• Informacje na temat:

  pit 8c druk

Artykuły na temat: pit 8c druk
 • Emeryci i renciści dostają pocztą ZUS PIT-40A. Jeśli nie chcą odpisywać ulg, rozliczać się ze współmałżonkiem, nie mieli dodatkowych dochodów i nie zamierzają...

 • PIT Last Minute: Przy braku PIT-11 czy PIT-8C, podatnikowi zostają wyciągi, umowy i druki ZUS-owskie

  Pracodawcy, zleceniodawcy, domy maklerskie, uczelnie - to potencjalni płatnicy miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy Kowalskiego. Brak informacji od płatnika o osiągniętych w 2015 r. dochodach podatnika nie spowoduje, że fiskus łaskawiej potraktuje tych, którzy spóźnią się ze złożeniem rocznego PIT-a.

 • Rozlicz swój PIT przez internet

  ...– przed wypełnieniem i wysłaniem formularza PIT (by ją zainstalować wystarczy kliknąć w podany link); – instalujemy aplikację e-Deklaracje Desktop; – wypełniamy odpowiednią deklarację podatkową(...) autoryzacji niepotrzebny jest podpis elektroniczny); – wysyłamy dokument do urzędu skarbowego; – pobieramy i zachowujemy Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO) – jest ono dowodem złożenia PIT. Problem...

 • - Ponieważ ostatni dzień kwietnia wypada w tym roku w sobotę, czyli dzień wolny od pracy, PIT-a z rozliczeniem za zeszły rok będziemy mogli złożyć do 2 maja - poinformował w środę dziennikarzy Paweł Jurek z biura prasowego resortu finansów.

 • ...tego samego formularza. Jeśli więc rozliczyliśmy się na PIT-37, ponownie składamy ten sam druk. Zamiast rubryki „złożenie zeznania” zaznaczamy „korekta zeznania”. Dołączamy także uzasadnienie(...) w internecie (np. www.pit.pl/kalkulator). Podany wynik zaokrąglamy do pełnej złotówki, jeśli należność ma końcówkę 50 gr i więcej. Odsetek nie trzeba zapłacić tylko wówczas, gdy ich wysokość nie...

 • Sześć projektów o PIT i CIT w Sejmie. Bałagan legislacyjny utrudni życie podatnikom

  W Sejmie jest sześć projektów dotyczących zmian w tych samych podatkach - PIT i CIT. Wszystkie nowelizacje mają wejść w życie od 1 stycznia 2019 r., niektóre z propozycji się nakładają, a inne wykluczają.

 • ...6 miesięcy. Samotna z dziećmi w separacji P. Anna po orzeczonej przez sąd separacji wychowuje 2 dzieci. Chce odliczyć w PIT tzw. ulgę rodzinną. Po pierwsze: ma prawo do takiego odliczenia, jeśli przez cały ub. rok dzieci pozostawały z nią. Może odliczyć w PIT za 2015 r.: – ulgę na pierwsze dziecko, jeśli jej dochód za ub. rok nie przekroczył 56 000 zł brutto; – ulgę ma drugie dziecko – bez względu na...

 • Wybór właściwego druku rocznego PIT-a

  Do rozliczenia rocznego dochodu z 2015 r. Kowalskiego służą odpowiednie formularze rocznej deklaracji podatkowej. To, który druk należy wybrać oraz czy trzeba będzie złożyć więcej niż jednego rocznego PIT-a, jest zależne od źródła osiągniętych w zeszłym rok zarobków. Ważna jest aktualna wersja deklaracji.

 • Mój mąż, wypełniając PIT, co roku odliczał ulgę za internet. Wiem, że ta ulga została zniesiona i mąż już z niej nie skorzysta. Ale podobno mają do niej prawo osoby, które nigdy z tego odliczenia nie korzystały. Czy jest to możliwe? Natalia z Poznania.

 • ZUS ogranicza wydawanie druków przez grypę

  "Sezon grypowy w pełni, a my nie mamy na czym wystawiać zwolnień. ZUS wprowadza limity i ogranicza nam wydawanie druków do potwierdzania niezdolności pacjenta do pracy" - mówi szefowa Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia Bożena Janicka.