• Informacje na temat:

  pit o 2012

Artykuły na temat: pit o 2012
 • Dopiero teraz zorientowałam się, że w moim zeznaniu podatkowym są błędy. Co mam zrobić, skoro termin składania deklaracji PIT za 2012 r. upłynął 30 kwietnia? – pyta Ewa Sz. z Tarnowa.

 • Rozliczenie przez pracodawcę tylko z PIT-12

  Nie wszyscy podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych muszą PIT-y za dany rok podatkowy sporządzać samodzielnie. Pewne grupy mogą w tej kwestii wyręczyć się płatnikiem. Wystarczy, że przed 10 stycznia roku następnego złożą oświadczenie na formularzu PIT-12.

 • Przez internet mogą złożyć PIT podatnicy rozliczający się indywidualnie, z małżonkiem, a także osoby samotnie wychowujące dzieci.

 • Roczna deklaracja PIT-4R

  Do obowiązków płatników podatku dochodowego należy nie tylko obliczanie, pobór oraz odprowadzanie na konto fiskusa tego podatku lub zaliczek na podatek w trakcie roku podatkowego. Po zakończeniu roku muszą się oni wywiązać również z określonych obowiązków informacyjnych. Do najczęściej sporządzanych dokumentów informacyjnych należy roczna deklaracja PIT-4R. Składają ją płatnicy zobowiązani

 • Formularz PIT możesz wziąć z każdego urzędu skarbowego lub pobrać np. ze strony Ministerstwa Finansów: www.mf.gov.pl...

 • PIT Last Minute: Rozliczamy dochód ze sprzedaży nieruchomości

  Osoby, które w ubiegłym roku uzyskały przychody ze sprzedaży nieruchomości przed upływem okresu 5 lat od jego nabycia, muszą przy rozliczeniu roku 2014 złożyć PIT-39. I to nawet jeśli uzyskane środki w całości przeznaczyły na zakup innego mieszkania dla siebie czy dla dzieci.

 • ...twórców. W rubrykach PIT/0 dotyczących darowizn będziemy osobno wykazywać kwoty przekazane organizacjom pożytku publicznego, na cele religijne oraz dotyczące honorowego krwiodawstwa. Nie każdy może(...) tylko wtedy, gdy dotychczas tego nie zrobiliśmy albo uwzględniliśmy ulgę tylko raz, w zeznaniu za 2012 r. Limit nie zmienił się, wynosi 760 zł. Uwaga, musimy mieć udokumentowane wydatki na dostęp do...

 • Policja przesłucha świadka, a potem wystawi mu PIT

  Zwrot utraconego dochodu czy zarobku, jaki otrzymuje obywatel wezwany na policję, podlega opodatkowaniu - twierdzi Minister Finansów i zmienia wcześniejsza interpretację podatkową. W końcu - jak wynika z uzasadnienia - to zwrot dochodu czy zarobku, a te przecież są opodatkowane.

 • Słyszałam, że dużo osób wysyła PIT-y przez internet. W jaki sposób to zrobić, żeby wszystko było zgodne z prawem? I jeszcze jedno pytanie – czy mój mąż może odliczyć ulgę internetową, skoro dotychczas ja to robiłam?

 • Jak skorzystać z ulgi IKZE rozliczając PIT?

  Jeśli oszczędzamy na emeryturę na IKZE, możemy odliczyć kwoty wpłacone na ten cel w rocznym zeznaniu podatkowym. W rozliczeniu za 2015 rok można odliczyć od dochodu aż 1520,26 zł. Jak właściwie wypełnić PIT?