• Informacje na temat:

  pkp cargo informacje

Artykuły na temat: pkp cargo informacje
 • PKP Cargo: Związkowcy chcą 250 złotych podwyżki na pracownika

  Jak poinformował Henryk Grymel z kolejarskiej "Solidarności", działające w PKP Cargo związki zawodowe chcą podwyżek dla wszystkich pracowników spółki w wysokości 250 zł. Adam Purwin, prezes PKP Cargo, powiedział, że firma nie może przystać na nieracjonalne żądania.

 • PKP Cargo nie kupi CTL Logistics

  PKP Cargo i European Rail Freight II nie doszły do porozumienia w sprawie warunków nabycia przez PKP Cargo 100 procent udziałów w spółce CTL Logistics - jednego z największych przewoźników kolejowych w Polsce - poinformowała spółka w środę w komunikacie.

 • Maszynista poszukiwany. Spółki kolejowe podkupują sobie ludzi

  Giełdowa spółka PKP Cargo wypracowała w 2013 r. przychody na poziomie 4,8 mld zł i 65,4 mln zł zysku netto, z czego połowa ma zostać przeznaczona na dywidendę. Spółka ma prawie(...) średnia wieku w tej grupie zawodowej przekracza 50 lat, a doświadczeni pracownicy co roku odchodzą na emerytury. Dzisiaj PKP Cargo zatrudnia ich 4,6 tys...

 • Manipulacje kursem akcji PKP Cargo na GPW? Komisja Nadzoru Finansowego zawiadomiona przez PKP

  - PKP złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego zawiadomienie o możliwości manipulowania kursem akcji PKP Cargo - poinformowała w czwartek rzeczniczka prasowa PKP Katarzyna Mazurkiewicz. Zdaniem PKP, na kurs mogły mieć wpływ wypowiedzi nt. rzekomych planów sprzedaży kolejnych akcji PKP Cargo.

 • Praca inne ma imię

  ...zatrudnienie, aby przetrwać. Jak np. PKP Cargo, która od stycznia do końca października odchudziła się o 23 proc. Jednak wbrew obiegowej opinii i rosnącej stopie bezrobocia (w październiku wzrosła do 11 proc...

 • PKP Cargo i PLL LOT razem? Ministerstwa nabierają wody w usta

  W mediach zawrzało, gdy pojawiła się informacja dotycząca rządowego pomysłu połączenia PKP Cargo lub PKP IC z PLL LOT. Sami zainteresowani od doniesień jednak się odżegnują.

 • PKP Cargo kupuje 80 proc. udziałów w czeskiej AWT

  Za ponad 103 mln euro, czyli ok. 445 mln zł, PKP Cargo kupił 80 proc. udziałów w spółce Advanced World Transport, drugim co do wielkości kolejowym przewoźniku towarowym w Czechach, działającym w Europie Środkowej i Południowej - podała spółka.

 • PKP Cargo będzie łączyć Europę z Chinami. Nawet 300 pociągów rocznie

  W ciągu trzech miesięcy powstanie spółka joint venture między PKP Cargo a chińskim International Zhengzhou Hub. Dzięki tej współpracy polski przewoźnik chce odgrywać kluczową rolę w obsłudze przewozów w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Umowa zakłada zwielokrotnienie liczby pociągów z Chin do Europy, a dodatkowo utworzenie nowoczesnego centrum logistycznego w Małaszewiczach na granicy polsko

 • PKP Cargo w rok od debiutu na giełdzie ma ponad 50-proc. udział w rynku

  W rok od giełdowego debiutu PKP Cargo zwiększyło swój udział w rynku do ponad 50 proc. Największy polski przewoźnik zainwestował w tym roku już ćwierć miliarda złotych w modernizację i zakup taboru, ogłosił też, że zamierza przejąć kilku zagranicznych przewoźników. Jak podkreślają przedstawiciele PKP Cargo, spółka mimo wielu wyzwań na rynku zwiększa zyski.

 • Zezłomowane lokomotywy mogły wracać na polskie tory. PKP Cargo zawiadomiło prokuraturę o procederze

  PKP Cargo zawiadomiło prokuraturę o możliwości ponownego wprowadzania do obiegu przez innych przewoźników zezłomowanych lokomotyw. Przewoźnik podejrzewa, że nieprawidłowości związane z powtórną sprzedażą przeznaczonego na złom taboru sięgają nawet kilkunastu milionów złotych. Poza stratami finansowymi jest to też zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu kolejowego w Polsce.