, według opinii ankietowanych, w 2012 roku jedynie 37 proc. Polaków wypełni roczne zeznanie podatkowe w pełni samodzielnie. Około 70 proc. Polaków zdecyduje się na przekazanie 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, a co druga osoba

 • Złóż zeznanie roczne PIT z INTERIA.PL

  Pobierz nasz darmowy program PIT 2011, przekaż 1 proc. podatku potrzebującym i wyślij deklarację przez internet lub pocztą. W naszych poradnikach znajdziesz najważniejsze informacje o odliczeniach, ulgach i potrzebnych dokumentach.

 • Podatniku! Na rozliczenie PIT pozostało już tylko parę dni!

  W ramach akcji "Rozliczenie roczne" użytkownicy portalu INTERIA.PL mieli możliwość przesyłania pytań dotyczących rozliczenia rocznego PIT za 2011 r. Na ich podstawie powstał poniższy przewodnik, który zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 • Złożysz PIT, a fiskus i tak wlepi ci odsetki i mandat

  Jeżeli złożymy PIT roczny, ale nie zapłacimy podatku, to możemy zostać ukarani za uporczywe niepłacenie podatku. - Oprócz odsetek dostaniemy mandat na 5-10 proc. zaległości - mówił gość CZATerii(...) rozliczeń PIT. Kiedy opłaca się rozliczyć z małżonkiem? Co zrobić z zawyżonym zwrotem pieniędzy od fiskusa? Czy prywatną rehabilitację można odliczyć w PIT? Jak uniknąć podatku przy sprzedaży mieszkania

 • Zostań w domu i wyślij PIT-a

  Złożenie rocznego zeznania podatkowego to powszechny obowiązek, ciążący na podatnikach osiągających dochody. Wzorem lat ubiegłych można wypełnić stosowną deklarację podatkową w formie elektronicznej, bez konieczności posiadania certyfikowanego podpisu elektronicznego.

 • Do 29 lutego 2012 r. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przekaże wszystkim rolnym emerytom i rencistom formularz PIT-40A (roczne obliczenie podatku przez organ rentowy) lub PIT-11A (informację o dochodach uzyskanych od organu rentowego). W myśl art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2010r. Nr 51, poz. 307 ze zm.) właściwe jednostki

 • Fiskus gotowy do przyjmowania deklaracji podatkowych za 2013 r.

  Można już składać deklaracje PIT za 2013 r. W porównaniu z ubiegłym rokiem zmieniły się zasady korzystania z niektórych ulg podatkowych, a co za tym idzie i druki rozliczeń. Większość Polaków deklaracje podatkowe musi złożyć do końca kwietnia.