• Informacje na temat:

  pkb w ue

Artykuły na temat: pkb w ue
 • Pensje nauczycieli w Polsce poniżej PKB per capita - raport

  ...międzynarodowej standardowej klasyfikacji kształcenia) stanowiło w 2015/2016 roku szkolnym 81,9 proc. PKB w przeliczeniu na jednego mieszkańca, a najniższe zasadnicze wynagrodzenie na tym szczeblu - 49,1 proc. Dla poziomu średniego niższego (ISCED 2) maksymalne wynagrodzenie wynosiło 93,4 proc. PKB per capita, a minimalne - 55,3 proc. Z kolei dla poziomu średniego wyższego (ISCED 3) najwyższa...

 • Nasz PKB w cieniu ratingu

  Zgodnie z dzisiejszą publikacją GUS tempo wzrostu PKB w I kw. br. wyniosło 3,0% r/r wobec 4,3% w IV kw ub. r., co było poniżej naszej prognozy (3,2%) i konsensusu rynkowego (3,4%). Oczyszczony z wpływu czynników sezonowych PKB spadł w I kw. o 0,1% kw/kw wobec wzrostu o 1,3% w IV kw.

 • Brak wzrostu wynagrodzeń wyhamuje wzrost PKB

  Brak wzrostu wynagrodzeń, przekładający się na zahamowanie tempa wzrostu spożycia indywidualnego doprowadzi do wyhamowania tempa wzrostu PKB - uważa Andrzej Kaźmierczak, członek Rady Polityki Pieniężnej. Jego zdaniem, dane o wzroście PKB w II kw. są dobre, ale podstawy wzrostu gospodarczego są nietrwałe.

 • Polska czwarta pod względem PKB

  Polska jest czwarta w UE pod względem wzrostu PKB na mieszkańca - wynika z danych Komisji Europejskiej, która porównała okresy poprzedzające dwie perspektywy unijne. Zdaniem ekspertów inaczej wygląda udział naszych wynagrodzeń w PKB. Polska jest na szarym końcu UE gorzej jest tylko na Węgrzech, Malcie), Irlandii i Słowacji.

 • PSL: Uzależnić płacę minimalną od wzrostu PKB

  Polskie Stronnictwo Ludowe chce powiązać wzrost płacy minimalnej ze wzrostem PKB. Na jutrzejszym posiedzeniu rządu ma złożyć projekt ustawy w tej sprawie. Niestety, tak jak płace mają rosnąć, gdy gospodarka będzie się rozwijać, tak samo będą spadać w czasach kryzysu.

 • PKB Polski mniejszy niż jednej nowojorskiej dzielnicy

  Fakt, że Produkt Krajowy Brutto poszczególnych amerykańskich stanów jest większy niż wielu krajów, nie powinien dziwić. Ich powierzchnia często przekracza rozmiar nawet średniej wielkości państwa. Ale czy możliwe, by pojedyncza dzielnica Nowego Jorku miała PKB wyższe niż cała Polska? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Przeciętna płaca to już prawie 5 tys. zł. Czy wynagrodzenia nadal będą rosły?

  Szybki wzrost płac w połączeniu z rosnącym zatrudnieniem i niską inflacją to sygnał wysokiej konsumpcji i wzrostu PKB.

 • Morawiecki: Prognoza wzrostu PKB pozostaje realistyczna

  Prognoza wzrostu PKB w Polsce w 2016 roku o 3,4 proc. pozostaje realistyczna - poinformował wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

 • Prognozy wynagrodzeń na 2019 rok

  Chociaż według większości prognoz gospodarczych tempo wzrostu PKB w Polsce w 2019 roku ma spowolnić, to przewidywany wzrost płac będzie jednym z najwyższych w całej Unii Europejskiej. Wysoki wzrost wynagrodzeń w dużej mierze wynikać będzie z niskiego bezrobocia i ograniczonej dostępności pracowników.

 • Wysokie tempo wzrostu PKB z początku 2018 r. jest nie do utrzymania - uważa wiceminister finansów Leszek Skiba. Dodał, że prognozowany wskaźnik wzrostu PKB w 2019 r. o 3,8 proc. jest wiarygodny.