• Informacje na temat:

  pkb regiony polski

Artykuły na temat: pkb regiony polski
 • Polska największą ofiarą drenażu mózgów w Europie

  ...w 2017 r. pochodziła z Polski (576 300), z Niemiec (472 700) i Rumunii (467 500)" - wyliczono w raporcie. Wyedukowane osoby jako miejsce docelowe najczęściej wybierały miasta położone w północnej części Unii - Szwecji, Irlandii, Estonii, Danii - oraz w kilku regionach w Wielkiej Brytanii. Najmniej atrakcyjne dla tych pracowników okazały się regiony Włoch. Wskaźniki zatrudnienia wysoko...

 • Polska czwarta pod względem PKB

  Polska jest czwarta w UE pod względem wzrostu PKB na mieszkańca - wynika z danych Komisji Europejskiej, która porównała okresy poprzedzające dwie perspektywy unijne. Zdaniem ekspertów inaczej wygląda udział naszych wynagrodzeń w PKB. Polska jest na szarym końcu UE gorzej jest tylko na Węgrzech, Malcie), Irlandii i Słowacji.

 • Płatne usługi seksualne w Polsce - czy to się opłaca?

  .... Choć istnieją regiony, w których wynagrodzenia mogą być nieznacznie wyższe, to wydaje się, że Polski rynek staje się pod tym względem coraz bardziej jednolity. Wysokość zarobków w branży jest oczywiście(...) polskiego PKB po włączeniu do jego obliczania dochodów z szarej strefy. Stagnacja na rynku usług seksualnych, a nawet spadki cen mogą wpłynąć na obniżenie dynamiki wzrostu PKB w kolejnych latach...

 • Nasze regiony tygrysami Europy. Bez opolskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego

  W ciągu połowy dekady przeanalizowanej przez Eurostat najszybciej rozwijającym się regionem w Europie było Mazowsze - wynika z opublikowanego właśnie opracowania Europejskiego Urzędu Statystycznego.

 • Młode talenty odpłyną do Niemiec?

  W maju 2011 r. Niemcy otworzą rynek pracy dla Polaków i innych obywateli nowych krajów Unii Europejskiej. Już teraz niemieckie firmy kuszą młodych, wykwalifikowanych pracowników z Polski. Według badań Deloitte (2011) aż 60 proc. studentów jest gotowych wyjechać z Polski do pracy za granicę.

 • Z 20 najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej trzy znajdują się w Polsce - wynika z danych Eurostatu. Dane, które po raz pierwszy uwzględniają statystyczny podział Mazowsza, dały Warszawie miejsce w drugiej dziesiątce najbogatszych obszarów Unii.

 • Płaca minimalna zabija miejsca pracy

  ...rosnąć co roku, co najmniej o prognozowaną inflację i 2/3 realnego tempa PKB. To jednak tylko dolny próg wymaganego wzrostu. Rząd może zaproponować szybszy wzrost płacy minimalnej i - niestety - ostatnio(...) zgodnie z ustawą o płacy minimalnej, czyli o inflację i 2/3 realnego tempa PKB, to wynosiłaby dzisiaj 1209 zł, a więc byłaby niższa o blisko 12,7 proc. Gdyby płaca minimalna w latach 2004-2011 rosła...

 • Morawiecki: Prognoza wzrostu PKB pozostaje realistyczna

  Prognoza wzrostu PKB w Polsce w 2016 roku o 3,4 proc. pozostaje realistyczna - poinformował wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

 • Płaca minimalna - jednakowa stawka dla całej Unii Europejskiej?

  ...minimalnej uderza w biedne regiony Polski. Koszty pracodawców rosną, nie są oni w stanie utrzymać tej samej liczby pracowników. Zyski drobnych przedsiębiorców są niewielkie i aby nie ponosić straty redukują(...) obowiązuje nieco obniżone minimum - 1400 zł brutto. Wypełnij ankietę i SPRAWDŹ ZAROBKI - Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń 2015 W niektórych państwach na świecie, takich ja USA, Kanada, Meksyk...

 • Polska wciąż w gronie najbiedniejszych krajów UE

  Mimo wzrostu gospodarczego, Polska wciąż pozostaje jednym z najbiedniejszych krajów Unii Europejskiej - wynika z danych Eurostatu. Unijni statystycy zwracają jednak uwagę, że niektóre regiony naszego kraju rozwijają się bardzo szybko.