• Informacje na temat:

  pkb niemiec

Artykuły na temat: pkb niemiec
 • Ukraińcy wyjadą z Polski do Niemiec?

  Fakty są nieubłagane - w Niemczech Ukraińcy mogą zarobić trzy razy tyle co w Polsce. Otwarcie niemieckiego rynku pracy dla Ukraińców może przynieść negatywne skutki polskiej gospodarce - przestrzegają eksperci.

 • PKB Niemiec wzrósł o 0,3 proc. kwartał do kwartału

  Produkt Krajowy Brutto Niemiec wzrósł w IV kwartale 2015 r. o 0,3 proc. kdk, po uwzględnieniu czynników sezonowych - poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden we wstępnym wyliczeniu.

 • Mur runął, ale różnice zostały - płacowy podział Niemiec

  Największa, najbardziej zaawansowana gospodarka Europy rozwija się w świetnym tempie. Jednak rynek pracy tylko z pozoru wygląda bezproblemowo. W istocie już niemal 30 lat po zjednoczeniu Niemiec nadal istnieją granice. Dziś nie wyznaczają ich szlabany i zasieki, tylko pensje - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy cicnkciarz.pl...

 • Produkt Krajowy Brutto Niemiec wzrósł w III kwartale 2014 r. o 0,1 proc. kdk, po uwzględnieniu czynników sezonowych, po spadku w II kw. o 0,1 proc., po korekcie - poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden we wstępnym wyliczeniu.

 • Dla Ukraińców stajemy się krajem tranzytowym. Oprócz Niemiec zaczynają się liczyć Czechy i Słowacja

  Według niektórych ekspertów, utrata obcokrajowców zwiększy liczbę wakatów w naszym kraju do pół miliona i spowolni gospodarkę. Dodatkowo otwarcie Niemiec i innych państw UE na imigrantów zarobkowych(...) 500 tys. wakatów. To realne ryzyko spowolnienia gospodarczego. Według Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, PKB straciłoby aż 1,6 procent, czyli 1/3 dynamiki wzrostu PKB z 2017 roku - mówi Artur Skiba...

 • Katastrofalne dane z Niemiec. Będzie recesja?

  Produkcja przemysłowa w Niemczech spadła w listopadzie najbardziej od dekady. Inne dane z niemieckiej gospodarki również pokazują znacznie spowolnienie koniunktury, a nawet możliwość zagrożenia recesją. Publikacje makroekonomiczne z Niemiec to fatalne informacje dla Polski - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Nowa polityka socjalna Niemiec nie ograniczy emigracji z Polski

  Co ciekawe tylko 15 proc. respondentów wskazywało na świadczenia socjalne, jako powód wyjazdu do Niemiec. Jak podkreślają eksperci to aspekt zawodowy stanowi najsilniejszy magnes wyjazdów na Saksy, a aktualnie najwięcej ofert pracy można znaleźć w sektorze logistycznym i produkcyjnym. Sytuacja na niemieckim rynku pracy jest najlepsza od lat. Z danych Eurostatu wynika, że stopa bezrobocia w tym...

 • PKB Niemiec w I kw. wzrósł o 0,3 proc. kwartał do kwartału

  Produkt Krajowy Brutto Niemiec wzrósł w I kwartale 2015 r. o 0,3 proc. kdk, po uwzględnieniu czynników sezonowych - poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden w końcowym wyliczeniu.

 • Młode talenty odpłyną do Niemiec?

  W maju 2011 r. Niemcy otworzą rynek pracy dla Polaków i innych obywateli nowych krajów Unii Europejskiej. Już teraz niemieckie firmy kuszą młodych, wykwalifikowanych pracowników z Polski. Według badań Deloitte (2011) aż 60 proc. studentów jest gotowych wyjechać z Polski do pracy za granicę.

 • PKB Niemiec w I kw. wzrósł o 0,7 proc. kwartał do kwartału

  Produkt Krajowy Brutto Niemiec wzrósł w I kwartale 2016 r. o 0,7 proc. kwartał do kwartału, po uwzględnieniu czynników sezonowych - poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden we wstępnych wyliczeniach. To najlepszy wynik od 2 lat.