• Informacje na temat:

  pkb per capita kraje świata

Artykuły na temat: pkb per capita kraje świata
 • Rynek pracy w Kanadzie

  Kanada ma jeden z najwyższych wskaźników migracji na świecie, przyjmuje więcej imigrantów per capita niż Europa, Wielka Brytania czy USA. Czy warto wyemigrować do tego kraju?

 • Wybierasz się tam do pracy? Uważaj - wzrosło bezrobocie!

  ...wysokiemu dochodowi per capita jest członkiem Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) oraz grupy krajów G8. Kanada posiada gospodarkę wolnorynkową z niewiele większą interwencją rządu niż ma to miejsce w USA, choć o wiele mniejszą niż w większości krajów europejskich. Kraj ma mniejszy produkt krajowy brutto per capita (PKB) niż jego południowy sąsiad, ale wyższy niż gospodarki...

 • Globalne bogactwo rośnie, ale nierówności pozostają

  PKB (Produkt Krajowy Brutto) i dynamika jego wzrostu nie są doskonałymi miernikami poziomu zamożności krajów. Ekonomiści coraz częściej zwracają uwagę na wady klasycznych mierników rozwoju i bogactwa narodów. Uwadze ekspertów nie umyka także bolesna prawda o rosnących nierównościach na ekonomicznej mapie świata.

 • Nowe tygrysy rosną w siłę

  W cieniu niewątpliwych gwiazd gospodarczych, jakimi są Chiny i Indie, w Azji rosną nowe lokalne potęgi. Wietnam, Filipiny, Tajlandia, Indonezja, Malezja - te kraje czeka świetlana przyszłość, o ile przezwyciężą swoje słabości i wykorzystają atuty.

 • Nadchodzi nowa klasa średnia. Wywoła konsumencką rewolucję

  Nadchodzi rewolucja w światowej konsumpcji. Będzie ją napędzała bezprecedensowa ekspansja klasy średniej rynków wschodzących. Wygląda więc na to, że globalna gospodarcza i handlowa dominacja USA, widoczna szczególnie w latach 90. XX wieku i pierwszej dekadzie obecnego tysiąclecia dobiega końca.

 • Przełomowe zmiany w ochronie zdrowia nadchodzą

  W latach 2018-2021 wydatki na ochronę zdrowia na świecie będą rosły średnio o 4,1 proc. rocznie. Za trzy lata będą one stanowić 10,5 proc. globalnego PKB, czyli 8,7 bln dolarów. Do roku 2021 średnia długość życia na świecie wzrośnie o ponad jeden rok, z 73 do 74,1.

 • Chiński rynek szansą dla polskich firm

  Chińczycy to coraz bardziej mobilni konsumenci, skłonni do korzystania z rozwiązań cyfrowych i otwarci na globalną ofertę. Sprawia to, że znaleźli się w internetowym zasięgu firm z całego świata - także tych z Polski - ocenia Helen Wong, prezes Hongkong and Shanghai Banking Corporation Limited.

 • Polska 31. na liście światowego dobrostanu

  Legatum Institute opublikował kolejne wydanie rankingu dobrostanu na świecie, który wypracowywany jest od roku 2009. W tegorocznej edycji rankingu Polska awansowała na pozycję 31., plasując się za takimi państwami, jak Czechy, Malta, Portugalia, jednak wyprzedzając np. Włochy, Grecję czy Arabię Saudyjską.

 • Wysokie koszty założenia start-upu w Polsce

  Polska znajduje się w europejskim ogonie pod względem finansowania innowacyjnych przedsięwzięć. Koszty założenia start-upu są w Polsce średnio trzykrotnie wyższe niż w Europie Środkowo-Wschodniej.

 • Energetyczny klucz do jedności

  Inicjatywa Trójmorza, krajów położonych między Bałtykiem, Adriatykiem a Morzem Czarnym, wspierana przez USA, szczególnie kooperacja regionu w dziedzinie energetyki, może uratować jedność Unii Europejskiej. Polska ma szczególną rolę do odegrania w tym przedsięwzięciu.