• Informacje na temat:

  pit 5

Artykuły na temat: pit 5
 • 5 pułapek w rozliczeniu PIT

  Swoje ubiegłoroczne zeznanie podatkowe musiałam poprawiać. Na co zwracać uwagę, rozliczając PIT, aby się taka sytuacja nie powtórzyła? Liliana z Poznania...

 • PIT Last Minute: Dojeżdżasz do pracy? Obniż PIT za 2016 r. o 150 zł

  Jeśli na imienny bilet komunikacji podmiejskiej podatnik wydawał w zeszłym roku ponad 139 zł miesięcznie, może zaoszczędzić na rocznym PIT w Warszawie 153 zł, a w Poznaniu 129 zł - przypomina Tax Care w ramach cyklu "PIT Last Minute". Na ulgę nie mogą liczyć dojeżdżający do pracy rowerem.

 • Jeśli popełniło się błąd w deklaracji podatkowej, jest możliwość korekty zeznania (zarówno pocztą jak i przez internet). Po prostu musi Pani jeszcze raz złożyć formularz PIT(...) składania PIT-ów, skorzystają z obniżonej o 50% stawki odsetek za zwłokę.

 • ZUS wysyła PIT-y do podatników

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła deklaracje podatkowe PIT za 2015 r. Formularze PIT zostaną wysłane do wszystkich osób, które w 2015 roku chociaż raz pobrały świadczenie z ZUS. Deklaracje będą wysyłane do podatników sukcesywnie, nie później niż do końca lutego 2016 r.

 • ...pracownicy znajdą na PIT-11, zaś przedsiębiorcy muszą je sami obliczyć. ✔ NIEPEŁNOSPRAWNI: Mogą odliczyć od dochodu środki wydane na cele rehabilitacyjne i pieniądze przeznaczone na niezbędne inwestycje(...) je, zaś końcówki o wysokości 50 gr i więcej zaokrąglamy do pełnego złotego w górę. ✔ POMYŁKA PRZY PRZENOSZENIU DANYCH – trzeba zachować szczególną uwagę i dokładność przy przepisywaniu danych z PIT...

 • Rozliczenie przez pracodawcę tylko z PIT-12

  Nie wszyscy podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych muszą PIT-y za dany rok podatkowy sporządzać samodzielnie. Pewne grupy mogą w tej kwestii wyręczyć się płatnikiem. Wystarczy, że przed 10 stycznia roku następnego złożą oświadczenie na formularzu PIT-12.

 • Rozliczenia za ubiegły rok należy wypełniać na nowych arkuszach! Nie wolno korzystać ze starych, gdyż uległy one zmianie! Najczęściej do rozliczeń stosuje się PIT-37, przeznaczony dla osób, które uzyskały przychody ze stosunku pracy, umów cywilnoprawnych, emerytur, rent i zasiłków dla bezrobotnych. PIT-36 wypełniają osoby prowadzące działalność gospodarczą albo te, które pracowały za granicą...

 • Tydzień na złożenie papierowych PIT-ów

  Przedsiębiorcom, którzy zatrudniają nie więcej niż pięciu pracowników i którzy nie korzystają z usług biura rachunkowego, pozostał jedynie tydzień na dostarczenie do urzędów skarbowych informacji PIT-11 czy PIT-8C za 2014 r. w wersji papierowej. Termin przedłuży się do końca lutego, jeśli wybiorą przesłanie dokumentów przez internet - przypomina Tax Care.

 • ...one zmianie! Najczęściej do rozliczeń stosuje się PIT-37, przeznaczony dla osób, które uzyskały przychody ze stosunku pracy, umów cywilnoprawnych, emerytur, rent i zasiłków dla bezrobotnych. PIT-36 wypełniają osoby prowadzące działalność gospodarczą albo te, które pracowały za granicą. Jeżeli przedsiębiorca wybrał opodatkowanie jednolitą składką podatku 19%, wówczas wypełnia PIT-36L. PIT...

 • Miasta walczą o PIT-y

  Roczny podatek dochodowy nie trafia w całości do skarbu państwa. Duża jego część zostaje przekazana do gminy, w której został rozliczony PIT. Nic więc dziwnego, że miasta starają się dla siebie o jak najwięcej deklaracji. Kuszą samochodami, laptopami, biletami na komunikację miejską, a nawet biletami lotniczymi.