• Informacje na temat:

  pkb świata 2011

Artykuły na temat: pkb świata 2011
 • Brak wzrostu wynagrodzeń wyhamuje wzrost PKB

  Brak wzrostu wynagrodzeń, przekładający się na zahamowanie tempa wzrostu spożycia indywidualnego doprowadzi do wyhamowania tempa wzrostu PKB - uważa Andrzej Kaźmierczak, członek Rady Polityki Pieniężnej. Jego zdaniem, dane o wzroście PKB w II kw. są dobre, ale podstawy wzrostu gospodarczego są nietrwałe.

 • PKB w IV kwartale wzrósł o 5,1 proc. rdr - flash szacunek

  Produkt Krajowy Brutto w IV kwartale 2017 roku wzrósł o 5,1 proc. rdr wobec wzrostu w III kw. o 4,9 proc. rdr - wynika z flash szacunku GUS.

 • Koszty pracy w Polsce

  Dla jednych miarą sukcesu jest dodatnie tempo wzrostu PKB w Polsce, podczas gdy nasi sąsiedzi borykają się z recesją. Dla dziennikarek kolorowych magazynów to, że polskie dziewczęta kupują ciuchy w tych samych popularnych sieciówkach co ich amerykańskie koleżanki. Dla entuzjastów elektroniki - łatwy dostęp do najnowszych gadżetów, produkowanych w Azji. A mnie to nie cieszy. Boję się, że jeśli nie...

 • Globalne bogactwo rośnie, ale nierówności pozostają

  PKB (Produkt Krajowy Brutto) i dynamika jego wzrostu nie są doskonałymi miernikami poziomu zamożności krajów. Ekonomiści coraz częściej zwracają uwagę na wady klasycznych mierników rozwoju i bogactwa narodów. Uwadze ekspertów nie umyka także bolesna prawda o rosnących nierównościach na ekonomicznej mapie świata.

 • Bezrobocie w kwietniu 2011 roku, wg metodologii Eurostatu, wyniosło w Polsce 9,3 proc., tak jak w marcu - podał Eurostat.

 • Produkt Krajowy Brutto w Polsce i Rosji

  W grudniu 1991 roku definitywnie rozpadł się Związek Radziecki. Federacja Rosyjska, która była jego prawnym następcą, musiała dostosować gospodarkę do funkcjonowania w nowych warunkach. Jednym z głównych wskaźników, które pozwolą nam ocenić rozwój gospodarczy Rosji i Polski jest PKB, czyli produkt krajowy brutto.

 • Protest związkowców Poczty Polskiej

  Związkowcy zanieśli przed Kancelarię Premiera trumnę z napisem "Poczta Polska, 1558-2011, zamordowana przez chciwość i głupotę rządzących".

 • Euler Hermes: Superbohaterzy, ich pomocnicy i czarne charaktery

  Pomimo ekonomicznych i politycznych zaburzeń dotyczących niepewności co do zmiany modelu gospodarki chińskiej, Brexitu oraz niespodziewanego wyniku amerykańskich wyborów prezydenckich, ogólnoświatowy wzrost PKB powinien na koniec roku 2016 utrzymywać się na poziomie +2,5 proc., zgodnie z przewidywaniami Euler Hermes. W roku 2017 stopa wzrostu światowego PKB powinna wynieść +2,8 proc., co oznacza

 • Paribas: Polski wzrost spowolni do 2,7 procent

  Wzrost gospodarczy Polski w 2011 r. spowolni do 2,7 proc. - wynika z zaprezentowanej w poniedziałek prognozy BNP Paribas. Stopy procentowe zaczną rosnąć w 2012 r.

 • Podano informacje o wzroście gospodarczym w Polsce w III kwartale 2017 r.

  Produkt Krajowy Brutto w III kwartale 2017 roku wzrósł o 4,7 proc. rdr oraz wzrósł o 1,1 proc. kdk wobec wzrostu w II kw. na poziomie 4,0 proc. rdr (po korekcie) - wynika z flash szacunku GUS.