• Informacje na temat:

  pkb niemiec

Artykuły na temat: pkb niemiec
 • Mur runął, ale różnice zostały - płacowy podział Niemiec

  Największa, najbardziej zaawansowana gospodarka Europy rozwija się w świetnym tempie. Jednak rynek pracy tylko z pozoru wygląda bezproblemowo. W istocie już niemal 30 lat po zjednoczeniu Niemiec nadal istnieją granice. Dziś nie wyznaczają ich szlabany i zasieki, tylko pensje - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy cicnkciarz.pl...

 • PKB Niemiec wzrósł o 0,3 proc. kwartał do kwartału

  Produkt Krajowy Brutto Niemiec wzrósł w IV kwartale 2015 r. o 0,3 proc. kdk, po uwzględnieniu czynników sezonowych - poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden we wstępnym wyliczeniu.

 • Nowa polityka socjalna Niemiec nie ograniczy emigracji z Polski

  Co ciekawe tylko 15 proc. respondentów wskazywało na świadczenia socjalne, jako powód wyjazdu do Niemiec. Jak podkreślają eksperci to aspekt zawodowy stanowi najsilniejszy magnes wyjazdów na Saksy, a aktualnie najwięcej ofert pracy można znaleźć w sektorze logistycznym i produkcyjnym. Sytuacja na niemieckim rynku pracy jest najlepsza od lat. Z danych Eurostatu wynika, że stopa bezrobocia w tym...

 • Produkt Krajowy Brutto Niemiec wzrósł w III kwartale 2014 r. o 0,1 proc. kdk, po uwzględnieniu czynników sezonowych, po spadku w II kw. o 0,1 proc., po korekcie - poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden we wstępnym wyliczeniu.

 • Młode talenty odpłyną do Niemiec?

  W maju 2011 r. Niemcy otworzą rynek pracy dla Polaków i innych obywateli nowych krajów Unii Europejskiej. Już teraz niemieckie firmy kuszą młodych, wykwalifikowanych pracowników z Polski. Według badań Deloitte (2011) aż 60 proc. studentów jest gotowych wyjechać z Polski do pracy za granicę.

 • PKB Niemiec w I kw. wzrósł o 0,3 proc. kwartał do kwartału

  Produkt Krajowy Brutto Niemiec wzrósł w I kwartale 2015 r. o 0,3 proc. kdk, po uwzględnieniu czynników sezonowych - poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden w końcowym wyliczeniu.

 • W VIII liczba migrantów z Polski do Niemiec wzrosła do 5479

  W sierpniu liczba migrantów z Polski do Niemiec wzrosła do 5479 z 5394 w lipcu - podał niemiecki Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców.

 • PKB Niemiec w I kw. wzrósł o 0,7 proc. kwartał do kwartału

  Produkt Krajowy Brutto Niemiec wzrósł w I kwartale 2016 r. o 0,7 proc. kwartał do kwartału, po uwzględnieniu czynników sezonowych - poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden we wstępnych wyliczeniach. To najlepszy wynik od 2 lat.

 • Płace są niskie, bo pracownicy mają słabą pozycję. Nie ma o tym w Strategii - ekspert

  ...​- Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju słusznie stawia na reindustrializację i innowacyjność; jej wadą jest to, że nie uwzględnia dysproporcji sił między pracodawcami i pracownikami, co jest główną przyczyną rażąco niskiego udziału płac w PKB Polski - mówi Łukasz Komuda.

 • PKB Niemiec w I kw. wzrósł o 0,7 proc. kwartał do kwartału

  Produkt Krajowy Brutto Niemiec wzrósł w I kwartale 2016 r. o 0,7 proc. kwartał do kwartału, po uwzględnieniu czynników sezonowych - poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden w końcowych wyliczeniach. To najlepszy wynik od 2 lat.