• Informacje na temat:

  pit urząd skarbowy

Artykuły na temat: pit urząd skarbowy
 • Według nich urzędnicy wstępnie wypełnią nasz PIT-37 w systemie elektronicznym. Po zalogowaniu do tego systemu będziemy mogli zaakceptować rozliczenie bez żadnych zmian. Możliwe też będzie naniesienie poprawek (np. gdy zechcemy skorzystać z ulg albo rozliczyć się wspólnie z małżonkiem).

 • Podatnicy będą mogli skorzystać z rozliczenia PIT przez urząd skarbowy, będą też mogli wchodzić na stronę portalu podatkowego za pośrednictwem własnego internetowego konta w banku lub SKOK-u - takie będą skutki przyjęcia przez Sejm poprawek Senatu do rządowej noweli ustawy o PIT.

 • ...z małżonkiem, rozliczenie z fiskusem ich nie dotyczy. Taki sam formularz otrzymuje bowiem Urząd Skarbowy i stanowi on rozliczenie roczne emeryta lub rencisty. W innej sytuacji wspomniana grupa(...) one zmianie! Najczęściej do rozliczeń stosuje się PIT-37, przeznaczony dla osób, które uzyskały przychody ze stosunku pracy, umów cywilnoprawnych, emerytur, rent i zasiłków dla bezrobotnych. PIT...

 • Sejm za nowelizacją ustawy umożliwiającej rozliczenie PIT przez urząd skarbowy

  Podatnicy uzyskujący dochody wyłącznie od płatników - także ci, którzy odliczają ulgi podatkowe - będą mogli skorzystać z rozliczenia przez urząd skarbowy - przewiduje przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

 • ...błąd spowodował powstanie zaległości podatkowej, musimy ją zapłacić z odsetkami. 3. Jeśli urząd skarbowy jako pierwszy wyłapie błąd i udowodni, że nie wykazaliśmy części dochodów, grozi nam(...) organizacji pożytku publicznego chcemy przekazać 1 proc. podatku. Z tą ostatnią poprawką trzeba się pospieszyć, bo urząd przekaże wpłatę tylko wówczas, gdy złożymy korektę do końca maja. Korektę powinniśmy...

 • Morawiecki: PIT za podatnika będzie mógł wypełnić urząd skarbowy

  PIT za podatnika będzie mógł wypełnić urząd skarbowy - poinformował w środę na konferencji prasowej w Ministerstwie Finansów wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

 • Gdy wezwie cię urząd skarbowy, nie wpadaj od razu w panikę. Na pewno jednak musisz się stawić. I dobrze się przygotować!

 • Już tylko kilka dni zostało na wypełnienie podatkowego obowiązku wobec państwa, tj. na rozliczenie się z fiskusem z tego, co zarobiliśmy w zeszłym roku. W ramach cyklu "PIT Last Minute" wyjaśniamy, że niedawne zmiany kwestii właściwości miejscowej urzędów skarbowych nie wpływają na to, gdzie należy złożyć swój PIT za 2015 r.

 • Osoba, która nie złożyła PIT-u w terminie, aby uniknąć kary, powinna jak najszybciej wyrazić tzw. czynny żal, czyli poinformować urząd skarbowy o swoim...

 • Urząd skarbowy wypełni za podatnika nie tylko PIT-37. Także PIT-38

  W 2016 r. Ministerstwo Finansów będzie mogło wstępnie wypełnić za podatnika zeznanie służące do rozliczania przychodów z papierów wartościowych. To nowość.