• Informacje na temat:

  pit pcc 3

Artykuły na temat: pit pcc 3
 • Rozlicz swój PIT przez internet

  ...– przed wypełnieniem i wysłaniem formularza PIT (by ją zainstalować wystarczy kliknąć w podany link); – instalujemy aplikację e-Deklaracje Desktop; – wypełniamy odpowiednią deklarację podatkową(...) autoryzacji niepotrzebny jest podpis elektroniczny); – wysyłamy dokument do urzędu skarbowego; – pobieramy i zachowujemy Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO) – jest ono dowodem złożenia PIT. Problem...

 • Urząd skarbowy wypełni za podatnika nie tylko PIT-37. Także PIT-38

  W 2016 r. Ministerstwo Finansów będzie mogło wstępnie wypełnić za podatnika zeznanie służące do rozliczania przychodów z papierów wartościowych. To nowość.

 • Zgłoszenie sprzedaży i odprowdzenie podatku PCC to niejedyne formalności, jakie nas czekają.

 • Emisja kolejnej serii obligacji PCC Rokita zakończyła się rekordową redukcją w wysokości 82,80 proc. w drugim etapie przydziału. Zapisy złożyło 730 inwestorów. Spółka niezwłocznie reaguje na tak wysoki popyt nową emisją obligacji.

 • ...podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC). Wynosi on 2 proc., a obowiązek jego uiszczenia obciąża kupującego. Jeśli więc ustalona w umowie wartość altany, nasadzeń itp. wynosi 20 tys. zł, to fiskusowi na leży oddać 400 zł. Podatek płaci się w urzędzie skarbowym właściwym dla miejsca zamieszkania nabywcy działki. Aby dopełnić tego obowiązku, trzeba się posłużyć formularzem (PCC-1 i PCC-1A), który...

 • Sprzedaż ogródka działkowego bez PIT

  To już niemal pewne. Fiskus nie pobierze podatku dochodowego od zbycia altanki, drzew czy krzewów, jeśli od ich wzniesienia i zasadzenia minęło pół roku.

 • Z "Mieszkania dla młodych" skorzystało już ponad 40 tys. osób. Na ten cel z państwowej kasy wydano ponad miliard złotych. Prawie 3 razy więcej trafiło jednak na konto fiskusa w formie VAT-u, PIT-u czy CIT-u płaconego przez deweloperów, banki, notariuszy czy ekipy remontowe - wynika z wyliczeń przygotowanych przez Lion's Bank.

 • Oto ostatnia część naszego cyklu. Tym razem skupimy się na planowaniu sukcesji za pomocą struktury holdingowej, funduszy inwestycyjnych lub fundacji. Zachęcę także do rozdzielania majątku prywatnego od majątku przedsiębiorstwa.

 • Oszukali urząd skarbowy, teraz sami czują się oszukani

  Paradoksalnie podatnik, który przyzna się do pożyczki po pięciu latach, zapłaci niższe odsetki, niż ten kto zrobi to tuż przed upływem terminu przedawnienia.

 • Czy sprzedajesz w sieci legalnie?

  Polacy coraz więcej kupują, a także sprzedają przez internet. Jak pokazały badania CBOS niemal jedna trzecia internautów przynajmniej raz sprzedała coś w sieci. Szczególnie w listopadzie, tuż przed świętami, w e-handlu zaczyna się spory ruch. O czym więc powinniśmy pamiętać sprzedając przez internet? I czy zawsze robimy to legalnie?