• Informacje na temat:

  pit urząd skarbowy

Artykuły na temat: pit urząd skarbowy
 • Według nich urzędnicy wstępnie wypełnią nasz PIT-37 w systemie elektronicznym. Po zalogowaniu do tego systemu będziemy mogli zaakceptować rozliczenie bez żadnych zmian. Możliwe też będzie naniesienie poprawek (np. gdy zechcemy skorzystać z ulg albo rozliczyć się wspólnie z małżonkiem).

 • Podatnicy będą mogli skorzystać z rozliczenia PIT przez urząd skarbowy, będą też mogli wchodzić na stronę portalu podatkowego za pośrednictwem własnego internetowego konta w banku lub SKOK-u - takie będą skutki przyjęcia przez Sejm poprawek Senatu do rządowej noweli ustawy o PIT.

 • ...z małżonkiem, rozliczenie z fiskusem ich nie dotyczy. Taki sam formularz otrzymuje bowiem Urząd Skarbowy i stanowi on rozliczenie roczne emeryta lub rencisty. W innej sytuacji wspomniana grupa(...) one zmianie! Najczęściej do rozliczeń stosuje się PIT-37, przeznaczony dla osób, które uzyskały przychody ze stosunku pracy, umów cywilnoprawnych, emerytur, rent i zasiłków dla bezrobotnych. PIT...

 • Urząd skarbowy właściwy w sprawie PIT za 2018 r.

  PIT za 2018 r. należy przekazać do urzędu skarbowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania podatnika na ostatni dzień 2018 r. Inne kryteria obowiązują w przypadku zeznań podatkowych składanych przez nierezydentów oraz zarządców sukcesyjnych rozliczających zmarłego przedsiębiorcę. Wybór urzędu skarbowego nie zależy od tego, czy rozliczenie przekazywane jest w formie papierowej, czy

 • ...błąd spowodował powstanie zaległości podatkowej, musimy ją zapłacić z odsetkami. 3. Jeśli urząd skarbowy jako pierwszy wyłapie błąd i udowodni, że nie wykazaliśmy części dochodów, grozi nam(...) organizacji pożytku publicznego chcemy przekazać 1 proc. podatku. Z tą ostatnią poprawką trzeba się pospieszyć, bo urząd przekaże wpłatę tylko wówczas, gdy złożymy korektę do końca maja. Korektę powinniśmy...

 • Sejm za nowelizacją ustawy umożliwiającej rozliczenie PIT przez urząd skarbowy

  Podatnicy uzyskujący dochody wyłącznie od płatników - także ci, którzy odliczają ulgi podatkowe - będą mogli skorzystać z rozliczenia przez urząd skarbowy - przewiduje przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

 • Gdy wezwie cię urząd skarbowy, nie wpadaj od razu w panikę. Na pewno jednak musisz się stawić. I dobrze się przygotować!

 • Morawiecki: PIT za podatnika będzie mógł wypełnić urząd skarbowy

  PIT za podatnika będzie mógł wypełnić urząd skarbowy - poinformował w środę na konferencji prasowej w Ministerstwie Finansów wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

 • Osoba, która nie złożyła PIT-u w terminie, aby uniknąć kary, powinna jak najszybciej wyrazić tzw. czynny żal, czyli poinformować urząd skarbowy o swoim...

 • Dziś startuje usługa Twój e-PIT. Urząd skarbowy wypełni deklaracje za podatników

  15 lutego startuje usługa Twój e-PIT, w ramach której urząd skarbowy wypełni deklaracje PIT-37 i PIT-38 zamiast podatników. Może skorzystać z niej nawet 20 mln osób.